• 13 bodů proč se těšit na Vltava Run

  Štafeta dvanáctičlenných týmů ze Šumavy podél Vltavy do Prahy se za své čtyřleté působení dostala do srdcí mnoha běžců. Sebevěrnější vyprávění nedokáže popsat zážitky z ní. Ale my, co jsme již běželi, my víme.

  Ondra předává Markovi a jede se na další štaci | foto: Tomáš Parma

  Proč se těšit na Vltava Run

  Vltava Run

  • štafetový běh
  • tým má ideálně 12 osob
  • startuje se v Zadově 13. května
  • cíle se dosahuje 14. května v Praze

  Čtěte také:

  Na co by kapitán neměl zapomenout

  Jak Vltava Run zvládnout

  Jak na něj natrénovat

  1. Protože máte to ohromné štěstí neběžet za sebe, ale za kamarády.
  2. Nikdo nebude řešit, jestli jste dali osobák.
  3. Začnete si vážit spánku a slast ze spánku překoná jen to, že bude i se stropem nad hlavou. ...leda by ten strop náležel místnosti menší než tělocvična a větší než auto, to by bylo víc. ...leda by se vaše tělo ještě k tomu všemu nacházelo ve vodorovné poloze, to by bylo ještě víc. ...a kolem vás by nebyly rozvěšené čpavé vlhké textilie, to by bylo nejvíc.
  4. Potkáte se s mnoha přáteli, se kterými se přes rok pouze domlouváte, že byste se měli potkat.
  5. Zjistíte, že nejenže lze přežít bez sprchy po běhu, ale navíc to funkční prádlo za těžký „love“ fakt funguje a ono to na vás zase uschne.
  6. Protože projdete sebezapřením vyústěným v sebepoznání - po odstoupení kolegy zjistíte, že když už nemůžete, ještě jednou můžete (a střihnete si jeho úsek navíc).
  7. Protože když se ztratíte, budou vás hledat. A když vás nenaleznou, určitě vás najdou díky pachové stopě i se psem po amputaci čumáku. Možná i bez psa.
  8. Nikdy vás víc nepotěší, že kamarád zabloudil, protože získáte více času na odpočinek mezi vlastními úseky. ...leda by zabloudil i přesto, že všichni doběhnuvší říkali, že je to značené dobře. To by byl ještě k tomu zapomenutý váš předchozí přešlap v bodě sedm. ...tohle by překonalo už jen to, že by zabloudil kapitán týmu a měl u toho na ruce hodinky i s navigací. ...to by bylo zapomenuto i to, že jste selhali v roli svačináře a slibovaný proviant nechali doma v ledničce.
  9. Protože je pro jednou NEŽÁDOUCÍ, abyste běželi nad svoje možnosti (zkuste přiběhnout na předávku dřív, než podle propočtů kapitána máte a překvapit štafetovým kolíkem někoho, kdo si právě hodlal ještě odskočit).
  10. Protože dojdete poznání, že každý, komu ve světle čelovky při běhu oborou nesvítí oči, je váš kamarád.
  11. Protože je „šance“ pouze jedna ku dvanácti, že dostanete "Krumlov“, který je výjimkou bodu sedm.
  12. Protože i když ho fásnete a ztratíte se v něm tak, že vás nenajdou jak po čichu, tak po vystřelení světlice, stejně budete pro tým „king“, že jste to zvládli dobře.
  13. Protože zažít Vltava Run je víc, než o tom jen poslouchat.

  Zvláštní bod na konec: a protože, protože letos se Krumlov už neběží!

  Poběžte a pomozte Leontýnce s EPP

  Možná budete mít to štěstí a na trati Vltava Runu uvidíte nevidomé běžce a uvědomíte si, jaké štěstí máte vy, že můžete trať „ohmatávat“ i očima a bez cizí pomoci. Vězte, že ti, kteří se osudem nenechali odradit, jsou z nadace Leontinka, prostřednictvím které můžete nevidomým pomoct i vy. Prostě si jen na svém úseku zapněte aplikaci EPP, pohybovou aktivitou nasbírejte body a ty pak věnujte projektu, který je vaší chuti pomáhat nejblíže. Jeden z projektů bude právě i nadace Leontinka, která finanční prostředky vybrané díky aplikaci EPP - Pomáhej pohybem věnuje středisku rané péče, které se stará o děti se zrakovým postižením.I díky tomu je třeba jednou potkáte na trati.

  Pomozte dětem se zrakovým postižením se rozvíjet
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?
  mobilní verze
  © 1999–2018 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.