• Potřetí, ale stále neokoukaná, taková je Vltava, takový je Vltava Run

  Běžecký závod, který není jen o běhu. Je o týmu dvanácti běžců, který táhne za jeden provaz, je o emocích, které z něj přímo tryskají, je o únavě, která se s přibývajícím časem stále více projevuje, ale také o euforii, když dvanáctičlenný tým jako jeden muž (či jedna žena) protne po téměř 361 kilometrech cílovou pásku.

  Cílová fotografie týmu RUNGO.cz srdcaři. | foto: Archiv Tomáše Kotápky

  Tohle všechno Vám na zlatém podnose už třetí rok po sobě servírují pořadatelé Vltava Runu. Když jako přidanou hodnotu připočtete nádhernou šumavskou krajinu, která se pozvolna mění v krajinu rybníků a potom stejně jako mocná Vltava uhání plnou parou směr Praha dokonale značenou trasou, na které téměř nejde zabloudit, těžko v běžcově kalendáři najdete lépe strávený víkend.

  Fotogalerie

  Vltava Run ale není jen o tom květnovém víkendu V, není jen o běžeckém tréninku, který je při dávce 30ti kilometrů na běžce nezbytný, ale také o týmu. Ten se začíná skládat už dlouho dopředu a je to jeden z nejtěžších úkolů. Už mnohdy jsme se mohli v různých sportech přesvědčit o tom, že tým složený s nejlepších světových individualit prostě nefungoval, nešlapal za jeden provaz, prostě chybělo to otřepané srdíčko. Složit dobře fungující tým je tedy ohromná alchymie, která se našemu kapitánovi letos povedla na výbornou a srdíčko bylo letos pro jistotu nejen na pravém místě, ale i na zádech každého z běžců.

  Líbil se vám článek?

  Všem článkům od čtenářů nyní můžete dávat hlasy a odměnit tak autory za jejich práci. Pokud se vám článek líbil, klikněte dole pod článkem na tlačítko Článek se mi líbí.

  Autory nejlépe hodnocených článků pak každý měsíc odměníme.

  Ač jsem od přírody běžec samotář, který běh bere jako absolutní relaxaci a útěk od lidí, problémů a strastí všedního dne, s Vltava Runem jde veškeré samotářství stranou. I když velkou část závodu běžíte sám, jde tu hlavně o tým. Tým, který soudržně šlape a je jedno jestli jste běžec závoďák s kilometrem za 3:30 minut nebo hobík, který to má za 6:00 minut. Ani jeden z nich si to nemůže dovolit odfláknout, vypustit třeba jen jeden metr, jeden kopeček, který by za jiných okolností v poklidu vyšel vycházkovým tempem. Tady ne, závisí na vás tým, je potřeba dřít s vypětím všech sil, protože tady jde o mnohem více umístění.

  Předávky, přejezdy, střídání aut, částečný odpočinek. Tohle musí sedět dokonale. Krizové situace, výkyvy počasí (které byly tenhle rok obzvlášť zajímavé), zranění, s tímto vším musí tým počítat a mít připravenou taktiku pro každou možnou situaci. I když všechny tyto pocity jsou letos spojeny s týmem č. 182 RUNGO.cz srdcaři, věřím, že mi v tomto dá minimálně 249 dalších týmů za pravdu. Vltava Run má prostě své kouzlo a jsem moc rád, že jsem mohl být opět jeho součástí.

  Když kolem sebe máte navíc stejně naladěné lidi, dá Vám tenhle závod jako bonus prohloubení stávajících přátelství nebo dokonce získáte přátele nové. Co víc si přát? Vypadá to jako cílená reklama, ale kdo zažil ví, kdo nezažil...

  Tak zase za rok.

  Napište svůj článek i VY

  Tahle rubrika je určena těm, kteří se chtějí podělit o své zážitky, zkušenosti nebo tipy kolem běhání. Může jít o reportáž, test, tip na zajímavou trasu nebo jen zamyšlení. Nejsou dány žádné mantinely ani tématické okruhy.

  Tohle je místo, které je určené pouze vám. Lhal bych však, kdybych tvrdil, že to bude hřiště bez pravidel. Vaše příspěvky nepůjdou hned na stránky Rungo.cz, ale projdou "rychlým" okem někoho z redakce, nikdo ale nebude řešit vaše stylistické a gramatické záležitosti. Tento prostor berte jako blog-neblog, kde si za svůj obsah ručíte sami.

  Psaní o běhání je někdy náročné.

  Psaní o běhání je někdy náročné.

  Ale tím to nekončí. Pokud se nám něco opravdu hodně zalíbí, může se stát váš příspěvek i hlavním textem na Rungo.cz. I vy tak můžete aktivně tvořit obsah a být součástí našeho týmu. Nejsme nejchytřejší, nejsme nejrychlejší, ale jsme otevření a to, co děláme, nás baví. Přidejte se.

  Pokud odešlete svůj příspěvek, redakce si vyhrazuje právo na editaci článku a co zveřejní (a co ne), bez udání důvodů.

  Marek

  NÁZOR ČTENÁŘE NEMUSÍ KORESPONDOVAT S NÁZOREM REDAKCE!!!

  Autor:
  Článek se mi líbí
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

  Výběr nejlepších článků čtenářů

  ČLÁNEK
  mobilní verze
  © 1999–2018 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.