• V rekordní výzvě jsme třikrát oběhli planetu. V únoru běžíme dál

    17:22
  Lednová výzva Předežeň RUNGO.cz byla trochu jiná než ty předchozí. Cílem nebylo naběhat více kilometrů než vybraná osobnost, ale abychom pomohli s motivací především začátečníkům, stačilo pro účast v losování o ceny překonat hranici 30 kilometrů. Podívejte se kdo vyhrál a zapojte se do nové únorové výzvy.

  Běháme i v zimě. | foto: Michal Hrabec

  Lednová výzva Předežeň RUNGO.cz překonala všechny dosavadní rekordy. Do zápolení se přihlásilo 2 048 běžců z nichž cílových 30 kilometrů zvládlo naběhat 1 376. Všichni dohromady jsme naběhali 146 tisíc kilometrů, což je zhruba polovina vzdálenosti na Měsíc nebo více než trojnásobný obvod Země. A pokud bychom sečetli čistý čas, který jsme běháním strávili, vyjde nám 1,86 roku. Úžasné, co říkáte?

  Jsme rádi, že vás výzva baví a máme obrovskou radost, že se zapojujete. V únoru budeme pokračovat dál. Opět se můžete přihlásit do výzvy, kde jediným soupeřem jste vy sami. V lednu jste měli za úkol překonat hranici 30 kilometrů, kterou jsme stanovili jako optimální pro začátečníky. Rádi bychom, abyste na sobě pracovali a během února se běžecky posunuli zas o trochu dál. Hranice, kterou je potřeba tento měsíc naběhat, abyste mohli být zařazeni do slosování o parádní běžecké boty PUMA Speed 300 IGNITE a speciální funkční běžecké tričko PUMA Faster than you, je tentokrát 50 kilometrů.

  Klikněte pro přihlášení do únorové výzvy

  Možná se vám 50 kilometrů zdá moc, ono ale stačí, když každý druhý den vyrazíte na tři a půl kilometru dlouhý výběh a to přeci určitě zvládnete. Přidejte se, uvidíte, že výzva vám pomůže s motivací a kilometry budou přibývat spolu s vaším dobrým pocitem z běhání.

  PUMA Faster than you tričko pánská varianta.
  PUMA Faster than you tričko dámská varianta.
  PUMA speed 300 IGNITE dámská varianta
  PUMA speed 300 IGNITE pánská varianta

  Ceny o které soutěžíme v únoru.

  Vyhlášení vítězů lednové výzvy

  Ze všech, kteří se zapojili do lednové výzvy a naběhali alespoň 30 kilometrů jsme vylosovali tyto výherce:

  Vylosovaní výherci cen v lednové výzvě

  Ceny od PUMA do lednové speciální výzvy.

  Sportovní pouzdro na mobil PUMA růžové
  Lenka Stryková (36. místo)
  Petra Kadacikova (1340. místo)
  Maria Eliasova (863. místo)

  Sportovní pouzdro na mobil PUMA modré
  Martin Werner (593. místo)
  Michal Sebíň (1195. místo)
  Marek Veselý (719. místo)

  PUMA čepice s kšiltem
  Martin Manmar (113. místo)
  Petr Diviš (1277. místo)
  Luky Macák (1231. místo)
  Jan Špelda (262. místo)

  Ponožky PUMA Cell Performance
  Markéta Marková (225. místo)
  Jan Honcu (1154. místo)
  Milan Zeman (1115. místo)
  vera havl (1280. místo)

  Ponožky PUMA Cell Multi-sport
  Ilča Šmiková (1296. místo)
  Zdeněk Pazdera (720. místo)
  David Pilař (1333. místo)
  Jakub Beránek (118. místo)
  Jiří Kubák (170. místo)
  Bára Aulehlová (947. místo)

  Tričko PUMA Nightcat
  Hana Vývodová (1307. místo)
  Evik Kasulik (888. místo)
  Pavlina Novakova (1208. místo)

  Tričko PUMA Graphic
  Jan Macák (595. místo)
  Daniel Jackwerth (711. místo)

  Běžecká čepice RUNGO.cz
  Daniela Bazgerova (1062. místo)
  Pavel Pikna (525. místo)
  Dušan Potůček (569. místo)
  Miloslav Schneider (208. místo)
  Ilona Mazourkova (730. místo)

  Všem ze srdce gratulujeme a prosíme, aby se ozvali s kontaktními údaji (e-mailová adresa a telefonní číslo) na adresu filip.marvan@rungo.cz.

  Jak se zapojit

  Pro nové Rungo výzvy používáme mnoha běžci oblíbenou platformu Endomondo. V prvé řadě se tedy zaregistrujte na jejich stránkách, což lze kromě klasické registrace s uživatelským jménem a heslem i pomocí vašeho Facebook účtu (pokud máte). Po přihlášení na Endomondo si pak pod záložkou Challenges vyhledejte naše výzvy jejichž název začíná Předežeň RUNGO s názvem měsíce a předejte se!

  • Pokud běháte s mobilním telefonem, je to jednoduché. Nainstalujte si mobilní aplikaci Endomondo Sports Tracker, která je dostupná pro všechny rozšířené platformy chytrých telefonů a používejte jí pro zaznamenání svých výběhů. Aplikace po doběhu nahraje váš výkon na web Endomondo.com a kilometry se vám automaticky započítají do Rungo výzvy.
  • Pokud běháte s hodinkami Garmin, můžete si Endomondo účet propojit se službou Garmin Connect (kam se data z Garmin sporttesterů standardně nahrávají) a Endomondo si vaše výběhy bude ze služby Garmin Connect stahovat automaticky. Toto propojení provedete v nastavení Endomonda na webu (stačí zadat přihlašovací údaje pro váš Garmin Connect účet).Garmin sporttestery lze propojit s Endomondo i napřímo pod tlačítkem Add workout, je potřeba mít ale nainstalovaný Garmin Communicator Plugin případně Garmin ANT agent (záleží na konkrétním modelu).
  • V případě, že si zaznamenáváte své běžecký výkony jakoukoliv jinou aplikací nebo sporttesterem, exportujte si vaše výběhy do souboru GPX (standard, který umí drtivá většina aplikací, služeb a sporttesterů) a nahrajte ho na váš Endomondo účet ručně. To provedete kliknutím na tlačítko Add workout a následně vyberte import from file.
  • Využívat můžete také službu Tapiriik.com, která dokáže vzájemně synchronizovat zaznamenaná kilometry mezi službami Endomondo, Strava, Runkeeper, Trainink Peaks a dalšími. Stačí se u této služby přihlásit pod jednotlivé služby a následně stačí vždy jen jedno kliknutí, aby Tapiriik synchronizoval vaše výkony mezi jednotlivými službami.

  V případě jakýchkoliv problémů neváhejte napsat do diskuse, my nebo ostatní čtenáři vám jistě rádi poradíme a možná zjistíte, že váš problém tam již někdo před vámi vyřešil.

  Autor:
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?
  mobilní verze
  © 1999–2018 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.