• Můj první maraton v 69 letech aneb je to v hlavě

    13:39
  Zdravím všechny běžce i neběžce. Běhat jsem začal v 67. V 68 první půlmaraton, v 69 první maraton. Vybral jsem si ten vinařský ve Velkých Bílovicích.

  | foto: František Kovaříkpro iDNES.cz

  Netušil jsem, že mimo Pálavy by tam mohl být nějaký kopec. Byl, a pořádný. Nejprve do Čejkovic a z Čejkovic na Vrbici další. A to vše dvakrát. Když jsem dobíhal první kolo, uvažoval jsem, zda to nezkrátit na půlmaraton. Ale na poslední občerstvovačce mě děvčice v krojích (v mém věku) přesvědčili na celý maraton.

  Líbil se vám článek?

  Všem článkům od čtenářů nyní můžete dávat hlasy a odměnit tak autory za jejich práci. Pokud se vám článek líbil, klikněte dole pod článkem na tlačítko Článek se mi líbí.

  Autory nejlépe hodnocených článků pak každý měsíc odměníme.

  Začal jsem dokonce předbíhat nějaké běžce a běžkyně. Ale čekal jsem nějakou krizi. Všichni o ní mluví. Stále nic. Doběhl jsem na nejvyšší místo celého maratonu i okolí ve Vrbici. Spadla ze mě „těžká deka“ a začal jsem věřit, že to doběhnu. Asi dva a půl kilometru před cílem vidím nějaké děvče s kolem. Byla to moje vnučka a ta mě hnala až do cíle.

  Ještě jsem pozdravil děvčice na poslední občerstvovačce a mazal jsem i s vnučkou do cíle. Čas 04:59:13.

  Napište svůj článek i VY

  Tahle rubrika je určena těm, kteří se chtějí podělit o své zážitky, zkušenosti nebo tipy kolem běhání. Může jít o reportáž, test, tip na zajímavou trasu nebo jen zamyšlení. Nejsou dány žádné mantinely ani tématické okruhy.

  Tohle je místo, které je určené pouze vám. Lhal bych však, kdybych tvrdil, že to bude hřiště bez pravidel. Vaše příspěvky nepůjdou hned na stránky Rungo.cz, ale projdou "rychlým" okem někoho z redakce, nikdo ale nebude řešit vaše stylistické a gramatické záležitosti. Tento prostor berte jako blog-neblog, kde si za svůj obsah ručíte sami.

  Psaní o běhání je někdy náročné.

  Psaní o běhání je někdy náročné.

  Ale tím to nekončí. Pokud se nám něco opravdu hodně zalíbí, může se stát váš příspěvek i hlavním textem na Rungo.cz. I vy tak můžete aktivně tvořit obsah a být součástí našeho týmu. Nejsme nejchytřejší, nejsme nejrychlejší, ale jsme otevření a to, co děláme, nás baví. Přidejte se.

  Pokud odešlete svůj příspěvek, redakce si vyhrazuje právo na editaci článku a co zveřejní (a co ne), bez udání důvodů.

  Marek

  NÁZOR ČTENÁŘE NEMUSÍ KORESPONDOVAT S NÁZOREM REDAKCE!!!

  Autor:
  Článek se mi líbí
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

  Výběr nejlepších článků čtenářů

  ČLÁNEK
  mobilní verze
  © 1999–2018 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.