Doporučujeme

Sympatické dobrovolnice svým úsměvem zpříjemní den a zážitek z akce. | foto: www.runforhelp.cz

Závoďte s dobrým pocitem, že pomáháte Františkovi v boji s epilepsií

  • 0
Můžete si příjemně zasportovat při běhu, pobavit se a zároveň pomoci malému Františkovi v jeho těžkém boji s epilepsií. To vše 18. června na Run For Help v Poděbradech v prostředí Sadů S. K. Neumanna.
Reklama

Fotogalerie

Letošní ročník proběhne ve prospěch šestiletého Františka s epilepsií. Celkový výnos ze závodu, tedy například ze startovného, prodaných triček a upomínkových předmětů mu má usnadnit cestu k pro něj velmi potřebnému zdravotnímu křeslu.

Jeho běžné činnosti se totiž mění v náročné aktivity pro celou rodinu. Vše vyžaduje neustálý dozor a pomoc dospělého. Nemůže si číst, malovat, učit se nové věci. Silnou podporu, velikou pomoc a obrovské možnosti by mu přineslo právě zdravotní křeslo, jehož proplacení se však zdravotní pojišťovna brání.

Run for Help

Termín: 18. června

Místo: Poděbrady

Trasa: 10 km a 3,3 km

První záchvaty se u Františka objevily po druhém roce věku, kdy mu byla zároveň potvrzena diagnóza epilepsie.

Nejedná se o známou formu epilepsie s velkými záchvaty a příznaky, jako jsou křeče a pěna u pusy.

Františkova nemoc se projevuje méně nápadně, přesto o to zákeřněji. Pomrkává, klesá mu na pár vteřin hlavička, třesou se ruce. Malé, bezbranné dítě, které se několikrát denně na pár vteřin „vypne a zase zapne”.

František nereaguje na medikaci a jeho zdravotní stav je velmi nestabilní. Denně má spousty záchvatů. Velmi často padá a již několikrát se ošklivě zranil.

Momentálně má Frantík křeslo zapůjčené od speciální základní školy v Poděbradech, kam nastoupil do přípravné třídy. Křeslo mu velmi usnadňuje život, který díky němu začíná být plnohodnotnější. Otvírá mu možnosti pro dětské hry a činnosti, které jsou pro něj bez křesla takřka nemožné.

Podívejte se na fotografii Františka, jak se tak trochu šibalsky pousmívá. Svou účastí v závodu pomůžete osvobodit malého rošťáka, který se v něm skrývá.

Akce nabízí kratší rodinný běh na jeden okruh v délce 3,3 kilometry a potom hlavní závod na deset kilometrů. Ten se běží na tři okruhy.

Reklama
Sdílet článek Facebook Twitter Google Plus
Reklama

žádný příspěvek v diskusi