• Předhánějte se s organizátorkou výběhů, Janou

    12:57
  Pokud rádi běháte, máte možnost s námi každý měsíc soutěžit. Předhánějte se v dubnu s Janou, kterou můžete porazit jak virtuálně a třeba vyhrát, tak si s ní zaběhat naživo v Olomouci.

  Jana Kopečková je spoluorganizátorkou RUNGO.cz výběhů v Olomouci | foto: archiv Jany Kopečkové

  V březnu jste běhali se mnou, redaktorkou Šárkou Spáčilovou a od dubna je tu pro vás další výzva. Můžete v počtu zdolaných kilometrů předhánět Janu Kopečkovou, spoluorganizátorku RUNGO.cz výběhů v Olomouci.

  Od letošního roku vede společně se zakladatelem Vaškem Chalupným olomoucké RUNGO.cz výběhy. Janu jsme požádali, aby nám o sobě něco málo napsala. Po krátkém seznámení už určitě nebudete váhat, k olomouckým výběhům se přidat.

  Fotogalerie

  Výběhy vedu díky této soutěži

  „S RUNGO partou jsem se seznámila před rokem a půl v rámci RUNGO.cz výzvy na Endomondu, od té doby mě můžete pravidelně vídat na výbězích v Olomouci, které pomáhám organizovat. Občas se mihnu i na RUNGO.cz závodech. Neběhám sice příliš rychle, ale zato s velkým nadšením. Miluju poznávání nových tras, takže mě můžete najít bloudící někde v lese jednoduše proto, že nemám orientační smysl,“ říká Jana - a je mi tím hned sympatická, protože to mám stejně.

  V Olomouci to žije. Svědčí o tom plány na letošní rok: „Plánujeme testovačky běžeckých bot a dalšího sportovního vybavení. Plus nějaké malé závody o drobné ceny. Poté jsou v plánu v rámci výběhu dva krátké a lehké závody v orientačním běhu, kdy si budou moc účastníci vyzkoušet své orientační schopnosti. Jeden orienťák bude za dne a druhý v noci. Přesnější datum bude upřesněno. Pokud se budete chtít zúčastnit, sledujte tedy pečlivě Facebook našich RUNGO.cz výběhů v Olomouci.“

  Přihlaste se k Předežeň RUNGO.cz - duben 2018

  Janča vzkazuje všem svým soupeřům: „Zatím jsem toho v letošním roce kvůli zdraví moc nenaběhala, přesto se ale nedám zadarmo a pokusím se v aprílových dnech zase rozběhat.“

  Výběhy v Olomouci

  se konají každé pondělí od 18:30. Nejčastěji se scházíme u restaurace Fontána ve Smetanových sadech, ale místa srazu měníme dle aktuálních nápadů na běžecké trasy. Snažíme se, aby každý výběh byl v něčem trochu jiný. Občas po výběhu společně doplníme tekutiny… jdeme na jedno (dvě).

  Jak to dopadlo v březnu


   V březnové výzvě jste běhali o dva dárky, které byly jako překvapení. Jeden z dárků získal běžec nebo běžkyně, kteří uběhli za březen více kilometrů, než já. Ale protože si v RUNGO.cz vážíme každé snahy, odměníme i jednoho ze všech, kteří se do výzvy alespoň zapojili, protože o radost z pohybu tu jde především. 

  Nyní vás jistě zajímá, jak dopadla březnová výzva a kolik kilometrů jsem uběhla. Sice mě trochu v rozletu přibrzdily nemocné děti a víkend ve škole, také trochu lyžování, ale 200 kilometrů se mi pokořit podařilo. Sice s odřenýma ušima, ale povedlo se. 

  Do výzvy se přihlásilo 1185 zájemců, z toho 1121 přidalo alespoň nějaký výběh a z nich mě předběhlo 162 běžců. Celkem všichni uběhli víc než 122 tisíc kilometrů. A to je na období vrcholící chřipkové epidemie, mrazů, sněhu a jarní únavy naprosto skvělý výkon. 

  A kdo jsou výherci? Překvapení od naší redakce získávají Josef Čech Čech, který mě předběhl a měl to štěstí být vylosován a ze všech účastníků je to Vladimir Balko. Výhercům gratulujeme a prosíme, aby se ozvali na e-mail Sarka.Spacilova@rungo.cz.

  Chcete se zapojit i v budoucnu?

  Každý měsíc pro vás připravujeme běžeckou výzvu, do které se může zapojit kdokoli. Abyste ji nepromeškali, nabízíme vám přihlásit se už i na měsíc květen.

  Přejeme příjemné běhání.

  Jak se zapojit

  Pro nové Rungo výzvy používáme mnoha běžci oblíbenou platformu Endomondo. V prvé řadě se tedy zaregistrujte na jejich stránkách, což lze kromě klasické registrace s uživatelským jménem a heslem i pomocí vašeho Facebook účtu (pokud máte). Po přihlášení na Endomondo si pak si pak zvolte jeden z týmů v tomto článku a přidejte se!

  • Pokud běháte s mobilním telefonem, je to jednoduché. Nainstalujte si mobilní aplikaci Endomondo Sports Tracker, která je dostupná pro všechny rozšířené platformy chytrých telefonů a používejte jí pro zaznamenání svých výběhů. Aplikace po doběhu nahraje váš výkon na web Endomondo.com a kilometry se vám automaticky započítají do Rungo výzvy.
  • Pokud běháte s hodinkami Garmin, můžete si Endomondo účet propojit se službou Garmin Connect (kam se data z Garmin sporttesterů standardně nahrávají) a Endomondo si vaše výběhy bude ze služby Garmin Connect stahovat automaticky. Toto propojení provedete v nastavení Endomonda na webu (stačí zadat přihlašovací údaje pro váš Garmin Connect účet).Garmin sporttestery lze propojit s Endomondo i napřímo pod tlačítkem Add workout, je potřeba mít ale nainstalovaný Garmin Communicator Plugin případně Garmin ANT agent (záleží na konkrétním modelu). 
  • V případě, že si zaznamenáváte své běžecký výkony jakoukoliv jinou aplikací nebo sporttesterem, exportujte si vaše výběhy do souboru GPX (standard, který umí drtivá většina aplikací, služeb a sporttesterů) a nahrajte ho na váš Endomondo účet ručně. To provedete kliknutím na tlačítko Add workout a následně vyberte import from file.
  • Využívat můžete také službu Tapiriik.com, která dokáže vzájemně synchronizovat zaznamenaná kilometry mezi službami Endomondo, Strava, Runkeeper, Trainink Peaks a dalšími. Stačí se u této služby přihlásit pod jednotlivé služby a následně stačí vždy jen jedno kliknutí, aby Tapiriik synchronizoval vaše výkony mezi jednotlivými službami.

  V případě jakýchkoliv problémů neváhejte napsat do diskuse, my nebo ostatní čtenáři vám jistě rádi poradíme a možná zjistíte, že váš problém tam již někdo před vámi vyřešil.

  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?
  mobilní verze
  © 1999–2018 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.