• Spartan Race aneb „ten závod v blátě“

    15:24
  Dnes už samozřejmě skoro každý zná Spartan Race. Je to přeci „ten závod v blátě“. Ale kdo jsou ti, kteří tím blátem běží? O některých z nich vám povím… Jsme SRTGB, čímž se rozumí Spartan Race Training Group Brno. .

  | foto: Eva Žáčkovápro iDNES.cz

  Jasná, Nízké Tatry, Slovensko, 24. ledna 2015. Půl metru sněhu, hurá, konečně opravdová zima! Utíkej, pořád nahoru, na Chopok. Přeskoč, prolez, podlez, dej si třicet za uklouznutí na zmrzlém monkey bar. Klouzačkááá, vezmi pytel, sedni na něj, svez se dolů. Samozřejmě ho potom musíš vytáhnout zpět nahoru. Občerstvovačka na vrcholu, hod sněhovou koulí a už jen po zadku dolůůů! 

  Fotogalerie

  Vidíte? Spartan Race není jen bláto. Je to závod, který prověří váš běh, sílu, mrštnost, vytrvalost a šikovnost. Někdo se s těmito schopnostmi už narodí, nikdy ale není na škodu trošku trénovat. Od toho tu je právě naše tréninková skupina. Společně dřeme, společně i slavíme. A že na Jasné bylo co! Šestý tým v elitní vlně, čtvrtý tým v open a skvělá umístění jednotlivců - naše „ženy“ se vyznamenaly a byla z toho krásná stříbrná a bramborová medaile.

  Není to jen o závodech, je to o spolupráci a dřině během roku, o komunitě, o společně propocených tričkách, odřených kolenech a spálených rukách. Tréninky se konají několikrát týdně, přes zimu cvičíme v Paintball Hall Brno, kde se nás letos pravidelně scházelo až čtyřicet, a běháme v břečkách imitujících sníh. Od začátku jara zase okupujeme workoutová hřiště v Komárově, Krpoli, Kohoutnách, běháme v Pisárkách, v oboře Holedná, v Medlánkách,…zkrátka naším cvičištěm je celé Brno. Takže pokud někdy uvidíte skupinku lidí, kteří dělají burpees a ještě se u toho usmívají, budeme to asi my! Buď na nás můžete koukat a klepat si na čelo, nebo se můžete přidat. Naši trenéři jsou moc šikovní a kreativní a za cvičení zaplatíte jen vlastním časem a nějakou tou kapkou potu.

  Líbil se ti článek?

  Všem článkům od čtenářů nyní můžete dávat hlasy a odměnit tak autory za jejich práci. Pokud se vám článek líbil, klikněte dole pod článkem na tlačítko Článek se mi líbí.

  Autory nejlépe hodnocených článků pak každý měsíc odměníme.

  Koncem března jsme se vypravili do polské Varšavy a kromě krásného města jsme si proběhli i městský hipodrom Tor Wyscigów Konnych Služewiec. Pří závodě 28. března jsme tam znovu zaváleli. Dále nás čeká SR Sprint v Budapešti (18. dubna), v Liberci SR Sprint (2. května) a Universalmanie, a mnoho dalších závodů. A samozřejmě tréninky!

  Každý člověk má své sny a cíle. Co když je ten váš stejný jako náš? No... You´ll know at the finish line!

  Tak nahlédněte na FB Spartan Race Training Group Brno, třeba se vám naše akce zalíbí. My vás rádi přivítáme.

  AROOO!

  Napiš svůj článek i TY

  Tahle rubrika je určena těm, kteří se chtějí podělit o své zážitky, zkušenosti nebo tipy kolem běhání. Může jít o reportáž, test, tip na zajímavou trasu nebo jen zamyšlení. Nejsou dány žádné mantinely ani tématické okruhy. 

  Tohle je místo, které je určené pouze vám. Lhal bych však, kdybych tvrdil, že to bude hřiště bez pravidel. Vaše příspěvky nepůjdou hned na stránky Rungo.cz, ale projdou "rychlým" okem někoho z redakce, nikdo ale nebude řešit vaše stylistické a gramatické záležitosti. Tento prostor berte jako blog-neblog, kde si za svůj obsah ručíte sami.

  Psaní o běhání je někdy náročné.

  Psaní o běhání je někdy náročné.

  Ale tím to nekončí. Pokud se nám něco opravdu hodně zalíbí, může se stát váš příspěvek i hlavním textem na Rungo.cz. I vy tak můžete aktivně tvořit obsah a být součástí našeho týmu. Nejsme nejchytřejší, nejsme nejrychlejší, ale jsme otevření a to, co děláme, nás baví. Přidejte se.

  Pokud odešlete svůj příspěvek, redakce si vyhrazuje právo na editaci článku a co zveřejní (a co ne), bez udání důvodů.

  Marek

  NÁZOR ČTENÁŘE NEMUSÍ KORESPONDOVAT S NÁZOREM REDAKCE!!!

  Autor:
  Článek se mi líbí
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

  Výběr nejlepších článků čtenářů

  ČLÁNEK
  mobilní verze
  © 1999–2018 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.