• Moje proběhaná mateřská „dovolená“

    16:36
  Na začátku mi každý říkal: "Užívej si to, uteče to." Nezbývá než říci: „Uteklo to!!! ...Ale užila jsem si to." Čas na mateřské jsem využila k tréninku na maraton. Založila jsem si běžecký blog a psala o běhání z pohledu maminky s malým dítětem.

  | foto: Pavla Stachovápro iDNES.cz

  Pravda, bylo to někdy i náročné, ale dnes už si nepamatuji, kolik nocí jsem se nevyspala, ani co se mi zdálo jako problém, nad kterým bych dnes mávla rukou, že to byla prkotina.

  Ve vzpomínkách mi utkvěly hlavně ty nejsilnější okamžiky, kdy se malá podívala na svět, kdy se poprvé přisála k prsu, kdy se poprvé usmála, vydala první hlásku, poprvé řekla máma, udělala první krůček... A také poprvé běžela...

  Fotogalerie

  Že jsem měla pohodovou mateřskou, kterou jsem si opravdu užila, přisuzuji i svému koníčku. Díky běhání, které mě celou dobu nabíjelo pozitivní energií, jsem pak mohla být pro své dítě lepší maminkou, i když netvrdím, že vždy dokonalou. :)

  O svých zážitcích z běhání vedle rodinného života s malým dítětem jsem se rozhodla psát na svém blogu Máma v běhu. Život sám vytvářel plno úsměvných příhod, které jsem měla potřebu již od začátku někam zaznamenávat a společně s chutí stále běhat jsem chtěla motivovat další maminky.

  Největší sen, který jsem si na mateřské splnila, byl můj první maraton, který jsem si zaběhla loni v září.

  Ale běhání se netočilo jen kolem mě, ani mateřská jen kolem mého běhání!

  Líbil se vám článek?

  Všem článkům od čtenářů nyní můžete dávat hlasy a odměnit tak autory za jejich práci. Pokud se vám článek líbil, klikněte dole pod článkem na tlačítko Článek se mi líbí.

  Autory nejlépe hodnocených článků pak každý měsíc odměníme.

  Dcera je živé dítě, pohyb má v krvi a v podstatě se „nezastavíme“ od jejích prvních krůčků. Navíc mě na většinu závodů doprovází buď s tatínkem, nebo s dědou a všechno kolem běhání dokonale vstřebává. Už sama říká: „Já mám taky běžecký boty“ :)

  Je úžasné sledovat, jak jsme s manželem pro ni vzorem (zatím). Na závodě, kam jsme vyrazili všichni tři, se s námi rozebíhá, rozcvičuje... Je to roztomilé.

  Budu ráda, když ji to bude nadále bavit jako nás a užijeme si další krásné rodinné závody.

  Jsem ráda, že jsem si užila aktivní mateřskou. Že jsem běhání nevyřadila, ale že jsem to držela stále v rovnováze. Člověk by měl totiž věnovat čas nejen sportu, ale i práci, odpočinku, dítěti, vztahům, své duši. Všechny oblasti jsou pro naplněný život důležité.

  Napište svůj článek i VY

  Tahle rubrika je určena těm, kteří se chtějí podělit o své zážitky, zkušenosti nebo tipy kolem běhání. Může jít o reportáž, test, tip na zajímavou trasu nebo jen zamyšlení. Nejsou dány žádné mantinely ani tématické okruhy.

  Tohle je místo, které je určené pouze vám. Lhal bych však, kdybych tvrdil, že to bude hřiště bez pravidel. Vaše příspěvky nepůjdou hned na stránky Rungo.cz, ale projdou "rychlým" okem někoho z redakce, nikdo ale nebude řešit vaše stylistické a gramatické záležitosti. Tento prostor berte jako blog-neblog, kde si za svůj obsah ručíte sami.

  Psaní o běhání je někdy náročné.

  Psaní o běhání je někdy náročné.

  Ale tím to nekončí. Pokud se nám něco opravdu hodně zalíbí, může se stát váš příspěvek i hlavním textem na Rungo.cz. I vy tak můžete aktivně tvořit obsah a být součástí našeho týmu. Nejsme nejchytřejší, nejsme nejrychlejší, ale jsme otevření a to, co děláme, nás baví. Přidejte se.

  Pokud odešlete svůj příspěvek, redakce si vyhrazuje právo na editaci článku a co zveřejní (a co ne), bez udání důvodů.

  Marek

  NÁZOR ČTENÁŘE NEMUSÍ KORESPONDOVAT S NÁZOREM REDAKCE!!!

  Autor:
  Článek se mi líbí
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

  Výběr nejlepších článků čtenářů

  ČLÁNEK
  mobilní verze
  © 1999–2018 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.