Diskuze

Chcete běhat bez ohledu na sníh a led? Poradíme vám, jak na to

Běhání v zimě pravidelně trápí jak rekreační, tak výkonnostní běžce. Zima s sebou totiž přináší celou řadu nástrah, které musí odhodlaný běžec překonávat. Kromě mrazivého počasí jsou tu dva úhlavní nepřátelé zimního tréninku - sníh a led.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
FS

Běhám už 38. rok. Za tu dobu jsem jsem měl 2 úrazy z pádu. Jeden na suchém povrchu před zhruba 25 lety, když jsem zakopl o kámen - výsledek osteosyntéza pravého lokte a loňského roku 3. prosince jsem na holé silnici spěchajíce stihnout zelenou na semaforu, přehlédl čerstvou průsvitnou ledovou vrstvu - výsledek zlomenina krčku humeru (pažní kosti). Už zase běhám, ale ruka pořád bolí, probíhá rehabilitace. Doufám, že to bude brzy v pořádku. Opatrnosti asi opravdu nikdy nezbývá dost.

0 0
možnosti
FN

Na mokrej sníh nevybíhám, jsem línej, ale kdybych musel, vyřešil bych to sáčkem od rohlíků.

0 0
možnosti
PK

Mohu poprosit o upřesnění, jak bys ten sáček využil? Díky.

0 0
možnosti
Foto

Běhám bez ponožek , mám na sobě jen tričko a rukavice,jasně že i kalhoty.

0 0
možnosti
PP

Jestli ve sněhu či na ledě, především člověk musí "chtít" se proběhnout a pokud chce, tak se naučí jak i bez článků a v čem, na tom tolik nezáleží, protože zimní běhy jsou zpravidla kratší a po doběhnutí se převlékne do suchého.

0 0
možnosti
Foto

Zimní běhy jsou zpravidla delší (a pomalejší), protože se nabíhají objemy. Jinak máte pravdu, že člověk i sám zkušenostmi zjistí co a jak. Pro běžce, kteří informace rádi hledají na webu tu máme článek :)

2 0
možnosti