Rungo.cz vybíhá. Přidejte se!

Pořád nemůžu uvěřit, že je to tady. Možná by se to dalo rozklíčovat s pomocí čísel. Před 3 roky mi zachránili srdce a poslali mě zpět do života. Před 2 roky mi v hlavě začal zrát nápad na běžecký web a před 1 rokem jsem mu začal dávat jasnější podobu. A teď Rungo.cz startuje. Takže: 3,2,1, start. Je to vlastně prosté a jednoduché jako běh sám.

Tohle nebude standardní PR článek o novém produktu na trhu, protože Rungo.cz chce být něčím víc.

Začnu od začátku. Zdravotní omezení mě před třemi roky nezastavilo a já si našel cestu jak dál, abych zbytek života nestrávil rozvalený na lenošce. Začal jsem s běháním. Velmi pomalu, ty začátky byly plné silných okamžiků, které jsem si vrýval do již tak "vytuněného" srdce. První vycházky a krátké a opatrné výběhy s Honzou Kužníkem z Technetu, první samostatné dlouhé výběhy, momenty, kdy jste sami se sebou a běžíte velmi pomalu v tichu a ranním oparu lesa. Tam někde se rodilo Rungo.cz.

Běhal jsem víc a víc, stále pod dohledem měřiče tepu a kardiologa. Prodlužoval jsem vzdálenosti a učil se, jak běhat na nízké tepové frekvenci. Občas jsem o tom napsal na Xman.cz, web pro muže pod iDNES.cz, a čtenáři mi začali psát a ptát se na věci kolem zdraví i běhání.

Pohyb, do něhož se daly věci, mě začal fascinovat a já zjistil, že je to přesně to, co mě naplňuje. Bylo mi jasné, že kvůli zdraví a věku už žádné olympiády a "svěťáky" nedám, a napadlo mě, že web o běhání by mohl být tím pravým. S Honzou jsme o tom během společných výběhů kecali snad pořád a čím dál častěji bylo lesem slyšet: "Ty voleee, to je nápad" nebo: "Počkeeej, jak jsi to myslel s tím, že by se dalo udělat běžecký video?"

Před rokem jsem se rozhoupal a zaregistroval si doménu www.rungo.cz, koupil na wordpressu, který poskytuje redakční systém, šablonu stránek a kamarád Martin mi udělal logo. Takže místo by bylo, ale co obsah, který zabere nejvíc času? O tom, jak o běhání psát, jsem měl jasno: jinak než ostatní. Chtěl jsem web o běhání a chůzi pro ty, kteří chtějí začít nebo již začali, nehoní ale vteřiny a běh je pro ně zábavou, životním stylem, prožitkem. Především jsem se chtěl běháním bavit, točit k němu třeba i šílená videa, nad nimiž si cílevědomý běžec zaťuká na čelo, na nikoho se neohlížet a dělat si podle svého. Na spuštění jsem ale hledal sílu a podporu.

Web jsem propagoval už v září 2012, i když ještě nefungoval.

Web jsem propagoval už v září 2012, i když ještě nefungoval.

Letos v červnu jsme udělali pro čtenáře Xman.cz soutěž o tom, kdo naběhá každý měsíc víc kilometrů než já. Vznikla facebooková skupina Předežeň Xman.cz a já doufal, že to třeba pár lidí přiláká. Popravdě, od prvních dní mi to naprosto změnilo život. Skupina se hned rozjela a já jen zíral, jak moc jsou všichni aktivní a jak se nebojí sdílet svoje emoce. Ten okamžik mi sílu dodal.

Zašel jsem za svým šéfredaktorem Michalem Hanákem a řekl mu, že vedle své práce v Xman.cz si chci udělat soukromě jiný web, o běhání. Ptal se, zalíbilo se mu to, chtěl si o tom promluvit víc. Pak to přišlo, jeho "Co kdybys to dělal v rámci iDNES.cz?" slyším ještě teď. Nikdy by mě nenapadlo, že je možné spojit se s někým tak velkým, neměl jsem funkční web, jen nápad a chuť. Nikdy bych si netroufl nabízet něco, co ještě neběží.

Začínaly prázdniny a my jsme si plácli. Je to neskutečný.

3 roky jsou dlouhá doba, ale 2 jsou víc než 1, a tak je možné říct právě teď: START. Ta matematika je vlastně fajn a já se jí tolik bál.

Rungo.cz startuje a chce vám říct, že běháme srdcem. Doufám, že se stanete jeho součástí a inspirací, která mu pomůže vyrůst a nechat zaznít jeho srdce ještě hlasitěji. Vítejte. 

Jo a nezapomeňte, že žijeme taky na Facebooku.

  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Nejčtenější

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Měsíce jsem řešila ekzém, diagnóza však zněla Hodgkinův lymfom

Šárka Šteinochrová založila neziskovou organizaci Maminy s rakovinou.

To, co začalo jako svědivý ekzém, se pro mladou maminku Šárku Šteinochrovou změnilo v noční můru zvanou Hodgkinův...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Další z rubriky

Měsíce jsem řešila ekzém, diagnóza však zněla Hodgkinův lymfom

Šárka Šteinochrová založila neziskovou organizaci Maminy s rakovinou.

To, co začalo jako svědivý ekzém, se pro mladou maminku Šárku Šteinochrovou změnilo v noční můru zvanou Hodgkinův...

OBRAZEM: Trojnásobný táta se stal abstinentem a shodil sedmdesát kilo

Darren Scanlon

Čtyřicetiletý Darren Scanlon říká, že jen díky abstinenci dokázal zhubnout nadbytečná kila a vrátil se zpět na váhu,...

Bulharský dřep i mrtvý tah. Vyzkoušejte sedm cviků pro dokonalý zadeček

Ilustrační fotografie

Kdo to nestihl před létem, může ještě během několika týdnů vytvarovat své pozadí do požadovaného tvaru pomocí snadných...

Najdete na iDNES.cz