• Vltavarun: nejlepší zážitky jsou ty sdílené

    17:03
  Štafetový závod krásnou krajinou přes půl republiky pro mě vlastně není ani tolik závodem, jako spíše společenskou akcí. Od startu prvního úseku až do cílové rovinky to našemu týmu trvalo zhruba 30 hodin, přičemž každý člen týmu strávil samotným během jen asi tři hodiny. I to jasně ukazuje, že více než samotný běh se při VltavaRunu řeší především všechny ty "věci kolem", které vlastně dělají celou tuto akci tak unikátní.

  Téměř kompletní tým RUNGO.cz srdcaři. | foto: Filip Marvan, Rungo.cz

  Letošní rok jsem běžel s úplně jinými lidmi v týmu, než v letech předchozích. Náš nový tým RUNGO.cz srdcaři jsme dávali dohromady poctivě a s velkou pečlivostí. Na tom s kým strávíte těch 30 hodin totiž ve skutečnosti záleží mnohem více, než na tom, jak rychle kdo umí běhat. Každý z nich totiž bude unavený, chvílemi promrzlý, hladový, nevyspalý a možná se bude i trochu bát. Ale když se tým dokáže semknout dohromady, všichni se navzájem podporují, pomáhají si a rozesmívají se, je to i přes všechny těžkosti, alespoň pro mě, jednoznačná událost roku!

  Fotogalerie

  A stejně tak jsme si i letos dokázali poradit se vším, co nám náročný víkend přinesl. Ať už šlo o píchnuté kolo, střevní problémy, půlhodinové bloudění mimo trať (samozřejmě s kopcem navíc), tak trochu zaspání druhého auta nebo poranění achillovky a jeden úsek navíc pro mě jako bonus. Dokázali jsme to zvládnout s úsměvem na tvářích, k čemuž nám pomáhalo i přátelské povzbuzování a hecování s druhým týmem RUNGO.cz core, který byl, stejně jako ten náš, složen z členů redakce, dobrovolných pomocníků z RUNGO závodů nebo lidí, kteří navštěvují naše výběhy. Naše časy byly tak vyrovnané, že jsme se s nimi potkávali na předávkách po celých 360 kilometrů.

  V autech panovala dobrá nálada, ve chvíli volna jsme zvládali návštěvu cukrárny, procházku po Krumlově nebo oběd v místním pivovaru. A když jsme přejížděli mezi jednotlivými předávkami, auto se otřásalo naším falešným zpěvem písní Hany Zagorové či Whitney Houston. Byla to legrace.

  Vltava Run 2016

  Štafetový běh pro týmy o maximálně 12 lidech.
  Termín: 14. - 15. května 2016
  Start: Zadov
  Cíl: Praha
  Trasa: 36 úseků, 360 km
  Výsledky: vltavarun.cz

  Když jsem se ale postavil na start svého úseku, všechno se najednou změnilo. Napětí vystoupalo na maximum a já vyrazil na trať s velkým odhodláním. Shon kolem najednou zmizel, jako by se snad celý svět zastavil a já se ocitl uprostřed ticha přerušovaného jen cvrčky, kuňkáním žab a došlapem mých silničních bot. Nádherná trasa nabízela vše, co mám na běhání rád. Krásné výhledy, přírodu, pestrou krajinu. A i když mě bolely nohy, rozhodně se nedalo zpomalit, protože ostatní přeci běželi tak rychle, tak na hraně svých možností a v cíli byli tak vyřízení, že jsem nemohl promrhat byť jedinou vteřinku z jejich nasazení nějakým zbytečným odpočinkem. Navíc na mě v cíli čekali s mohutným povzbuzováním, které by dodalo sílu snad i mrtvému. Díky tomu bych zvládnul běžet klidně i tři úseky navíc!

  Tento jedinečný mix zážitků, lidí a běhání tak pro mě znamenal i letos nezapomenutelnou událost a já doufám, že budu moci běžet opět za rok. Vždyť přeci nejlepší zážitky jsou ty sdílené.

  Velký obdiv a dík patří také organizátorům, kteří dokázali tuto akci zvládnout na jedničku!

  Autor:
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

  Vltavarun: nejlepší zážitky jsou ty sdílené

  D66a50v70i41d
  K97o92č71í
  V cíli jsme všichni říkali: za rok zase!!!
  Přesně. Co na tom, že člověk prakticky nespí. Co na tom, že celý plán jak a kdy odpočívat dostal trhlinu hned v začátku...

  V diskusi jsou 2 příspěvky, poslední příspěvek 25. 5. 2016, 18:01

  mobilní verze
  © 1999–2018 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.