Doporučujeme

Frederick Winter v cíli na 100 metrů.

Frederick Winter v cíli na 100 metrů. | foto: Rebekah Romera, BROOKS INSTITUTE

Sto kliků denně a závody na 100 metrů zvládá američan ve 100 letech

  • 0
Připadáte si staří a říkáte si, že sport není nic pro vás? Američan Frederick Winter inspiruje svými výkony i ve sto letech. Zdravá strava a každodenní cvičení mu pomáhají vyhrávat nad časem i svými vrstevníky. Nenechte si ujít video ze závodu.
Reklama

Fredericku Winterovi bylo letos v červnu sto let. Měsíc po svých narozeninách na amerických Národních Seniorských hrách v Minneapolisu protnul cílovou pásku v závodě na 100 metrů v čase 42,38 sekund. Stal se tak vůbec prvním stoletým závodníkem, kterému se na tomto populárním americkém seniorském podniku něco takového podařilo.

Stoletý veterán, který sloužil 25 let u amerického námořnictva a bojoval za Druhé světové války, se úspěšně účastní nejrůznějších seniorských závodů již od svých 70 let a zaznamenal mnoho úspěchů. Svými výkony inspiruje a dává najevo, že v případě dodržování alespoň základních pravidel zdravého životního stylu, není věk pro sportovce zase tak velkou překážkou.

A jaký je jeho recept? Vstává každé ráno v šest hodin a dopřává si pravidelnou půlhodinovou rozcvičku. „Pokud to neudělám v šest hodin ráno, neudělám to nikdy“, vysvětluje Winter. Cvičí mimo jiné kliky, v současné době jich dělá i 110 denně. „Žádné fast foody, lososa!“, dodává ohledně svého stravování.

„Vždycky jsem se chtěl porovnávat fyzicky, mentálně i morálně s ostatními lidmi mého věku, a jediný způsob jak to provést, je na závodní trati“, odpovídá na otázky ohledně své neutuchající motivaci k závodění.

Reklama
Reklama
Reklama