TEST: Levný fitness náramek od Tesco. Dobrý hardware, ale co software?

Levný fitness náramek Op3n dott, který je v prodeji v síti Tesco za lákavou cenu, měl tak zajímavé parametry, že jsme ho zkrátka museli vyzkoušet. Elegantní provedení, přehledný displej, sledování spánku i vibrace jako budík, to nemívají ani mnohem dražší náramky. Jeho vlastnosti však kazí nepovedená mobilní aplikace.

Náramek vypadá elegantně. Jednoduché tvary a kvalitní materiály vypadají dobře. | foto: Filip Marvan, Rungo.cz

Už na první pohled se mi náramek líbil. Kovové tělo, na kterém je umístěn displej, působí poměrně luxusním dojmem a silikonové pásky v hravých barvách vybízejí k použití náramku i jako módního doplňku.

Fotogalerie

Na úvod není třeba žádné složité nastavování, náramek nabijete a můžete vyrazit sbírat kroky a spálené kalorie. Displej je standardně zhasnutý, aby šetřil energii, rozsvítí se až v momentě, kdy pohybové čidlo detekuje otočení zápěstím (kdy se na něj chcete podívat). Většinou to fungovalo dobře, zvednu ruku hřbetem nahoru a vidím, jak se displej automaticky rozsvítil. Občas se mi ale stalo, že jsem musel rukou třepat opravdu dlouho, než se displej probudil. Pokud mě v tu dobu někdo pozoroval, musel se bavit.

Jednotlivé obrazovky na rozsvíceném displeji se přepínají poklepáním na displej a fungovalo to vždy skvěle. Dozvíte se, kolik je hodin, počet kroků pro dnešní den, spálené kalorie a ušlou vzdálenost. Kromě toho umí náramek sám vibrovat, čímž dává najevo přechod do režimu monitor spánku nebo naopak jeho konec (a tím pádem ho můžete používat i jako budík). Čas, kdy spíte, si nastavíte sami pomocí mobilní aplikace.

Aplikace zklamala

A tím se dostáváme k samotné aplikaci. Zatímco náramek a jeho provedení se mi opravdu líbilo, aplikace mě občas přiváděla k šílenství. GetFit, jak se jmenuje, je vytvořena přímo pro tento náramek a můžete si ji nainstalovat na iPhone či telefon s Androidem. Budete potřebovat podporu Bluetooth 4.0 LE, pomocí kterého telefon s náramkem komunikují. Já testoval Android verzi na Samsung Galaxy S4.

Evidence příjmu potravin nefungovala úplně nejlépe, stejně tak jako funkce trenér. Naopak sledování spánku bylo bez problémů a spolehnout se dá i na vibrace.
Čeština v aplikaci GetFit je občas problém.

Přečtěte si také

Problémy začaly hned po startu. Aplikace sice nabízí možnost přihlásit se pod Google účtem, Facebook účtem nebo vlastní registrací, fungovala však pouze poslední možnost. Po přihlášení a spárování vám GetFit zobrazí základní obrazovku, kde najdete veškeré vaše statistiky za uplynulý den, týden nebo celkové. Jsou zde vidět přehledné grafy (i když například u spánku není úplně zřejmé, co která osa vlastně znamená), můžete doplnit údaje o sobě (jméno, výška, váha) nebo změnit jazyk aplikace. Sice je podporována i čeština, překlad ale není úplně kvalitní a české znaky se dokonce zobrazují jiným fontem. Občas se objeví i nějaká zpráva v maďarštině.

Co říká výrobce

 • sledování příjmu potravin a nápojů
 • sledování kroků a aktivit
 • sledování spánku
 • nastavení a plnění cílů
 • propojení se skupinami přátel
 • cena: 1 499 Kč

klady:

 • monitoring spánku
 • vibrace
 • cena

zápory:

 • velmi špatná mobilní aplikace (Android)
 • občasné problémy s rozsvícením displeje

Nejvíce jsem se těšil na dvě funkce. Monitoring příjmu kalorií a trenér. V případě příjmu kalorií není problém jednoduchým dotekem evidovat, kolik jsem vypil vody, zadávání potravin se mi už ale zprovoznit nepodařilo. U funkce trenér jsem byl rozčarován podobně. Po jeho aktivaci v nastavení se nezměnilo nic a já vlastně vůbec nedokázal zjistit, k čemu tato funkce slouží. Stejně tak jsem měl problém s nastaveních denních cílů. Dobře naopak fungovalo vytvoření vlastní skupiny, do které jsem mohl pozvat přátele, kteří pak se mnou mohou se stejným náramkem a aplikací soupeřit. V rámci skupiny se všem zúčastněným zobrazuje žebříček se všemi členy a každý hned vidí, jak na tom je.

Sečteno a podtrženo, aplikace GetFit pro Android je zatím v rané fázi vývoje a práce s ní pro mě byla zklamáním. Navíc služba nemá žádné webové rozhraní (na oficiální stránce naleznete jen základní informace o produktu), takže pro práci s náramkem a jeho statistikami jste odkázání právě jen na mobilní aplikaci. A přitom samotný náramek je funkčně i designově velmi povedený a všechny tyto problémy jsou řešitelné čistě softwarově. Nezbývá než doufat, že vývojáři brzy přijdou s aktualizací, případně že je na tom lépe alespoň varianta pro iPhone (bohužel jsem zatím neměl možnost otestovat).

Výdrž náramku se pohybovala kolem dvou dnů a nabíjet ho lze v jakékoliv standardní microUSB nabíječce (součástí balení je pouze kabel, přes který ho lze nabíjet z počítače také). Cena náramku je 1 499 Kč, tedy o něco méně, než slibovaly první tiskové zprávy v době uvedení do prodeje, a řadí se mezi levnější náramky na trhu. Tesco navíc uspořádalo časově omezenou akci pro majitele jejich věrnostní karty, kteří si ho mohli pořídit dokonce za necelých 750 Kč.

Donutilo by vas sledování počtu kroků k vyšší aktivitě?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 18. prosince 2014. Anketa je uzavřena.

ne, nic mě nedonutí dělat zbytečně další kroky 411
ano, tohle by mě mohlo nakopnout k pohybu 214
Autor:
 • tisknout
 • sdílet
 • máte tip?

Nejčtenější

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Menstruace bez vložek a tamponů. Češka nabízí nepropustné kalhotky

Menstruační kalhotky Snuggs

Protože použité menstruační vložky a tampony představují ročně tuny odpadu, rozhodla se Linda Šejdová, že místo běžných...

Další z rubriky

Únava, padání vlasů i hubnutí. Poznejte, že vám nefunguje štítná žláza

Štítná žláza (ilustrační fotografie)

Problémy se štítnou žlázou mohou mít dalekosáhlé následky. Ať už jde o neplodnost, hubnutí či naopak tloustnutí a...

Zapomeňte na kávu i pivo a nebojte se přepití. 6 pravidel pro horké dny

Ilustrační snímek

Vysoké venkovní teploty a horečná pracovní aktivita před dovolenou – není divu, že si během dne ani nevzpomenete, že...

Čtyři stravovací chyby, které nám škodí, ale neumíme se jich zbavit

Ilustrační snímek

Informací o tom, jak se správně stravovat, abychom byli zdraví, štíhlí a ve formě, je sice plný internet i regály...

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.

Najdete na iDNES.cz