• Pravidelný nedělní RUNGO výběh v Plzni má vyšší smysl než jen běhání

    10:00
  V listopadu loňského roku jsem objevil v termínovce na rungo.cz událost, a to společný výběh běžců a běžkyň v Plzni. Jelikož to bylo blízko mého bydliště, tak jsem se rozhodl, že zkusím štěstí a půjdu si zaběhat v nějaké skupině či partě nadšenců.

  | foto: Jiří Mašekpro iDNES.cz

  Partě, pro které je běh víc než jen obyčejným během. Běhám sice již dlouho, převážně sám a po takové společnosti jsem vlastně toužil.

  K mému prvnímu překvapení došlo již při příchodu na místo domluveného srazu k výběhu. Skupinka asi dvaceti rozesmátých kluků a holek různého věku a vzezření ve mně vzbudila dojem, že jsem asi našel to, co jsem hledal. Nechtěl jsem ale soudit bez toho, aniž bych si nejprve s nimi zaběhal a poznal tu atmosféru při samotném běhu. Už podle sympatického seznámení se všemi účastníky jsem si uvědomil, že tento smysl setkání a společného běhu má o něco vyšší význam, než jen „jít si společně zaběhat“. 

  Přijďte si zaběhat také

  Pravidelné RUNGO výběhy pořádají čtenáři ve městech po celé republice a jsou určené všem, včetně úplných začátečníků. Nebojte se a přijďte si zaběhat s námi.

  Nejaktuálnější seznam výběhů naleznete vždy v událostech naší facebookové stránky případně v Termínovce.

  Samotný průběh běhu byl velmi pohodový. I když každý byl různé výkonnosti, tak vždy po nějakém úseku se zastavilo a spořádaně počkalo, až všichni doběhnou. Po chvilce oddechu se zase všichni rozběhli k další metě společného výběhu. Mezitím si ale stačili mezi sebou předat informace, kdo a kde v týdnu běhal, kde je výborná trasa na další výběh. Každý si mezi sebou předal to, co uznal za vhodné a co k takovému společnému setkání patří. Asi po hodince a půl běhu jsme se dostali na místo, kde jsme vyběhli. Necelých 12 kilometrů běhu uběhlo tak rychle, že všichni byli na konci překvapeni, že vůbec uběhli daný počet kilometrů. Poté jsme se všichni rozloučili, popřáli příjemného vstupu do nového pracovního týdne a rozešli se ke svým domovům.

  Ten pocit něčeho hezkého a užitečného ve mně zůstal ještě dlouho a už od pondělka jsem se nemohl dočkat příští neděle a společného výběhu. Opět jsem se nezklamal. Výběh splnil přesně to, co jsem čekal a co bylo sympatické i minule. Takže ten pozitivní duch se nikam nevytratil, naopak se ještě zvětšil. Od té doby jsem nevynechal jediný výběh plzeňské skupiny Rungo. Jelikož jsem dlouholetý běžec a mám už svůj věk, tak jsem i ochotně a dobrovolně přijal nabídku připravovat na každý týden nějakou dobrou a kvalitní trasu k výběhu po celé Plzni. A myslím, že se zatím vše daří moc dobře.

  A kde je ten vyšší smysl tohoto společného běhání? No právě v tom, že se početná skupina vlastně neznámých lidí vůbec sejde ke společné akci, jakou je běh. Navíc se během baví, poznávají se mezi sebou, zkušenější předají informace začátečníkům a stanou se pro ně i jakousi motivací dokázat víc než si jen jednou za týden zaběhnout. Ta zkušenost tu nezní jako poučování a povyšování od někoho, kdo dokázal víc, ale vůbec ta myšlenka přitáhnout k běhu víc a víc lidí a právě ty začínající. Tohle kouzlo zatím nevymizelo a pokaždé máme radost, když na nedělní sraz přijde někdo nový, kterého láká běh a naše společná skupina. A jejich čím dál víc... To je ten vyšší smysl tohoto běhání. Díky. 

  Napiš svůj článek i TY

  Tahle rubrika je určena těm, kteří se chtěji podělit o své zážitky, zkušenosti nebo tipy kolem běhání. Může jít o reportáž, test, tip na zajímavou trasu nebo jen zamyšlení. Nejsou dány žádné mantinely ani tématické okruhy. 

  Tohle je místo, které je určené pouze vám. Lhal bych však, kdybych tvrdil, že to bude hřiště bez pravidel. Vaše příspěvky nepůjdou hned na stránky Rungo.cz, ale projdou "rychlým" okem někoho z redakce, nikdo ale nebude řešit vaše stylistické a gramatické záležitosti. Tento prostor berte jako blog-neblog, kde si za svůj obsah ručíte sami.

  Psaní o běhání je někdy náročné.

  Psaní o běhání je někdy náročné.

  Ale tím to nekončí. Pokud se nám něco opravdu hodně zalíbí, může se stát váš příspěvek i hlavním textem na RUNGO.cz. I vy tak můžete aktivně tvořit obsah a být součástí našeho týmu. Nejsme nejchytřejší, nejsme nejrychlejší, ale jsme otevření a to, co děláme, nás baví. Přidejte se.

  Pokud odešlete svůj příspěvek, redakce si vyhrazuje právo na to, co zveřejní a co ne, bez udání důvodů.

  Marek

  NÁZOR ČTENÁŘE NEMUSÍ KORESPONDOVAT S NÁZOREM REDAKCE!!!

  Autor:
  Článek se mi líbí
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

  Výběr nejlepších článků čtenářů

  ČLÁNEK
  mobilní verze
  © 1999–2018 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.