Okolovlasti 2014 – na trávničáku padaly rekordy

  6:26
14.června se ve Vlastibořicích konal 2.ročník závodů Okolovlasti. Jedná se o moc pěkný komorní závod (nebo spíš sérii závodů) od 420m po půlmaraton, kde si přijde na své opravdu každý. 420m pro děcka, 4,2km pro sprintery, 10km pro ty, kdo si...

| foto: Michael Novakpro iDNES.cz

Oproti loňsku, kdy se Sychrovský zámek obíhal, byla změna na trati, díky níž jsme mohli přímo mezi svatebčany proběhnout nádvořím a zahradami zámku. Super zpestření a krásné prostředí. Prostředí celého závodu je obecně překrásné. Okolí Vlastibořic je krásné a i ten „proklatý trávničák“ byl krásný.

Hlavního závodu na 21km se účastnilo 48 startujících, takže se jednalo o komorní závod. Desítku pak dalo 24 běžců a běžkyň. Absolutní vítěz Radek Brunner (mimochodem čerstvý mistr ČR v ultramaratonu ze 100km tratě Silva Nortica run 2014) dal trať s převýšením 300m (z toho je 97 jen na trávníčáku) za 1:18:03, čímž stanovil nový traťový rekord. Dalšími v pořadí byli Jirka Václavík (1:21:20) a Karel Nerad (1:24:05).

Barvy Rungo obhájila se ctí Ivana Kovárníková v čase 1:58:44 a doběhla si tak v rámci svého prvního závodního půlmaratonu hned pro druhé místo své kategorie.

Na trati bylo kromě značení kilometrů vystříkaných omyvatelnou barvou i spousta pěkných hesel jako „Radku, počkej na vodiče“ nebo ve ¾ trávničáku „tohle je běžecký závod“, případně „ještě kousek“.

Několik běžců se rozhodlo celý závod pojmout spíše jako vedlejší a raději se pokusili o neoficiální „vrchařskou prémii“ na kopci mezi Trávníčkem a Sedlíšťkou, kde „to napálili“ a později vyhodnotili tempo v tomto kopci. Po 15.km v nohou a s dalšími 5ti před sebou na vrcholu kopce je to celkem odvážný počin, ale i tak zde padlo pár úctyhodných časů (a běžců).

Celkem se vydařilo i počasí, kdy stejně, jako loni, bylo cestou do Vlastibořic zataženo a přeháňky, ale na samotný závod vysvitlo sluníčko a pofukoval chladný vítr. Po doběhu čekalo na soutěžící spousta dobrot jako klobásky, pečené prase, pivo, zkrátka vše, co po doběhu vaše tělo potřebuje. Krásná domácí atmosféra a bylo vidět, že organizátoři se opravdu snažili a dělali závod a jeho zajištění srdcem.

Jsem rád, že jsou takovéto závody stále častější, jelikož je zde ve výsledku snad možná lepší atmosféra, než na masových bězích, a člověk si to užije více v klidu a bez stresu.

Napiš svůj článek i TY

Tahle rubrika je určena těm, kteří se chtěji podělit o své zážitky, zkušenosti nebo tipy kolem běhání. Může jít o reportáž, test, tip na zajímavou trasu nebo jen zamyšlení. Nejsou dány žádné mantinely ani tématické okruhy. 

Tohle je místo, které je určené pouze vám. Lhal bych však, kdybych tvrdil, že to bude hřiště bez pravidel. Vaše příspěvky nepůjdou hned na stránky Rungo.cz, ale projdou "rychlým" okem někoho z redakce, nikdo ale nebude řešit vaše stylistické a gramatické záležitosti. Tento prostor berte jako blog-neblog, kde si za svůj obsah ručíte sami.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Ale tím to nekončí. Pokud se nám něco opravdu hodně zalíbí, může se stát váš příspěvek i hlavním textem na Rungo.cz. I vy tak můžete aktivně tvořit obsah a být součástí našeho týmu. Nejsme nejchytřejší, nejsme nejrychlejší, ale jsme otevření a to, co děláme, nás baví. Přidejte se.

Pokud odešlete svůj příspěvek, redakce si vyhrazuje právo na to, co zveřejní a co ne, bez udání důvodů.

Marek

Autor:
Článek se mi líbí
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Nejčtenější

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Měsíce jsem řešila ekzém, diagnóza však zněla Hodgkinův lymfom

Šárka Šteinochrová založila neziskovou organizaci Maminy s rakovinou.

To, co začalo jako svědivý ekzém, se pro mladou maminku Šárku Šteinochrovou změnilo v noční můru zvanou Hodgkinův...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Další z rubriky

Jak se vyhnout salmonelóze? Myjte si ruce a nejezte syrová vejce

Ilustrační snímek

Poslední dobou to slýcháme často. V tom či onom městě se objevilo maso kontaminované salmonelou. Měli bychom z toho být...

Čtyři stravovací chyby, které nám škodí, ale neumíme se jich zbavit

Ilustrační snímek

Informací o tom, jak se správně stravovat, abychom byli zdraví, štíhlí a ve formě, je sice plný internet i regály...

Menstruace jako byznys. Pomůcky pro ženy zažívají nebývalý boom

Ilustrační fotografie

Ačkoli patří do života většiny žen, stále je menstruace tabu. Což je zvláštní paradox ve chvíli, kdy právě menstruační...

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.

Najdete na iDNES.cz