Diskuze

Šípková: jak nabudit tělo ale také mysl na sportovní aktivitu?

Rozcvičujete se před během? Nebo prostě vyběhnete, protože máte pocit, že běh je pohybem „dva v jednom“, kdy z rozcvičky plynule přecházíte k samotnému sportu a nic navíc není potřeba? Olga Šípková vysvětluje, proč to není tak úplně pravda.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Michal Nesvačil

9. 2. 2015 17:31

Od jiného odborníka jsem zase četl, že protahování svalů má být vždy až na konci tréningu. Protažení prý způsobuje, že svaly se již začínají uvolňovat a neměly by se tedy dále zatěžovat. Před treningem je rozcvičení určeno k rozehřátí - tedy chápu to jako zlepšení průtoku krve a zvýšení transportu kyslíku do svalů. Jasně, pokud se člověk rozbíhá pomalu, pozvolna a postupně nabírá "své" tempo, je to vlastně rozcvičení, i když to tak nevnímá :-). O protahování (stretchingu) si však myslím, že by měl být opravdu zařazen na konci. Nemohu přece protahovat nezahřáté svaly, ne?

1 0
možnosti
Foto

J46i68ř34í 22T66i63c40h33ý

10. 2. 2015 12:41

Za svoji karieru jsem strecing nedelal pred treningem jako takovym Vzdycky byl rozklus, rozcviceni, strecink/abeceda. Takze svaly uz byly celkem zahrate.

0 0
možnosti

Mojmír Hraběta

9. 2. 2015 9:58

15 minutová rozcvička/protažení neni třeba ani před náročnym posilováním, natož před během... Bavíme se o pohybu, který je člověku vlastní a nijak významně nezatěžuje tělo, takže to opravdu není nutné.

Zdravý člověk se může v pohodě rozeběhnout a postupně nabrat "své" tempo, u běhu to určitě problém neni.

A protahovat se při běhu? No to je vůbec zajímavý nápad, rád bych věděl, jak k tomu autorka došla.

Lidi, neblbněte, poslouchejte svoje vlastní tělo, však ono si řekne, co potřebuje pro optimální fungování.

1 0
možnosti
Foto

Otázkou je, zda ho umíme poslouchat správně. Ono je poslouchat a poslouchat :) Marek

0 0
možnosti