• Zpět na start aneb brněnský půlmaraton

    13:54
  Zase stojím na startu, půl roku po narození syna a po skoro roce a půl bez závodění jsem se 18. dubna 2015 vydala na brněnský půlmaraton. Jaký bude? Zvládnu takto dlouhou trať?

  | foto: Helena Lounovápro iDNES.cz

  Naštěstí tam nejsem sama, mám sebou skvělý podpůrný tým. Za větrného sychravého počasí vyzvedáváme startovní číslo a využíváme zázemí školy k převlečení a k nakrmení syna. Poté mé doprovodné vozidlo odjíždí na výhodnější pozici. Avizovaný start v 11 je pro mě z neznámých důvodů posunut o 10 minut. Moderátor ani hudební produkce nejsou ve startovním koridoru slyšet. 

  Líbil se ti článek?

  Všem článkům od čtenářů nyní můžete dávat hlasy a odměnit tak autory za jejich práci. Pokud se vám článek líbil, klikněte dole pod článkem na tlačítko Článek se mi líbí.

  Autory nejlépe hodnocených článků pak každý měsíc odměníme.

  Konečně start, vyrážím přes Náměstí Svobody k hlavnímu nádraží. Na druhém kilometru mě čeká posádka s velmi milým transparentem na kočárku. Dál běžím směrem na výstaviště, proběhnu velodromem, kde je umístěna občerstvovací stanice, což je skvělý nápad. Obíhám výstaviště a mířím zpět ke své posádce. Už na devátém kilometru mě předbíhají první tři závodníci. Mířím zpět na Náměstí Svobody, vstříc druhému kolu. Zůstávám poměrně osamocena, protože mě opouštějí pomalejší závodníci na 10 km. 

  Za velkého protivětru dobíhám na stanoviště mé podpory. Při druhém průběhu velodromem na 14,2 km v čase 1:44 se přestávám dívat na hodinky. Poslední zastávka, zastavím se u své fandící skupinky a dostávám poslední slova povzbuzení, potom už pádím do cíle. Vyběhnu do kopce na Náměstí Svobody, které se již změnilo v pěší zónu a je bez fanoušků, a konečně jsem v cíli. Sice jsem nezaběhla vysněný čas 2:20, ani zástupný čas 2:30, za cílových 2:35 jsem ale vděčná. Je pro mě už poměrně těžké sundat si čip z boty. Dostávám medaili společnou pro účastníky desítky i půlmaratonu. Ta i s velkým díkem patří mým klukům, kteří se mnou běh absolvovali.

  Napiš svůj článek i TY

  Tahle rubrika je určena těm, kteří se chtějí podělit o své zážitky, zkušenosti nebo tipy kolem běhání. Může jít o reportáž, test, tip na zajímavou trasu nebo jen zamyšlení. Nejsou dány žádné mantinely ani tématické okruhy. 

  Tohle je místo, které je určené pouze vám. Lhal bych však, kdybych tvrdil, že to bude hřiště bez pravidel. Vaše příspěvky nepůjdou hned na stránky Rungo.cz, ale projdou "rychlým" okem někoho z redakce, nikdo ale nebude řešit vaše stylistické a gramatické záležitosti. Tento prostor berte jako blog-neblog, kde si za svůj obsah ručíte sami.

  Psaní o běhání je někdy náročné.

  Psaní o běhání je někdy náročné.

  Ale tím to nekončí. Pokud se nám něco opravdu hodně zalíbí, může se stát váš příspěvek i hlavním textem na Rungo.cz. I vy tak můžete aktivně tvořit obsah a být součástí našeho týmu. Nejsme nejchytřejší, nejsme nejrychlejší, ale jsme otevření a to, co děláme, nás baví. Přidejte se.

  Pokud odešlete svůj příspěvek, redakce si vyhrazuje právo na editaci článku a co zveřejní (a co ne), bez udání důvodů.

  Marek

  NÁZOR ČTENÁŘE NEMUSÍ KORESPONDOVAT S NÁZOREM REDAKCE!!!

  Autor:
  Článek se mi líbí
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

  Výběr nejlepších článků čtenářů

  ČLÁNEK
  mobilní verze
  © 1999–2018 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.