• Uběhněte kilometr(y) s Teribear pro psychoterapii do dětských domovů

  Pomozte Martině a dalším dětem zahojit bolavou dušičku, kterou jim pochroumalo opuštění rodičů a pobyt v anonymním dětském domově. Zapojte se ve dnech 3. až 12. září do sportovně-charitativní akce Nadace Terezy Maxové a pomozte jim uběhnutím alespoň jednoho kilometru.

  Bolavá dušička | foto: Archiv Nadace Terezy MaxovéRungo.cz

  Představte si, že utíkáte sami před sebou. Před svými smutky, nejistotami, pocity zmaru a nelásky, které jste si odnesli z dětství. A bez psychologické pomoci před nimi budete utíkat celý život. To, že běžíte 4:00 na kilometr, vám v tom vůbec nepomůže.

  Kdo je TERIBEAR

  Teribear je méďa hrdina a symbol pomoci dětem. Jeho jméno je slovní hříčkou anglického slova teddy bear, plyšový medvídek, a jména Terezy Maxové. Zakoupením plyšáka Teribear nebo dalších hezkých věcí s jeho logem bezprostředně pomůžete znevýhodněným dětem, přispějete ke snížení počtu dětí v ústavní péči a podpoříte jejich návrat domů.

  Rodiče Martiny pili, otec navíc hrál na automatech. Martina ho často slyšela křičet, že matku zabije, pokud nedostane peníze. Když se vrátil z hospody, bil ji. Po čase se obě společně odstěhovaly na ubytovnu, matka se však o dcerku nestarala a ona se musela spoléhat na pomoc lidí z okolních bytů. Protloukala se, chodila za školu, konflikty s matkou narůstaly. Když matka souhlasila s umístěním Martiny do diagnostického ústavu, dívka cítila ulehčení. A taky smutek z toho, jak snadno se jí matka vzdala a bez rozloučení ji opustila.

  Po těžkých začátcích si Martina v ústavu zvykla, zapojila se do kroužků a předvedla se v lepším světle. Za pár měsíců přešla do běžného dětského domova. Tam se jí líbilo. Bohužel pak v rychlém sledu vystřídala ještě několik domovů a základních škol. Těžko se vyrovnávala s tím, že pokaždé, když se sblížila s dětmi a našla někoho blízkého, přišlo přemístění. Stala se poutníkem mezi uzavřenými společnosti, zvykla si na to, že nepatří nikam. Všude byla vždycky cizinka, nechtěná a nemilovaná. Vybudovat a udržet si vztahy bylo s takovou vstupní výbavou téměř nemožné.

  Nakonec se Martina zapojila do terapeutického projektu, který jí pomohl najít vlastní cenu. Splnila si svůj sen o kuchařské praxi a věnuje se tomu, co ji baví. Psychologická podpora v dětských domovech chybí, přitom ji děti vystavené životním zvratům tolik potřebují. Citové strádání v dětství, odloučení od rodiny, ztráta zázemí a rozpad známého světa zanechá v křehké dětské duši rány, s nimiž se vyrovnává celý život. Bez pomoci se s nimi nevyrovná nikdy.

  Uběhnutím alespoň jednoho kilometru ve prospěch příběhu Martiny podpoříte programy, které jsou dětem průvodcem v těžkém období a pomáhají jim vyrovnat se s jeho důsledky.

  O dalších příbězích, které můžete svým během podpořit, se dočtete ZDE.

  TERIBEAR ANEB PRIMA DEN S MEDVĚDEM

  Teribear hýbe Prahou

  Teribear hýbe Prahou

  Za každý kilometr, který naběháte, nakráčíte nebo natančíte na vytyčeném okruhu na Letné, věnují partneři akce na konto Nadace Terezy Maxové 10 korun.

  Kde: metronom, Letná, Praha

  Kdy: 3. až 12. září 2015, kdykoliv během dne i noci

  Registrace: na místě nebo on-line, zaplatíte 100 korun za čip, se kterým vyběhnete na trať a nakroužíte na ní tolik kilometrů, kolik dobré srdce vaše nebo nesmlouvavé srdce vašeho trenéra žádá.

  Doprovodný program: Každý den se tu potkáte nejen s dalšími nadšenými běžci, ale také s RUNGO.cz výběhy a vedenými běžeckými tréninky. V pátek 11. září zahraje v rámci Sunset párty skupina April a v sobotu 12. září vás bude bavit DJ a skupina Portless.

  MAFRA a.s. je hrdým generálním mediálním partnerem celé akce.

  Společně pohneme Prahou a pomůžeme dopsat dětským příběhům šťastnější konce!

  SLEDUJTE online bežeckou dráhu na Slow TV  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?
  mobilní verze
  © 1999–2018 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.