Ona

Diskuze

Filtrační láhve a konvice. Co všechno odstraní z kohoutkové vody?

Chlor, chemikálie, přemíra minerálů, ucpané cévy, ledvinové kameny, studené nohy a filtrace ochuzující vodu o minerály, tak důležité především při tělesné zátěži. Co všechno jste o kohoutkové vodě a jejím filtrování slyšeli vy? Pojďme si potvrdit fakta a vyvrátit mýty.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JJ

v clanku se to nesmi, ale tady snad uz ano - o jakou filtracni konvici, hojne pouzivanou, ktera produkuje "destilovanou" vodu, se jedna? diky!

0 0
možnosti
JB

Jenom taková drobnost. Pokud by se kvalita vody měřila v místě čističek vod (jak je uvedeno v článku) tak by určitě nesplňovala kvalitu pitné vody. Zde mělo být uvedeno v místě úpraven vod, protože ty slouží k úpravě surové vody na pitnou, kdežto čistírny slouží k čištění odpadních vod.

0 0
možnosti
JK

J30o58s92e30f 35K47r24a13l

20. 5. 2015 18:34

Není nad zkušenost. Na sever od Káranýho roste tvrdost vody (mix Mg, Ca) až ke spodní hranici velmi tvrdé vody a ta hranice je kolem 3,7mmol/litr a reálně je zajímavé pozorovat výskyt povlaku usazen po ohřátí kohoutkové vody cca 3x v rychlovarné konvici. A to co se usazuje projde ledvinami a část se tam zachytí, je to jen o jednotlivcích a gentické výbavě jak si kdo s odbouráváním minerálů v těle poradí. :-/ Nezbývá než jít zlatou střední cestou, vše s mírou a raději filtrovat.

0 0
možnosti
KC

Na internetu jsem si nastudoval řadu názorů na pití vody a závěr je ten, že pro běžný život zdravého dospělého člověka stačí vodu z kohoutku odstát aspoň jednu hodinu, aby z ní vyprchala většina chlóru. Druhým pravidlem je množství vody vypité za den; orientačně by měl dospělý člověk vypít na každých 8 kg hmotnosti 2 dl vody (1 sklenice), v horku a při těžké práci více. Vhodné je rovněž pít vlažnou nebo teplou vodu, kterou organizmus nemusí ohřívat a tudíž voda je rychle vstřebávána.

3 0
možnosti

Ja tomu asi nerozumim, on nekdo pije obycenou vodu (kohoutkovou, balenou, filtrovanou), aby si doplnil horcik a vapnik nebo jine mineraly nebo dokonce vitaminy? Ja myslel ze drtiva vetsina lidi pije vodu kvuli vode (tedy doplneni tekutin) a kdyz chce vitaminy a mineraly, tak je doplni nejak jinak. Preci kdyz pravidelne neposportuji, tak mi obcas staci kousek ovoce a zeleniny a kdyz aktivne sportuji, tak se rozhodne nespoleham na horcik a vapnik obsazeny ve vode, ale spis s nim vubec nepocitam.

5 0
možnosti
PR

Přesně tak. Voda je především H2O. Voda v řádu je v čechách víceméně kvalitní a pitná. Nicméně humusu je tam požehnaně. Stačí si 2x-3x uvařit čaj a můžete čistit konvici. A ať mi nikdo neříká, že se tento humus neusazuje v těle a v orgánech. Dobrý je si přečíst (sice starší) knihu "Skutečná pravda o vodě" od Bragga. Nicméně není nad osobní zkušenost. Pil jsem z kohoutku, pil jsem balenou minerálku (to je mimochodem největší humus co může bejt), pil jsem destilku, momentálně piju filtrovanou vodu. Filtrovaná voda je asi nejlepší řešení. Je zbavená toho největšího humusu, ale přesto jsou v ní obsažené potřebné stopy minerálů.

0 1
možnosti
TB

Zajímavé rady, paní Hornová.  Místní vodárenská společnost nám totiž rve do kouhoutku vodu několikanásobně tvrdší, než je ona norma, ale když jsme předpisy studovali podrobněji, jsou poměrně bezzubé - neviděli jsem nikde onu _zákonnou_ _vymahatelnost_ kvality vody. Tady se hodně lidí s dodavatelem klidně i soudilo, ale zatím to vypadá, že není o co.  Vy máte asi jinou zkušenost - dáte sem odkaz na konkrétní paragraf, který říká, že dodavatel nesmí takovou vodu dodávat a pokud ano, co ošklivého se mu stane? Hodně, hodně lidem by to pomohlo.

0 0
možnosti
KH

Dobrý den. Děkuji za dotaz. Bohužel to vypadá tak, že vyhláška MZdr. č. 252/2004 Sb. stanovuje pouze doporučenou hodnotu tvrdosti vody (v rozmezí 2 - 3,5 mmol/l.), nikoli maximální. Úplné znění vyhlášky ministerstva zemědělství stanovuje maximální možné koncentrace chemických látek ve vodě (chlor, minerály apod.), ale o tvrdosti vody obecně nehovoří. Podle mě by to bylo soudně napadnutelné tedy např. v případě, měla-li by vaše voda vyšší než povolenou koncentraci např. dusičnanů (více než 50 mg/l), což ale asi nemá.

Pokud tedy máte vodu nepřiměřeně tvrdou, informovala bych se na hygienickém ústavu nebo ministerstvu zdravotnictví, zda jsou nějaké mezní hodnoty. Více odborných informací naleznete třeba v těchto skriptech: http://www.wikiskripta.eu/index.php/Po%C5%BEadavky_na_kvalitu_pitn%C3%A9_vody

Obávám se ale, že právě tvrdost vody nebuce moci být předmětem např. žaloby. V takovém případě vám nezbude než si pořídit filtr (změkčovač vody), který tvrdost upraví (existují filtry na kohoutky nebo přímo namontovatelné na vodovodní potrubí).

0 0
možnosti
JK