Diskuze

Běžecké koleno: Prevence aneb jak posilovat

Poradíme vám, jak poznat oslabené svaly i jak je posilovat. Pomohou vám pomůcky jako TRX, posilovací guma či fitball, ale cvičit můžete též jen se svým tělem.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Pokud to lze shrnou, jsou nejvhodnější všechny cviky, kdy pracujete s rovnováhou své vlastní konstrukce ovšem naboso, ve stoje na nohou, na jedné, přenášení rovnováhy vpřed a vzad, a samozřejmě s využitím pomůcek. Osobně používám medicinebal, a také elastické gumy fixované na noze a u nějaké pevné části a pohybuji nohou ze strany na stranu, přitahuji k sobě apod... cviků je spousta chce to jen improvizovat. Vhadné je také zvedání tužky prsty nohou ze země a samozžřejmě švihadlo.

0 0
možnosti
Foto

Dobrý den pane Pilný, doporučuji Vám vyzkoušet terapii na balančních podložkách propriofoot - jedná se o jedinou pomůcku, která umožňuje trénink balanční stabilizace přední části chodidla oproti zadní a výrazně tak zlepšuje funkci kotníku. V těžších případech nestability a v případě častých luxací se doporučuje 4 - 6 týdnů sádrové fixace a poté stabilizační trénink.  S pozdravem kh

0 0
možnosti

Zdeněk Sládek

27. 3. 2014 10:17

Doporučuje se držet kotníky v neutrálnbí poloze, což znamená, že by neměli být ohnuté, zamknuté nebo nuceně drženy v jakékoli poloze nebo v konkrétním úhlu. Nechte je volně. NEutrální poloha kotníku je uvolněný postoj, který nevyžaduje žádný úmyslný pohyb nebo svalovou aktivitu a ani žádné zaměření. No co je nutné se zaměřit, jsou šlachy, vazy a svaly v přilehlé oblasti kotníků.

Velice populární doporučení, držení kotníků v určitém úhlu, když běžíte, je jako navrhnout držení loktů v určitém úhlu, když například dáváte šálek kávy k ústům, to nefunguje.

Kotník je spoj na noze, kde dochází k pohybu ve dvou rovinách. K tomu aby pohyb nastal, musí být nejprve umožněna nějaká situace. Klíčové je slovo umožnit. Nechte kotníky dělat co mají, nesnažte se je uméístit do nějakého konkrétního úhlu.

Klouby mají svou roli při pohybu, stejně jako slouží k zavěšení v rámci celého svalového, kosterního systému, tyto klouby absorbují předchozí pohyb a pomáhají transformovat energii a sílu na další kloub. Kotníky mají jedinečnou schopnost přizpůsobit polohu a rovnováhu celého těla, jsou připraveny v reakci na terén a provádí nezbytná opatření pokud se chceme dostat třeba přes překážku a podobně.

Je nutné si uvědomit, vaše nohy hrají roli podpory, poskytují podporu celé vaší konstrukci, proto je důležité aby kotníky měli svobodu pohybu,  a to tak, že mohou zcela přirozeně a automaticky nastavit pozici nohou s pozicí přistání. To znamená, že okrádáte sami sebe o vrozené schopnosti vašeho těla a tím vynakládáte zbytečné úsilí a energii. Toto však není nutné a dá se tomu snadno vyhnout. Posilujte své nohy a boky. Skákání přes švihadlo je zde nutností, i když to vypadá k smíchu, jen tak se naučíte vnímat přenos vaší tělesné hmotnosti a dostat ji tam kde má být. Cvičení vám pomůže k silnějšímu a spolehlivějšímu systému zavěšení a samozřejmě více vydrží při sportovní aktivitě, posílíte rovněž vaše stabilizační svaly. Důležitý je způsob vašeho běhu.Mrkněte na stránky posemethod.com.

1 0
možnosti

Diky za pekny clanek. Potreboval bych poradit, jak na volne vazy v kotniku. Hodnekrat jsem si podvrtl kotnik prave nohy, citim vzdycky pri behu silne bolesti po vnejsi i vnitrni strane. Nuti me to pak nohu vselijak lamat pri doslapu, abych ji tolik nezatezoval. Drive bolest ustala, ale posledni tydny je to na hranici unosnosti. Dekuji za pripadne rady. S pranim hezkeho dne Dalibor

0 0
možnosti