Klik klak – shrnutí dvoutýdenního šílenství

  21:59
Protože nejen během živ je běžec, nechal jsem se před třemi týdny přesvědčit Markem Odstrčilíkem ke společnému absolvování čehosi, co na první přečtení vypadalo jako zábavná kratochvíle na dva týdny. Jak jsem byl naivní!

| foto: Libor Krayzelpro iDNES.cz

To, co na první přečtení vypadalo jako zábavná kratochvíle na dva týdny (vysvětlení metody), zase tak jednoduché nebylo. V tomto programu jde o to zlepšit se v počtu kliků, které uděláte na jeden zátah a to pomocí metody brutálního opakování prováděného v podstatě celý den nejprve v delších časových cyklech a následně pak v kratších. Program vypadá na první pohled jednoduše, ale po pár dnech zjistíte, že těch „jenom“ 14 dní nebude procházka růžovou zahradou.

Fotogalerie

Kliky mě nikdy nebavily. No pochopitelně – když nemáte svaly na rukou, těžko si jich asi užijete. Z běhu navíc moc tyto svaly nerostou –  pokud tedy neběháte poměrně zvláštním způsobem.

Tak proč to nezkusit, že?

Tak jsme se do toho s Markem dali.

První týden

Počáteční test nedopadl nijak zvlášť. Maximální počet 10 kliků jsem dal jen tak tak. Z toho jsem si vypočetl hodnoty pro první týden. Nastal první den a ozvalo se první pípnutí mobilu v práci. OK, kolega si vaří kafe, zmáknu to tady v kanclu na zemi. Za další hodinu už jsem šel zjistit, zda je na WC dost místa. Bylo. Takže jsem co hodinu chodil buď na WC, nebo do servrovny, případně na druhé WC předstírat potřebu. Pokud si mě někdo všiml, musel jsem mu připadat jako prostatik. 

Což o to, první čtyři dny to ještě šlo. V pátek ale začalo přituhávat. Začal totiž třicetiminutový cyklus a tady už přestala veškerá legrace. Když jsem se večer podíval na celkový počet kliků za celý den – 105 – jen jsem polkl. Ibalgin.

Druhý týden

Na počátku druhého týdne jsem si ráno naměřil maximum 14 kliků. Není to o mnoho víc, ale lepší než drátem do oka. Pondělí nějak uběhlo. V úterý to začalo být zajímavé. Osm kliků co dvacet minut? Masakr. Za celý den jsem udělal 160 kliků (což byl vůbec denní rekord celé této akce) a večer jsem to už docela cítil. Ale začal jsem si uvědomovat, že se cosi změnilo. Že mi kliky jdou snáze, plynuleji a baví mě. Pokud úterý bylo zajímavé celkovým počtem, středa to předběhla četností opakování. Co 15 minut vstát z židle a někam odběhnout je pro člověka převážně sedícího osm hodin v práci na zadku a živícího se ťukáním prstů do klávesnice jako takový malý výlet. Ale taky se to dalo. Čtvrtečních devět co hodinu už bylo večer taky docela cítit. Zbylé dny pak proběhly vcelku v pohodě.

Resumé celé akce

Jak bych zhodnotil tohle své snažení? Velice pozitivně!

Líbil se ti článek?

Všem článkům od čtenářů nyní můžete dávat hlasy a odměnit tak autory za jejich práci. Pokud se vám článek líbil, klikněte dole pod článkem na tlačítko Článek se mi líbí.

Autory nejlépe hodnocených článků pak každý měsíc odměníme.

Za 14 dní jsem udělal celkem 959 kliků, což je počet, který jsem pravděpodobně nenaklikoval za celý současný život. Naučil jsem se pravidelnému rytmu. Nemám teď problém udělat dvacet poctivých kliků v kuse (vyzkoušeno dnes ráno), čili něco se zřejmě posílilo, i když to zatím není vidět (dejte mi čas).

Neměl jsem ten morál klikovat v MHD, nebo v hospodě, případně na letišti jako někteří. Na to jsem asi příliš malý exhibicionista. Ne vždy to vyšlo přesně podle předpisu, ale přesto mám z této výzvy dobrý pocit. Kliky rozhodně zařadím do svého denního tréninku a možná si tuhle výzvu časem znovu zopakuju s vyššími výchozími čísly.

A co vy? Kolik uděláte v kuse kliků?

Napiš svůj článek i TY

Tahle rubrika je určena těm, kteří se chtějí podělit o své zážitky, zkušenosti nebo tipy kolem běhání. Může jít o reportáž, test, tip na zajímavou trasu nebo jen zamyšlení. Nejsou dány žádné mantinely ani tématické okruhy. 

Tohle je místo, které je určené pouze vám. Lhal bych však, kdybych tvrdil, že to bude hřiště bez pravidel. Vaše příspěvky nepůjdou hned na stránky Rungo.cz, ale projdou "rychlým" okem někoho z redakce, nikdo ale nebude řešit vaše stylistické a gramatické záležitosti. Tento prostor berte jako blog-neblog, kde si za svůj obsah ručíte sami.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Ale tím to nekončí. Pokud se nám něco opravdu hodně zalíbí, může se stát váš příspěvek i hlavním textem na Rungo.cz. I vy tak můžete aktivně tvořit obsah a být součástí našeho týmu. Nejsme nejchytřejší, nejsme nejrychlejší, ale jsme otevření a to, co děláme, nás baví. Přidejte se.

Pokud odešlete svůj příspěvek, redakce si vyhrazuje právo na to, co zveřejní a co ne, bez udání důvodů.

Marek

NÁZOR ČTENÁŘE NEMUSÍ KORESPONDOVAT S NÁZOREM REDAKCE!!!

Autor:
Článek se mi líbí
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Nejčtenější

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Jejich věkový rozdíl je pětapadesát let a chtějí spolu miminko

Alexis Tadlocková a její partner

Alexis Tadlocková (24) a její manžel Charles (79) z Ameriky plánují založení rodiny. Ačkoli nejstaršímu dítěti Charlese...

Další z rubriky

Proti bolesti beder pomohou protažení, správné vstávání i dechová cvičení

záda

Bolí vás v kříži? Nejlepším způsobem, jak se trápení zbavit, je cvičení. Zároveň jde o nejúčinnější prevenci....

Jak se vyhnout salmonelóze? Myjte si ruce a nejezte syrová vejce

Ilustrační snímek

Poslední dobou to slýcháme často. V tom či onom městě se objevilo maso kontaminované salmonelou. Měli bychom z toho být...

I slavné osobnosti se někdy spálí. Tak vypadají, když podcení slunce

Spálené celebrity

Celebrity se na sociálních sítí chlubí fotografiemi, na kterých mají spálenou kůži. Snaží se tak varovat ostatní, aby...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz