• Tereza Maxová rozhýbe Prahu. Na Letné se bude běhat s její nadací

  Přijde-li vám ukrajování běžeckých kilometrů samo o sobě málo smysluplné, spojte ho s podporou dobré věci. Zapojíte-li se ve dnech od 3. do 12. září do sportovně-charitativní akce Nadace Terezy Maxové, zahřejete svoje svaly během a svoje srdce dobrým skutkem.

  Teribear hýbe Prahou | foto: Archiv Nadace Terezy MaxovéRungo.cz

  Ne každý se narodí se stříbrnou lžičkou v puse a leckomu se zase povede při životním ultramaratonu tak trochu přiškobrtnout. To není důvod, proč jej vydělit ze smečky. Naopak. Je na nás, na těch, kteří momentálně mají to štěstí materiální i rodinné jistoty, znevýhodněné děti i dospělé podpořit a přivést je zpátky mezi sebe. Nadace Terezy Maxové vybrala deset silných životních příběhů, deset lidí, jimž můžete na jejich cestě za životní rovnováhou a novými šancemi pomoci. Poznejte je jménem a podejte jim ruku.

  Kdo je TERIBEAR

  Teribear je méďa hrdina a symbol pomoci dětem. Jeho jméno je slovní hříčkou anglického slova teddy bear, plyšový medvídek, a jménem Terezy Maxové. Zakoupením plyšáka Teribear nebo dalších hezkých věcí s jeho logem bezprostředně pomůžete znevýhodněným dětem, přispějete ke snížení počtu dětí v ústavní péči a podpoříte jejich návratu domů.

  Podpořte Mirku, mladou maminku, která do své mateřské role spadla tak trochu moc po hlavě, ale která se chce přesto poprat a svému dítěti zajistit domov a rodinu. Podpořte mladou rodinu pana D., která kvůli krizi zapadla do svízelné sociální situace, ale nehodlá dopustit, aby se to jakkoliv dotklo dětí nebo celistvosti rodinného kruhu.

  Podpořte Zdeňku, která chce po dočasném pobytu v azylovém domě se svými dvěma dětmi začít nový, obyčejný a klidný život. Podpořte Renatu, která vychovává sedm malých dětí svého bratra, aby nemusely, tak jako ona, skončit v dětském domově.

  Podpořte pěstounskou péči, která zajišťuje opuštěným dětem šanci na rodinu a láskyplný domov. Podpořte projekt krizového centra pro týrané a sexuálně zneužívané děti. Každý má právo na ochranu, pomoc a dětství, z něhož si neodnese traumata pro další zbytek života. Podpořte možnost dětí z kojeneckých ústavů mít vlastní tetu, někoho jen pro sebe, někoho, kdo jim bude psát láskyplné dopisy, shromažďovat fotografie z dětství a podporovat je ve všech úspěších i lumpárnách.

  Sledujte přímý přenos

  Podívejte se na přímý videopřenos na SlowTV

  Podpořte Veroniku, chytrou holku z dětského domova, která touží studovat a dotáhnout to minimálně na bakaláře. Podpořte Martinu a terapeutický program, který dětem z domovů ukazuje, jak velkou mají jako lidé cenu. Nebo podpořte Karla, potřebuje jen v překlenovacím období mezi dětským domovem a dospělým životem pomoci s ubytováním. Je jen na vás, koho si vyberete.

  Teribear hýbe Prahou - mapka

  Teribear hýbe Prahou - mapka

  Příležitost udělat dobrý skutek máte doslova na každém kilometru. Protože za každý kilometr, který zdoláte ve dnech 3. až 12. září na stanoveném 1,3 kilometru dlouhém okruhu na Letné, věnují partneři na konto Nadace Terezy Maxové 10 korun. Vy sami si přitom můžete zvolit, který z příběhů vás nejvíce zaujal a na který poputují vámi vyběhané koruny. Ideální příležitost na to, stát se ultramaratoncem a ultradobrodincem v jedné osobě.

  Stačí se jen na místě či on-line registrovat a zaplatit 100 korun za čip. S tím pak můžete libovolným stylem a rychlostí sahající podle vaší libosti od rozvážné chůze až po tempový sprint v kteroukoliv denní či noční hodinu nakroužit po asfaltovém povrchu oficiální trasy tolik kilometrů, kolik si vaše dobročinné srdce či tréninkový plán žádá. Nebudete při tom sami. Každý den se tu potkáte nejen s dalšími nadšenými běžci, ale také s RUNGO.cz výběhy a vedenými běžeckými tréninky.

  Vyběhněte s námi. Společně pohneme Prahou, vlastní leností i životem lidí, jejichž podmínky ke startu do nové etapy nejsou jednoduché.

  MAFRA a.s. je hrdým generálním mediálním partnerem celé akce.

  Přijďte si užít RUNGO.cz běžecké tréninky

  Pokud neradi kroužíte po okruhu sami, každý den v 19:00 hodin na vás bude čekat běžecký trénink vedený vynikajícími českými běžci. Stačí se předem registrovat, počet míst je z důvodu zachování kvality vašeho tréninku omezen na padesát míst. Tréninky budou zaměřeny na rozvoj základních běžeckých dovedností (abeceda, styl, protažení). A kdo vám předá něco ze svých bohatých sportovních zkušeností?

  NA TRÉNINKY SE PŘIHLASTE ZDE!!! POUZE PRO 50 LIDÍ!!!

  Ondřej Fejfar je reprezentant České republiky v běhu. Má za sebou bohatou minulost a mnoho úspěchů v závodech na dráze i na silnici, ale nejvíce miluje běh v horách. Letos se stal českým vicemistrem v půlmaratonu časem 1:07:13. Nyní se připravuje na jeden z nejtěžších běhů do vrchu na světě, na slavný závod Dolomitenmann a na podzimní mistrovství světa v běhu do vrchu ve Walesu.

  Petr Soukup je fyzioterapeut a kondiční trenér specializující se na přípravu běžců a triatletů. Jak fyzioterapii, tak trenérství vystudoval na UK FTVS. Tato kombinace dvou oborů mu pomáhá co nejvíce zefektizovat pohyb s důrazem na správnou techniku a potěšení z pohybu. V triatlonu získal dvakrát titul mistra Evropy, jednou byl vícemistrem světa a několikrát vyhrál Mistrovství ČR v duatlonu, silničním a terénním triatlonu. Z vlastní zkušenosti proto ví, že sport bolí a dobrému výsledku se musí něco obětovat. Rád pracuje s lidmi, kteří vědí, co chtějí, a jsou ochotni na sobě pracovat, ať jsou to reprezentanti, výkonnostní sportovci nebo začátečníci. Jeho sportovním cílem je z minimálních tréninkových dávek podat při závodě maximum. Sport je pro něj zábavou a místem seberealizace a běh konkrétně rychlejší variantou chůze. Nemá mnoha času, takže raději běhá.

  Na tréninku v hale
  Petr Soukup

  Ondřej Fejfar a Petr Soukup se postarají o atletické tréninky.

  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?
  mobilní verze
  © 1999–2018 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.