• Podmínky použití fotografií a textů

  1. V případě, kdy MAFRA, a.s. fotografie nebo text užije (tj. zveřejní fotografie nebo text, zejména v rámci Rungo.cz, internetového serveru iDNES.cz anebo deníku Mladá fronta DNES), souhlasím s tím, že mi nebude poskytnuta žádná autorská odměna. Souhlas k užití v rámci rubriky http://rungo.idnes.cz/ctenarske-clanky.aspx je odesílatelem poskytován bezúplatně.

  2. Zasláním fotografií či textu potvrzuji, že:

  a) jsem autorem dodaných fotografií, že tyto fotografie jsou původní a že jsem autorem dodaného textu.

  c) zveřejněním fotografií (textu) na serveru Rungo.cz, iDNES.cz, v deníku Mladá fronta DNES, nebo v jiných médiích v rámci zpravodajství (zpravodajské licence) nevznikne MAFRA, a.s., žádný závazek vůči třetím osobám, které jsou na fotografii (textu) zobrazeny,

  d) zveřejněním fotografií (textu) na serveru iDNES.cz, v deníku Mladá fronta DNES, nebo v jiných médiích nebudou neoprávněně zasažena autorská ani jiná práva či oprávněné zájmy třetích osob.

  3. Pro případ, kdy MAFRA, a.s. fotografii (text) užije, uděluji MAFRA, a.s. nevýhradní licenci k užití této fotografie (textu) ke všem způsobům jejich užití, včetně TV vysílání a to v neomezeném rozsahu a s právem poskytovat podlicence. Beru na vědomí, že nemám právo na přiměřenou dodatečnou odměnu. Licence je udělována pro celosvětové území, na dobu trvání majetkových autorských práv a bez množstevního omezení. Licence je udělována s právem udělovat podlicence a s právem translativního převodu licence. V rámci užití fotografií (textu) je MAFRA, a.s. oprávněna užít fotografie (text) vcelku nebo jejich část, nejen v jejich původní podobě (tj. v jaké byly odevzdány), ale i v podobě autorského či neautorského díla vzniklého jejich úpravou a jinou jejich změnou, spojením s jinými autorskými díly i s textem, obrazem, fotografií, obrazovým záznamem nebo zvukem neautorského charakteru, zařazením do souboru děl autorského i neautorského charakteru; k tomu účelu je MAFRA, a.s. oprávněna dílo (fotografii či záznam) upravovat a jinak měnit.

  4. MAFRA, a.s. si vyhrazuje právo na to, zda článek a fotografie (ne)zveřejní.

  mobilní verze
  © 1999–2018 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.