V neděli máme speciální výběh ve Vlašimi. Přijďte také!

  12:22
RUNGO.cz výběhy nejsou doménou pouze velkých měst jako Praha nebo Ostrava. Jedním z menších měst, které má na naší mapě své tradiční místo, je Vlašim. A tuto neděli zde pořádáme speciální akci s mini závodem o ceny PUMA.

Výběhy ve Vlašimi mají u nás tradici | foto: Ondřej PojmonRungo.cz

Běžecký mini závod Vlašim

Malý závod o ceny. Získat můžete věci od PUMA nebo něco z naší produkce. Více informací ZDE.

Craft RUNGO razovite pětky 2015.

Vlašim není žádným nováčkem na poli RUNGO.cz výběhů. Naopak, pravidelné výběhy zde probíhají již více jak dva roky. Srdcem místních výběhů je náš kamarád Ondřej Pojmon. Nadšený běžec, cyklista, ale také pořadatel místního závodu Běh na Blaník. Abyste věděli, na koh a co se v neděli těšit, trochu jsme Ondru vyzpovídali.

Jak jsem začal běhat: Běh jsem ve svých školních letech doslova nenáviděl. Většinou jsem se snažil z hodin TV spíš nenápadně vytratit, jen abych nemusel absolvovat nekonečných 1500 metrů na oválu. Tato vzdálenost byla také v tu dobu mým běžeckým Olympem, který jsem zdolal vždy maximálně jednou ročně. Postupem času jsem si ale cestu ke sportu našel. Nejdříve to byla cyklistika, a protože ta se v zimních měsících provozuje obtížně, přišel na řadu v tuto dobu běh. Od minulého roku se běhání věnuji ale už celoročně.

Proč jsem začal dělat výběhy: K výběhům mě přivedla známá, která je v tu dobu ve Vlašimi „rozjížděla“. Mě to přišlo, jako skvělý nápad a hlavně i jistá motivace pro sebe sama, udržet se ve formě, udělat něco pro své zdraví a vždy alespoň jednou týdně vyrazit poznávat krásy místní přírody.

V čem jsou výběhy ve Vlašimi zajímavé: Zajímavé jsou hlavně rozmanitostí tras, které tu máme. Vlašim nabízí nejen krásný park plný naučných stezek, ale také cyklostezku podél řeky Blanice, která se dá využít. Není proto problém, udělat si výběh kratší, ale o to intenzivnější, nebo naopak delší s menším převýšením.

Fotogalerie

Oblíbené trasy: Těch tu máme víc. Hezká trasa je třeba na Hrádek u Vlašimi, kdy se běží v mírně zvlněném terénu po zmíněné cyklostezce a dále po lesních cestách. Další oblíbenou je například okruh přes kopec Jinošov, případně trasa podél rybníků Utopenec, Kačák či Šebíř až na Loretu. Tam běháme za lepšího počasí, protože je to trasa o něco delší.

Jak bude probíhat Vlašimský závod: Pro účastníky speciálního nedělního RUNGO.cz výběhu budu mít připravenou trasu právě na oblíbený Hrádek u Vlašimi (délka deset kilometrů, převýšení 170 metrů), jejíž závěr nebude vést tradiční cestou přes Žižkovo náměstí, ale zaběhneme do parku, kde si dáme závodně opravdu hezký kopeček z vlašimskému zámku.

Zúčastnit se speciálního výběhu s minizávodem, kde půjde více o legraci, než zápolení, může kdokoliv i bez přihlášení. Akce je zdarma a více se dozvíte v boxíku (v článku v pravo nahoře). Těší se na vás běžci z Vlašimi i naše redakce.

RUNGO výběhy

Najdi si město a přidej se do skupiny podobných běžeckých nadšenců

  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Nejčtenější

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Menstruace bez vložek a tamponů. Češka nabízí nepropustné kalhotky

Menstruační kalhotky Snuggs

Protože použité menstruační vložky a tampony představují ročně tuny odpadu, rozhodla se Linda Šejdová, že místo běžných...

Další z rubriky

Dietní trendy tohoto léta. Zhubnout se dá i jen tak mimochodem

Ilustrační fotografie

Svět dostává rozum, ve stravování se upouští od nesmyslných vylomenin a na první místo se dostává dobrá kondice....

Měsíce jsem řešila ekzém, diagnóza však zněla Hodgkinův lymfom

Šárka Šteinochrová založila neziskovou organizaci Maminy s rakovinou.

To, co začalo jako svědivý ekzém, se pro mladou maminku Šárku Šteinochrovou změnilo v noční můru zvanou Hodgkinův...

I slavné osobnosti se někdy spálí. Tak vypadají, když podcení slunce

Spálené celebrity

Celebrity se na sociálních sítí chlubí fotografiemi, na kterých mají spálenou kůži. Snaží se tak varovat ostatní, aby...

Najdete na iDNES.cz