Podzimní fashion story aneb běžecká studie v tyrkysové

Podzimní pošmourno není důvod k vyhlášení běžecké hibernace až do Velikonoc. Protože nikdy není špatné počasí, ale jen špatně oblečený běžec, vyrazily jsme si s výherkyněmi naší soutěže „Staňte se modelkou naší fashion story“ Luckou a Aničkou zaběhat na Letnou. A vzaly jsme si k tomu fotografa a tyrkysovou podzimní kolekci adidas.

Běžecká studie v tyrkysové | foto: archiv adidas

SOUTĚŽ: Staňte se modelkou naší fashion story

Protože si myslíme, že běžecké věci by se měly testovat na reálných běžkyních, našli jsme si modelky pro fashion story z běžecké komunity. Štěstí přálo Anně Hrubé z Prostějova a Lucce Vaňkové z Prahy. Více se o soutěži dočtete zde.

Přiznáváme bez mučení, že jsme chvíli bojovaly s chutí rovnou zaběhnout do nejbližší kavárny. Ale naše bezva hadříky nám udržely tepelný komfort od rozcvičky přes rozklusání až po trénink schodů a rovinek.

Kromě toho je tyrkysová tak nepřehlédnutelná a slušivá blondýnkám i tmavovláskám, že by byl hřích nechat ji ležet doma ve skříni.

Lucka přiběhla na trénink z Vršovic. Pracuje jako optometristka, takže si k ní zajdu příležitostně nechat změřit svoje počítačem znavené oči. Miluje zvířata, cestování, společnost a dobré jídlo a pití. Kromě běhání pěstuje spinning, aerobik a plavání a na její figuře to je teda hezky vidět!

Lucka září mezi podzimním listím v bundě Supernova Gore Windstopper. Na výběh si vzala elasťáky z tréninkové kolekce s grafickým vzorem, které krásně ladily s jejím klučičím rozcuchem.

Po rozklusání je třeba protáhnout přední stranu stehen. Lucku běh zahřál, a tak můžu se slinou v koutku obdivovat její funkční tričko Supernova Seamless. Kontrast s barvou mint a spadaným listím je estetika sama!

Anička přibíhá z nádraží, protože si na náš trénink vyjela až z Prostějova. Pracuje jako architektka a už půl roku je vdaná za jednoho báječného házenkáře. Běhat začala jednak proto, že ji nebavilo jen tak čekat doma, až se muž vrátí z tréninku, a jednak z důvodu nasoukání se do svatebních šatů. Ráda obráží lokální závody, a i když ZATÍM končí většinou na posledních místech, běh ji baví a nutí ji se v pravidelných intervalech vykopat ze dveří. Nejvíc ale miluje společné povídací výběhy se svým manželem.

Zatímco se Anička protahuje před během, my se na první pohled zamilováváme do její bundy Climaheat Hydro. Příjemný vnitřní flís s dutými vlákny nabízí vítanou izolaci i v extrémní zimě, a tak si v ní může zaběhat i mezi ledními medvědy.

Je trošku sychravo a my jsme rády, že je naše svrchní oblečení vybaveno technologií Climaheat, která odvádí vlhkost bez ztráty tepla. Lehké duté vlákno uchovává vzduch uvnitř a lépe vás hřeje, zatímco se vlhkost může odpařovat skrz drážky ve tvaru +. Zdá se, že čím intenzivněji se hýbeme a potíme, tím více naše druhá „kůže“ pracuje. Okolo nás je příjemné aktivní mikroklima, takže nejsme ani spařené, ani zmrzlé. Jediné, na co se můžeme soustředit, je běh.

Anička s Luckou si v plné parádě dávají dva kilometry na rozklus. Míří ke známému kyvadlu na Letné. Jak to u kamarádek bývá, botky adidas Supernova Glide se míhají v tempu zcela synchronním.

Místo setkání bylo jasné – kyvadlo, Letná. Ráj běžců i fanoušků hravých udělátek, na kterých se dá jezdit nebo je různým způsobem chytat a házet. Teď se tam navíc objevují páry bot zavěšené na drátu ke kyvadlu. Nevíme sice, který pražský kmen se takové výstřednosti dopouští, ale víme, že naše Glidy zůstanou na nohou.

Výhled na Prahu je odsud kouzelný, ale musíte se o něj trošku poprat se záplavou turistů.

Holky si ještě potřebují protáhnout zadní strany stehen. Nebo se možná vydýchat. Každopádně mi tvrdí, že se musí pokochat výhledem na Žižkovskou věž. Já se zase kochám detaily na Aniččiných tréninkových kalhotách adidas Response. Zeštíhlující pruhy včetně bytelných zipů po celých lýtkách slibují maximální dávku praktičnosti.

Nespěcháme, protahování věnujeme tolik času, kolik si zaslouží. Obě nás hřeje technologie Climaheat. Aničku v tričku Sequencials, mě v mikině Hoodie a zateplených legínách Supernova Long.

Hoodie mě baví. Nejen že si její kapucí můžu schovat účes připomínající zanedbaného foxteriéra, ale navíc na ní nacházím všitou roušku, kterou si v zimě můžu přetáhnout přes pusu a nos. Moje průdušky tímto děkují firmě adidas za prozřetelnou ochranu! Možná si ji příležitostně vezmu i na návštěvu v bance.

Trénink je tady. Dáváme pár rovinek a potom schody nahoru i dolů. Rozpumpujeme ruce i stehna, držíme došlap na špičku, cestou dolů vyklepáváme ruce. Jíst, běhat a milovat (alespoň tyrkysovou barvu). Víc žádná žena k životu nepotřebuje!

V pauzách povolených tréninkovým plánem sebou plácneme na beton. Testované bundičky nás stále hřejí i zdobí. Přijímáme gratulace od kolemjdoucích mužů a užíváme si, jak nám tyrkysová krásně ladí k očím. Běžkyním je dobře na světě.

Nakonec jsme si řekly, že si to kafe zasloužíme. A tak jsme protáhly krok a zmizely mezi vířícím listím.

Další zajímavé informace najdete na našem Facebooku

Logo Rungo.cz

  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Nejčtenější

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Měsíce jsem řešila ekzém, diagnóza však zněla Hodgkinův lymfom

Šárka Šteinochrová založila neziskovou organizaci Maminy s rakovinou.

To, co začalo jako svědivý ekzém, se pro mladou maminku Šárku Šteinochrovou změnilo v noční můru zvanou Hodgkinův...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Další z rubriky

Menstruace bez vložek a tamponů. Češka nabízí nepropustné kalhotky

Menstruační kalhotky Snuggs

Protože použité menstruační vložky a tampony představují ročně tuny odpadu, rozhodla se Linda Šejdová, že místo běžných...

Bulharský dřep i mrtvý tah. Vyzkoušejte sedm cviků pro dokonalý zadeček

Ilustrační fotografie

Kdo to nestihl před létem, může ještě během několika týdnů vytvarovat své pozadí do požadovaného tvaru pomocí snadných...

Dietní trendy tohoto léta. Zhubnout se dá i jen tak mimochodem

Ilustrační fotografie

Svět dostává rozum, ve stravování se upouští od nesmyslných vylomenin a na první místo se dostává dobrá kondice....

Najdete na iDNES.cz