Diskuze

Vyzkoušejte pěnový válec a uvolněte své svaly

Chodit každý týden na masáž není příliš praktické. Nezbývá tedy, než se namasírovat sám. Masáž s pomocí pěnového válce vám uleví nejen od zatuhlých svalů.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Taková hezká slečna, a nemá přítelkyni která by jí namasírovala záda?

0 1
možnosti

Až na to že Roller se používá primárně jako tzv. Selfmyofascial release technika, která primárně ovlivňuje fascie a fasciove linie. Sval trigger je ovlivňen sekundarně. Nejdřív se ovlivní povrchově fascie a následně se jde do hloubky po triggeru. Navíc to má svá pravidla plno lidí nerespektuje anatomický směr stažení fascie a rolluji svaly jako těsto na štrůdl. Možná než to napíšete kontaktujte někoho, kdo SMR techniku školí, třeba blackroll Mgr. Peroutka a propo třeba Blackroll, který je pěnový, výroba v SRN a je nezničitelný.

0 0
možnosti
Foto

Dobrý den, pane kolego,

souhlasím s Vámi, že (myo)fasciální uvolnění se uvádí jako hlavní efekt, který rolování umožňuje. Kdo je však schopen říct, v jaké intenzitě jede převážně po povrchu fascie, a kdy už zpracovává svalové vlákno? Samozřejmě jedeme také po kůži a podkoží, kde dochází k ovlivnění (případných) hyperalgických zón (HAZ). Je uváděno, že dobře provedené a to zdůrazňuji - dobře provedené! rolování má efekt srovnatelný se strečinkem (z praxe souhlasím), tedy zcela jistě musí ovlivnit i myofibrily. Mimoto originální blackroll koncept pracuje i s míčky, které se používají právě k ovlivnění svalového trigger pointu. Pokud tedy rolování chápeme ne jako striktní překlad práce s válcem, ale jako použití speciální pomůcky k uvolnění měkkých tkání (případně k nespecifické mobilizaci), není uvolnění svalového trigger pointu formou ischemické komprese rolováním - tak jako bylo uvedeno v textu - z mého pohledu chybou.

0 0
možnosti