• Štafetová míle

    13:45
  V běžeckém lyžování se již delší dobu objevovala atraktivní americká štafeta dvojic. Jedná se o štafetu ve které se střídají členové týmu a to celkem 5 krát. Šest úseků, (každý 3) přičemž mezi úseky je interval odpočinku.

  | foto: Jiří Januspro iDNES.cz

  Takový intervalový trénink a závod zároveň. Celková nálož 6x1609m, tedy SIX MILES. Tento zajímavý model závodu jsem absolvoval jako člen dvojice mužů se svým bratránkem. Podotýkám, že nepatřím mezi výkonnostní běžce, jsem „hobík“.

  Fotogalerie

  Zpočátku jsem nevěděl a dělal si starosti jak první ze tří úseků rozběhnout. Zatím s tímto druhem závodu neměl nikdo z příchozích běžců ani běžkyň zkušenost. Říkal jsem si hlavně to nepřepal. Parťák mi radil, abych začal radši volněji a pak se uvidí. Náhlý vzestup laktátu při relativně krátkém, ale o to intenzivnějším běhu může být okamžitý a třetí úsek jsem odchodit nechtěl. Tento závod připravili koloběžci z Bokolobka tým Ostrava jako závod pro běžce. Dle jejich sdělení v koloběžkovém sportu se již tento druh štafety úspěšně ujal. Závod sklidil spoustu emocí a upevnil mnohá přátelství i partnerství viz. fotky :)

  Líbil se vám článek?

  Všem článkům od čtenářů nyní můžete dávat hlasy a odměnit tak autory za jejich práci. Pokud se vám článek líbil, klikněte dole pod článkem na tlačítko Článek se mi líbí.

  Autory nejlépe hodnocených článků pak každý měsíc odměníme.

  Emoční náboj, pozitivní atmosféra a sociální aspekt a radost z běhu byl patrný. Za zmínku stojí nízké startovné při včasné registraci 50 kč za osobu i netradiční odměny pro všechny i ceny pro vítěze.

  Zatím malý závod získává na popularitě a organizátoři jej chtějí opakovat v rámci štafetového poháru. Termíny závodů: vždy středy v 17hod. Ostrava- Hrabová, Kostel sv. Kateřiny, 8. 6., 7. 9., 5. 10. 2016

  Napište svůj článek i VY

  Tahle rubrika je určena těm, kteří se chtějí podělit o své zážitky, zkušenosti nebo tipy kolem běhání. Může jít o reportáž, test, tip na zajímavou trasu nebo jen zamyšlení. Nejsou dány žádné mantinely ani tématické okruhy.

  Tohle je místo, které je určené pouze vám. Lhal bych však, kdybych tvrdil, že to bude hřiště bez pravidel. Vaše příspěvky nepůjdou hned na stránky Rungo.cz, ale projdou "rychlým" okem někoho z redakce, nikdo ale nebude řešit vaše stylistické a gramatické záležitosti. Tento prostor berte jako blog-neblog, kde si za svůj obsah ručíte sami.

  Psaní o běhání je někdy náročné.

  Psaní o běhání je někdy náročné.

  Ale tím to nekončí. Pokud se nám něco opravdu hodně zalíbí, může se stát váš příspěvek i hlavním textem na Rungo.cz. I vy tak můžete aktivně tvořit obsah a být součástí našeho týmu. Nejsme nejchytřejší, nejsme nejrychlejší, ale jsme otevření a to, co děláme, nás baví. Přidejte se.

  Pokud odešlete svůj příspěvek, redakce si vyhrazuje právo na editaci článku a co zveřejní (a co ne), bez udání důvodů.

  Marek

  NÁZOR ČTENÁŘE NEMUSÍ KORESPONDOVAT S NÁZOREM REDAKCE!!!

  Autor:
  Článek se mi líbí
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

  Výběr nejlepších článků čtenářů

  ČLÁNEK
  mobilní verze
  © 1999–2018 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.