• Termínovka je nadupaná závody. Jen si vybrat!

  Začínáte běhat a cítíte se na první závod? Nebo už jste ostřílený běžec a desítka nebo půlmaraton vás dokážou namotivovat? RUNGO termínovka vám pomůže vybrat ten pravý podnik přímo pro vás. Vybere si i maratonec či ultramaratonec.

  The Color Run: při běhu můžete sami namíchat paletu barev, která zůstane ve vzpomínkách | foto: www.thecolorrun.cz

  Přehled závodů na RUNGO.cz je nadupaný akcemi na celý rok, stačí se jen podívat. Jste-li pořadatel, svůj závod do termínovky můžete poslat i vy. 

  Pořádáte závod?

  Pořádáte závod a chtěli byste o něm dát vědět čtenářům RUNGO.cz? Napište nám do formuláře nebo nám na terminovka@rungo.cz a my ho do našeho kalendáře závodů co nejdříve přidáme.

  Chceme, abyste na RUNGO.cz měli co nejlepší přehled o chystaných závodech a běžeckých akcích, všechno pěkně pohromadě, na jednom místě. Právě proto pro vás prakticky každý den aktivně vyhledáváme chystané závody a běžecké akce, které spolu s informacemi, které nám zasílají sami pořadatelé, pravidelně vkládáme do naší RUNGO.cz termínovky.

  Nejzajímavější závody pro všechny kategorie běžců

  Protože prakticky každý běžec vidí ten nejzajímavější závod jinak,někdo miluje silniční rychlé běhy, jiný zase nedá dopustit na pořádný lesní trail, třetí miluje co nejdelší trasy, vybrali jsme do přehledu nejzajímavějších závodů devět závodů. A každý je přitom jiný.

  Silniční závod na pět kilometrů

  Je vhodný i pro úplné začátečníky a není při něm důležitý čas, hlavní je zážitek. Závod The Color Run je jedinečný barevný závod, který oslavuje zdraví, pohodu, individualitu a radost s ostatními. Je to pětikilometrový běh bez měření času, při kterém jsou tisíce účastníků na každém kilometru od hlavy k patě zasypávány barvami. Přináší příjemné proběhnutí po nenáročné trati, barevný experiment a domů si účastníci donesou památku, která při správném vyprání dlouho vydrží.

  Při Color runu si můžete užít bláznění s barvami, bavit se skvěle budou i děti
  Akce se mohl zúčastnit maratonec i naprostý amatér. Žádný stupínek vítězů se totiž nekonal. „Color Run není o výkonu, ale o zábavě. Čas se u nás totiž neměří, proto se mohl přidat opravdu kdokoliv,“ řekla iDNES.cz mluvčí The Color Run Prague Barbora Hořavková. (5. června 2017)

  Trailový závod na pět kilometrů

  Pěkným terénním závodem na pět kilometrů je Šárecký kros. Je už trochu náročnější než běh po rovině, závodníci si sáhnou na dno, ale určitě nebudou litovat. Tedy, při běhu možná trochu ano, v cíli už určitě ne.

  Craft RUNGO divoký běh Šárkou 2017.

  Silniční závod na deset kilometrů

  Opravdu jedinečným silničním závodem na deset kilometrů je závod na Automotodromu Brno, kde se běžně prohánějí nejrychlejší motorky světa při Velké ceně České republiky. Masaryk Run, to je výzva.

  Na Masarykově okruhu se uskutečnil první ročník závodu Masaryk run.
  Na Masarykově okruhu se uskutečnil první ročník závodu Masaryk run.

  Terénní závod na deset kilometrů

  Provětrat se při povedeném závodě můžete i na Vysočině. Běhej Lesy Vysočina nabízí nádhernou trať, která vás nenechá vydechnout, přírodu všude kolem, přátelské spoluběžce a možnost umístit se nejen ve své kategorii, ale také zkusit vyhrát i se svým týmem. Záleží jen na vás, kolik lidí se dokáže domluvit.

  Mužů bylo sice víc, ale žen závodnic bylo také dost. Co se týče žen, na prvním místě Ivona Rejsková s časem 00:45:23. Tereza Měchurová doběhla do cíle o minutu a půl později. Pomyslnou bronzovou medaili vybojovala Barbora Kožnarová.
  Brdská běžecká akce nabídla trasy jak pro mladší i starší děti, tak i pro dospělé. Na ně čekalo jedenáct či dvaadvacet kilometrů.

  Silniční půmaraton

  Ohodnoďte závod

  Dejte vědět ostatním, jak se vám závod líbil, díky tomu při jeho dalším ročníku budou už předem vědět, co od něho mají čekat. Ohodnoťte závod přímo v naší termínovce!

  Jak na to?

  Podle termínu si závod vyhledejte, rozklikněte ho, pod podrobnostmi o něm najdete možnost hodnocení. Můžete oznámkovat závod celkově, jeho organizaci, trať a atmosféru bodovým hodnocením od jedné do pěti, kdy jedna je nejméně bodů a pět je nejvíce.

  Přidat můžete i komentář o tom, co se vám líbilo či nelíbilo konkrétně.

  Velkým zážitkem je pro každého běžce účast na pražském Sportisimo 1/2Maratonu Praha 2018. Ten pocit, když deset tisíc běžců vybíhá na trať za zvuků Vltavy, ten se zapíše do vzpomínek. Zkusíte pokořit kultovní závod?

  Půlmaraton Ústí nad Labem, 12. září 2015

  Trailový půlmaraton

  Terénních půlmaratonů je velké množství, jeden krásnější než druhý, je moc těžké vybrat jen ten jeden nejlepší. Každý má něco, pro co je nezapomenutelný a jedinečný. Eleven půlmaraton Český Ráj vede krásnou přírodou, lesy a mezi skalami. Užijete si na něm kopců, výhledů i náročných písčitých cest. A bude to stát za to.

  Půlmaraton Český Ráj podruhé
  Půlmaraton Český Ráj podruhé

  Silniční maraton

  Rozhodujete-li se, kde zkusit svůj první maraton, dobrou volbou může být ČSOB Maraton Hradec Králové. Rovinatá a stinná trať se startem i cílem v Hradci Králové přímo vybízí k prvnímu maratonskému úspěchu nebo k osobním rekordům.

  Půlmaraton v Karlových Varech. Pětiletý Hynek ve vozíčku (20. května 2017).
  Půlmaraton v Karlových Varech. Ultramaratonec běží závod s Hynkem ve vozíčku (20. května 2017).

  Terénní maraton

  Téměř legendou se mezi terénními maratony stává Barokomaraton. Svou náročnou tratí, nádhernou přírodou a výbornou organizací v loňském roce okouzlil mnohé účastníky. Sáhněte si na dno v údolí řeky Střely.

  Ultramaraton

  A jako ultramaratonskou třešničku na dortu si ti největší běžečtí labužníci mohou dát B7 (Adidas-Continental Beskydskou sedmičku). Tahle běžecká lahůdka je extrémním přechodem Beskyd na trati Javorový – Javorník a má statut Otevřeného mistrovství České republiky v horském maratonu dvojic.

  Podstatnou část Beskydské sedmičky absolvovali závodníci v noci.
  Účastníci Beskydské sedmičky při sestupu z vrcholu Radhoště.

  Pokud máte rádi RUNGO.cz a menší závody s domáckou atmosférou i občerstvením, nezapomeňte vyrazit na jeden z našich Craft RUNGO závodů, pořádaných redakcí.

  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?
  mobilní verze
  © 1999–2018 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.