• Rozdáváme dárky těm, kdo s námi proběhli všechny RUNGO trasy

    16:28
  Od loňského léta jsme vám na stránkách RUNGO.cz přinášeli každý měsíc jednu soutěžní trasu, kterou jsme vás zvali na procházky či výběhy po naší republice. K našemu velkému překvapení se našli i tací, kteří je zvládli proběhnout úplně všechny a my jsme pro ně připravili speciální dárek.

  Originální ručně vytvořený hrneček RUNGO.cz jako speciální cena pro naše čtenáře. | foto: Filip Marvan, Rungo.cz

  Krajina a příroda u nás nabízí tolik různorodých a nádherných příležitostí k pobíhání, výletům a procházkám, že by byla škoda se o ty nejkrásnější navzájem nepodělit. Proto jsme po celý rok připravovali seriál RUNGO tras, kde jsme vás zvali na ty nejkrásnější, které jsme objevili. Nebo na trasy, které jste nám doporučili vy, naši čtenáři. Na každé z nich jsme nalepili samolepku RUNGO. Pokud jste se s ní vyfotili, mohli jste vyhrát běžeckou čepici Nike v designu našeho webu.

  Kromě měsíční soutěže, kterou jsme vyhlašovali ke každé trase zvlášť, jsme vás vyzvali, abyste jich zkusili proběhnout všech 12. Vzhledem k tomu, že jsme se snažili pro větší pestrost rozprostřít tipy na výběhy co nejvíce po celé republice, věděli jsme, že to nebude lehký úkol. Přesto se však našli dva čtenáři, kteří všechny trasy dokázali absolvovat a na každé z nich se vyfotit. K naší radosti ke každé trase poslali i několik řádků svých dojmů.

  RUNGO trasy očima čtenářů

  Martin Saip na jedné z RUNGO tras.
  Jitka Saipová na jedné z RUNGO tras.
  1. Trasa údolím Jizery
   Super první výlet, dali jsme to sice s manželem naopak (to nám došlo až cestou), ale bylo to opravdu super a krásné, jen to vedro.
  2. Vydejte se beskydskými kotáry
   To byla bomba. Beskydy, nikdy v životě jsem ještě tolik neušla, ale stálo to za to a bylo krásně až k neuvěření.
  3. Šalinou do přírody u Brna
   Jo to bylo Brno, manžel na kole a já poprvé uběhla víc jak 10 km, super trasa.
  4. Přírodou kolem vltavské přehrady jen kousek za Prahou
   Snad nejkrásnější trasa do Štěchovic, vůbec jsem netušila, jakou krásu máme jen malinký kousek od domova.
  5. Překrásnou přírodou kolem Stvořidel
   Jediná trasa, kterou jsme nedali hned ten měsíc, co byla vypsaná, ale nechali jsme si ji, až bylo přívětivěji, a stálo to za to.
  6. Lesní cesty mezi skalami na Kokořínsku
   Poprvé kdy s námi vyrazili i naše dvě děti, pojali jsme to tentokrát jako rodinnou vycházku a to byste neuhádli – děti vyhrály a pak se na nás s mužem vytahovaly, že už mají kšiltovku a my ještě ne.
  7. Krajem Jaroslava Vrchlického za kutnohorskými vodopády
   Jo jo Kutná Hora, vypadalo to nejprve nenápadně, ale pak to bylo fakt moc super, krásný výlet (ostatně tak jako všechny).
  8. Na Čertův hrádek přírodním parkem Čeřínek
   Super výběh, u samolepky jsme si říkali s mužem, že to bylo super, ale to co nás pak čekalo, to nás tedy skoro dostalo – to byl teda kopec.
  9. Vítání jara v šumavském podhůří
   Krásná rozhledna, hnusné počasí, ale i to nás tento rok naučil, nezáleží na tom jak je, ale hlavně s kým člověk jde (či běží).
  10. Za sluncem na Vraní skálu
   Opět výlet s dětmi, vypadalo to tak nevinně.... Ale pak jsme byli jak kamzíci, doslova, ale ten výhled byl k nezaplacení a velké dobrodružství hlavně pro našeho syna, který je pro každý adrenalin.
  11. Staňte na vrcholu s výhledem pro bohy, poznejte Králický Sněžník
   Tak to byl vrchol celého ročního snažení, tolik km jsme ještě nikdy nedali, cestou jsme to málem vzdali, ale to co nás čekalo nahoře, to nelze slovy ani vyjádřit a samozřejmě i hrdost, že jsme to celé došli.
  12. Přírodou mezi skalami až k zázračné studánce na okraji Prahy
   Bezva zakončení a skoro u nás doma, jen bylo zrovna asi 34 stupňů, takže to byla nakonec docela síla, i když to tak zpočátku nevypadalo.

  Jako odměnu pro každého, kdo zvládne absolvovat všechny trasy, jsme slíbili originální předmět z dílny RUNGO, vytvořený speciálně pro tuto akci a tak také činíme. Oběma poutníkům posíláme speciální ručně vyrobené hrnečky, které jsme nechali vytvořit na zakázku. V tomto ručně malovaném designu, který symbolicky znázorňuje běžce v krajině, existují jen tři na světě (jeden nám zůstává na památku v redakci). Věříme, že jim káva, čaj nebo třeba müsli s jogurtem z nich bude chutnat o něco víc a budou jim připomínat jejich putování.

  I když naše roční soutěž již skončila, RUNGO trasy rozhodně stojí za proběhnutí pořád. Možná už na nich nebude naše samolepka a možná budou v jiné roční době vypadat zase o trochu jinak než na našich fotkách, jako cíl vašich výletů však určitě nezklamou. Další tipy na zajímavé výlety vám budeme přinášet i dál. Pokud byste nás i vy chtěli pozvat na váš oblíbený výlet, napište nám o něm na filip.marvan@rungo.cz.

  Autor:
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?
  mobilní verze
  © 1999–2018 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.