VIDEO: Srnka srazila běžce při závodu. A další zajímavosti ze světa

Podívejte se na video nehody mezi běžcem a srnkou v plné rychlosti. Z dalších novinek ze světa jsme vybrali novou sportovní bundu využívající technologie NASA a nevšední výkon devítiletého kluka na půlmaratonu.

Nevšední kolize závodníka se srnkou. | foto: Eric Bologa

Odveta vysoké zvěře?

Dost bylo sražených jelenů a srnek na silnicích od automobilů, řekla si nejspíš divoká zvěř v americké Pensylvánii a rozhodla se pro odvetu. Během přespolního závodu se prohnalo stádo vysoké zvěře, pravděpodobně srnek, kolem skupiny závodníků. Jedna z nich v plné rychlosti narazila do běžce a způsobila jednu z nejpodivnějších nehod v historii běhání vůbec.

Přihlížející fanoušek natočil celou událost na video, které publikoval na svém facebookovém profilu s komentářem: „Kdo říkal, že přespolní běh není kontaktní sport?“ Univerzita DeSales po závodě uvedla, že se celá událost obešla bez zranění a běžec i srnka jsou v pořádku.

Sportovní bunda s technologiemi od NASA

Hema Nambiar, běžkyně a matka tří dětí, se pustila do vývoje nevšední sportovní bundy. Založila společnost 13-ONE (název vychází z půlmaratonské vzdálenosti počítané v mílích) a pod její hlavičkou připravila bundu, která využívá technologie vyvinuté NASA pro ochranu astronautů ve vesmíru před extrémními teplotami.

Sbalitelná sportovní bunda s termoizolační technologií od NASA.
Sbalitelná sportovní bunda s termoizolační technologií od NASA.

Speciální stříbrná podšívka, kterou je bunda vybavena, by měla zachytit až 90 procent tělesného tepla, celá bunda přitom váží jen něco kolem 240 gramů. Na podobném principu ostatně fungují jednorázové izotermické folie používané například v případě první pomoci. Díky těmto parametrům by se mohla bunda stát cenným společníkem a pomáhat například proti prochladnutí po doběhu závodu nebo během přestávek na dlouhých trailech v zimním období.

V současné době se snaží se svou bundou Everest Sport Jacket oslovit zájemce na serveru Kickstarter, kde sbírá prostředky pro rozsáhlejší výrobu a uvedení produktu na trh.

Devítiletý kluk zaběhl půlmaraton v úžasném čase

Vydal se na půlmaraton v Cambridge a rázem se stal internetovou běžeckou hvězdou. Nejenže devítiletý Caleb Barnes zvládl doběhnout, on dokázal závod zaběhnout ve skvělém čase 1:34:44.

Závodění dětí na takto dlouhých tratích bylo vždy svým způsobem kontroverzní. Není to pro jejich stále se rychle vyvíjející tělo příliš velká zátěž? Je v jejich možnostech zvládat takto náročné výzvy? Caleb se s těmito otázkami vypořádal po svém.

Podle jeho rodičů (také náruživých běžců) běhá již od tří let a svůj první závod (na pět kilometrů) zvládl ve čtyřech. Nápad běžet půlmaraton byl ale pouze z jeho hlavy.

Autor:
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Nejčtenější

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Jejich věkový rozdíl je pětapadesát let a chtějí spolu miminko

Alexis Tadlocková a její partner

Alexis Tadlocková (24) a její manžel Charles (79) z Ameriky plánují založení rodiny. Ačkoli nejstaršímu dítěti Charlese...

Další z rubriky

Dietní trendy tohoto léta. Zhubnout se dá i jen tak mimochodem

Ilustrační fotografie

Svět dostává rozum, ve stravování se upouští od nesmyslných vylomenin a na první místo se dostává dobrá kondice....

OBRAZEM: Trojnásobný táta se stal abstinentem a shodil sedmdesát kilo

Darren Scanlon

Čtyřicetiletý Darren Scanlon říká, že jen díky abstinenci dokázal zhubnout nadbytečná kila a vrátil se zpět na váhu,...

Menstruace bez vložek a tamponů. Češka nabízí nepropustné kalhotky

Menstruační kalhotky Snuggs

Protože použité menstruační vložky a tampony představují ročně tuny odpadu, rozhodla se Linda Šejdová, že místo běžných...

Najdete na iDNES.cz