Ona

Diskuze

TEST: Funkční spodní prádlo. Zvítězí příroda nad umělými materiály?

Funkční spodní prádlo je základním kamenem oblékání na běh v každé roční době. Na trhu mezi sebou soupeří umělé materiály, ovčí vlna i kombinace funkčních vláken s bavlnou. Přečtěte si, která varianta vám poslouží nejlépe.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Tak já nemám co řešit. v jakékoliv umělotině dostávám takové elektrické rány, že bych je nemohla nosit, ani kdybych chtěla, což mimochodem nechci. Nejlíp se cítím v čisté, kvalitní balvně, nejlépe mako.

0 0
možnosti

... samozřejmě, že bavlna je tradičně nejlepší a nejpříjemnější materiál ke sportu, ty nesmysly kousavý a nepříjemný ani omylem, je to klasický šmejdský produkt

1 0
možnosti

J55a62n 58S60o60u14k21u15p

1. 4. 2015 13:52

Si nejsem jistý, jestli sem v životě zažil horší situaci, než skončit někde na hřebeni s jedním durch propoceným bavlněným tričkem. Hlavně vyšší gramáže, to jak nacucne, tak fakt lahoda ;-D

1 0
možnosti

Jediný materiál, který skutečně funguje, je čistý polypropylén. Je za tím 35 let testů na vlastní kůži. Např.: Liod.com.;-) Bavlna a Merino je o zdraví, protože když se zastavíte, tak prochladnete. Navíc to strašně dlouho schne. Čistý polypropylén je neustále suchý, když zmoknete, tak vyždímáte, oblečete a zase suchý. Navíc je ze všecho nejlehší, antialergický a nic v něm neroste.

0 0
možnosti

J73a38n 69S18o80u30k47u55p

1. 4. 2015 13:50

Až na to, že každý se potí jinak a každý pocení jinak zvládá. Já umělohmotinu nesnesu, cítím se v ní zapocený extrémně nepříjemně. Který propyš vyždímáte a je suchý? Igelitovou tašku? Samozřejmě, že zadržuje vodu i nadále.

0 0
možnosti

J66i88ř43í 68M13a64c93e20k

29. 3. 2015 20:26

Co blbnete s tím „funkční“? Chcete říci, že bavlněné spodky jsou nefunkční? Nemám ten pocit, že vzít si bavlněné spodky je totéž, jako nevzít si vůbec žádné.

0 0
možnosti

Minimálně zapařený pytlík... ;-D

0 0
možnosti

Stanislav Řehák

27. 3. 2015 18:02

používám merino ponožky do bot na běžky a nic lepšího jsem nikdy neměl to samé do trekových bot  s membránou

0 0
možnosti

Myslím, že je zcela jednoduché - kdo někdy okusil Merino prádlo, tak si na sebe oblečení z PET lahví nikdy nevezme.

Ano, na běžné běhání stačí i bavlna, tu hoďku to vydrží každý. Ale proč si nevzít Merino prádlo, které ani po běhu nesmrdí potem a hřeje/chladí dle klimatických podmínek?

1 0
možnosti

Nenašel jsem vhodnější materiál pro nejspodnější vrstvu než je bavlna. Sice se hodně potím, ale jakékoliv umělotiny na těle jsou strašné. V parném létě, už s umělotinou takový problém nemám, ale bavlna je bavlna. To si raději vezmu víc bavlněných triček s sebou a měním je.

0 0
možnosti

Přesně tak, jenže vyrobit kvalitní bavlněné triko je násobně dražší než z chemicky syntetizovaného polyesteru, proto výrobci ten polyester tak tlačí. :-)

0 0
možnosti

Osobně teda tzv. funkční trika z polyesteru nemám rád, prostě to není na těle tak příjemné jako triko z kvalitní bavlny (např. pique bavlna kterou používá Lacoste). Intenzivně sportuji většinou tak max. 2h a to vydrží v klidu i triko z bavlny, pokud vyjimečně déle, vezmu si trika 2nebo 3. Zajímavé je taky to, že polyester je úplně ten nejlevnější materiál, ale výrobci na to nalepí přívlastek "funkční" a prodávají to dráž než kvalitní bavlnu :-)

1 0
možnosti

Lacoste používá normální bavlnu, která je v polo tričkách upletená jako pique - rozhodně se nejedná o žádnou mimořádně kvalitní bavlnu. Nechte si ušít košili na míru z látek jako Thomas Mason, Tessitura Monti, Zegna, atd. - pak poznáte, co znamená kvalitní bavlna. A dokonce Vás taková košile na míru nepřijde ani o moc dráž, než originál polo od Lacoste (cca od 2500,- za bespoke).

0 0
možnosti

95% běžců má tréninkové dávky menší než jednu hodinu a proto je úplně jedno, jaké v zimě budou vrstvy. A v létě stačí bavlněné tričko.

2 0
možnosti

A co těch dalších 5% ?

0 0
možnosti

Ony existují i kombinace merina s umělým vláknem, kde triko jednak hřeje i odvádí pot od těla. A do umělých vláken se dnes přidává stříbro, takže to s tím zápachem také není až tak horké, jak se píše v článku.

Jak se tady v diskusi píše o těch ponožkách z merina a botech s membránou, nemyslím si, že to nutně musí být pravda. To samé by platilo o triku a bundě s membránou, a právě že ty dvě věci dohromady jdou. Na triku se mokrá vrstva drží na vnější straně látky a membrána v bundě vlhkost transportuje ven, dovnitř ji však nepustí. Funguje pouze jednosměrně.

Můj problém je ten, že nekupuju žádné trička craft a podobně, jelikož ani z jedné značky mi nesedí velikost. Proto si nechávám všechny tyhle věci šít v Příboře  v Alpisportu. Má to tu výhodu, že všechno je pak tak akorát :o)

0 0
možnosti

Jenomže to stříbro se časem bohužel vybere. Existuje způsob, jak to obnovit?

0 0
možnosti