Moje proběhaná mateřská „dovolená“

  16:36
Na začátku mi každý říkal: "Užívej si to, uteče to." Nezbývá než říci: „Uteklo to!!! ...Ale užila jsem si to." Čas na mateřské jsem využila k tréninku na maraton. Založila jsem si běžecký blog a psala o běhání z pohledu maminky s malým dítětem.

| foto: Pavla Stachovápro iDNES.cz

Pravda, bylo to někdy i náročné, ale dnes už si nepamatuji, kolik nocí jsem se nevyspala, ani co se mi zdálo jako problém, nad kterým bych dnes mávla rukou, že to byla prkotina.

Ve vzpomínkách mi utkvěly hlavně ty nejsilnější okamžiky, kdy se malá podívala na svět, kdy se poprvé přisála k prsu, kdy se poprvé usmála, vydala první hlásku, poprvé řekla máma, udělala první krůček... A také poprvé běžela...

Fotogalerie

Že jsem měla pohodovou mateřskou, kterou jsem si opravdu užila, přisuzuji i svému koníčku. Díky běhání, které mě celou dobu nabíjelo pozitivní energií, jsem pak mohla být pro své dítě lepší maminkou, i když netvrdím, že vždy dokonalou. :)

O svých zážitcích z běhání vedle rodinného života s malým dítětem jsem se rozhodla psát na svém blogu Máma v běhu. Život sám vytvářel plno úsměvných příhod, které jsem měla potřebu již od začátku někam zaznamenávat a společně s chutí stále běhat jsem chtěla motivovat další maminky.

Největší sen, který jsem si na mateřské splnila, byl můj první maraton, který jsem si zaběhla loni v září.

Ale běhání se netočilo jen kolem mě, ani mateřská jen kolem mého běhání!

Líbil se vám článek?

Všem článkům od čtenářů nyní můžete dávat hlasy a odměnit tak autory za jejich práci. Pokud se vám článek líbil, klikněte dole pod článkem na tlačítko Článek se mi líbí.

Autory nejlépe hodnocených článků pak každý měsíc odměníme.

Dcera je živé dítě, pohyb má v krvi a v podstatě se „nezastavíme“ od jejích prvních krůčků. Navíc mě na většinu závodů doprovází buď s tatínkem, nebo s dědou a všechno kolem běhání dokonale vstřebává. Už sama říká: „Já mám taky běžecký boty“ :)

Je úžasné sledovat, jak jsme s manželem pro ni vzorem (zatím). Na závodě, kam jsme vyrazili všichni tři, se s námi rozebíhá, rozcvičuje... Je to roztomilé.

Budu ráda, když ji to bude nadále bavit jako nás a užijeme si další krásné rodinné závody.

Jsem ráda, že jsem si užila aktivní mateřskou. Že jsem běhání nevyřadila, ale že jsem to držela stále v rovnováze. Člověk by měl totiž věnovat čas nejen sportu, ale i práci, odpočinku, dítěti, vztahům, své duši. Všechny oblasti jsou pro naplněný život důležité.

Napište svůj článek i VY

Tahle rubrika je určena těm, kteří se chtějí podělit o své zážitky, zkušenosti nebo tipy kolem běhání. Může jít o reportáž, test, tip na zajímavou trasu nebo jen zamyšlení. Nejsou dány žádné mantinely ani tématické okruhy.

Tohle je místo, které je určené pouze vám. Lhal bych však, kdybych tvrdil, že to bude hřiště bez pravidel. Vaše příspěvky nepůjdou hned na stránky Rungo.cz, ale projdou "rychlým" okem někoho z redakce, nikdo ale nebude řešit vaše stylistické a gramatické záležitosti. Tento prostor berte jako blog-neblog, kde si za svůj obsah ručíte sami.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Ale tím to nekončí. Pokud se nám něco opravdu hodně zalíbí, může se stát váš příspěvek i hlavním textem na Rungo.cz. I vy tak můžete aktivně tvořit obsah a být součástí našeho týmu. Nejsme nejchytřejší, nejsme nejrychlejší, ale jsme otevření a to, co děláme, nás baví. Přidejte se.

Pokud odešlete svůj příspěvek, redakce si vyhrazuje právo na editaci článku a co zveřejní (a co ne), bez udání důvodů.

Marek

NÁZOR ČTENÁŘE NEMUSÍ KORESPONDOVAT S NÁZOREM REDAKCE!!!

Autor:
Článek se mi líbí
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Nejčtenější

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Menstruace bez vložek a tamponů. Češka nabízí nepropustné kalhotky

Menstruační kalhotky Snuggs

Protože použité menstruační vložky a tampony představují ročně tuny odpadu, rozhodla se Linda Šejdová, že místo běžných...

Další z rubriky

Menstruace bez vložek a tamponů. Češka nabízí nepropustné kalhotky

Menstruační kalhotky Snuggs

Protože použité menstruační vložky a tampony představují ročně tuny odpadu, rozhodla se Linda Šejdová, že místo běžných...

Dietní trendy tohoto léta. Zhubnout se dá i jen tak mimochodem

Ilustrační fotografie

Svět dostává rozum, ve stravování se upouští od nesmyslných vylomenin a na první místo se dostává dobrá kondice....

Zapomeňte na kávu i pivo a nebojte se přepití. 6 pravidel pro horké dny

Ilustrační snímek

Vysoké venkovní teploty a horečná pracovní aktivita před dovolenou – není divu, že si během dne ani nevzpomenete, že...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz