• Co je důležité, je očím neviditelné...

    4:45
  Ono se to řekne – běhat, trénovat, sportovat..ale na začátku se dá těžko tušit, kam až vás to může posunout.

  | foto: Radomila Antošovápro iDNES.cz

  Nedávno večer jsem se vrátila domů z malého výletu do Opavy, kde jsem se byla proběhnout. No jasněěě – už neví, co by si vymyslela, krásné porubské okolí s lesíky jí nestačí. Nejenže jsem běhala v centru a pak v krásném parku a kolem řeky, navíc jsem se seznámila se svou novou fajnou kámoškou Evčou. heč. 

  Evka je jen :-) o 40 let mladší než já – má 15 – a můj první dojem z ní je – otevřená a veselá duše, bezva parťačka nejen na výběhy. No ale hlavním cílem dnešního setkání byl společný seznamovací běh. Začaly jsme ve velkém, hvězdném stylu – nejdříve focení (obstarala její mamka) a pak už hezky klusmo městem směr park. Role byly předem rozdělené – já měla být za trasérku, pro mě tedy nová zkušenost a Evce, která je slabozraká jsem měla pomoci s běžeckým tréninkem. 

  Během naší trasy jsme se občas chechtaly, když jsme si uvědomily, že „trasérka“ je spíše ona – v Opavě domácí – a já návštěvník jsme netušila kam a kudy běžíme. Hezky jsme ale spolupracovaly a klusaly příjemným tempem, při kterém jsme stíhaly probrat kdeco, bo to přece nejde – 2 hovorné a temperamentní holky, které se vidí poprvé, aby běžely mlčky. Když tak zpětně rozjímám, myslím, že jsme ale obě zároveň i stíhaly jedna druhé naslouchat – což je velmi důležitá část dialogu. (Kromě jiného jsem se dozvěděla něco o kamarádství s koňmi, o letních výletech, závodech s jejími kamarády a také třeba o -pro mě novém sportu – goalballu). A tož, tak nám to uteklo, že jsme při návratu přes město krásnou pěší zónou s kavárničkami (v Opavě uměj žít), také jsem zavzpomínala na návštěvu této části před pár lety s mými rodiči.. s překvapením zjistily, že jsme uběhly docela kus. 

  S několika krátkými chodeckými částmi + napitím (dnes tu byl ještě letní den) jsme dorazily do malého parčíku nedaleko nádraží. 7km hlásím a Evka jásá – tolik? to jsem nikdy ještě neuběhla. Navrhuji menší strečink, na který jsem v zápalu nadšení na začátku zapomněla, protahujeme se a pak ve skvělé náladě odkráčíme k nádraží. Evča mě jak děcko vyprovodí i na nástupiště (kdo tu vlastně byl za trasérku??) loučíme se a slibujeme si za týden pokračování. Takové hezké, sluníčkové odpoledne to bylo :-)

  PS: Těm, kteří o běhu něco vědí, musí být jasné, že vzhledem k tomu, že jsme v pohodě konverzovaly, běžely jsme tím zdravým, doporučovaným tempem.. 

  Pokud vás zajímá náhled z druhé strany: http://www.konecnespolecne.cz/?… A pokud se chcete dozvědět něco bližšího o společenství, které se snaží pomáhat a dostat do kontaktu nevidomé s jejich případnými traséry: http://www.konecnespolecne.cz/ Pro zvídavé – co je to ten goalball ??- něco pro drsňáky- http://vikend.nova.cz/…oalball.html

  Napiš svůj článek i TY

  Tahle rubrika je určena těm, kteří se chtěji podělit o své zážitky, zkušenosti nebo tipy kolem běhání. Může jít o reportáž, test, tip na zajímavou trasu nebo jen zamyšlení. Nejsou dány žádné mantinely ani tématické okruhy. 

  Tohle je místo, které je určené pouze vám. Lhal bych však, kdybych tvrdil, že to bude hřiště bez pravidel. Vaše příspěvky nepůjdou hned na stránky Rungo.cz, ale projdou "rychlým" okem někoho z redakce, nikdo ale nebude řešit vaše stylistické a gramatické záležitosti. Tento prostor berte jako blog-neblog, kde si za svůj obsah ručíte sami.

  Psaní o běhání je někdy náročné.

  Psaní o běhání je někdy náročné.

  Ale tím to nekončí. Pokud se nám něco opravdu hodně zalíbí, může se stát váš příspěvek i hlavním textem na Rungo.cz. I vy tak můžete aktivně tvořit obsah a být součástí našeho týmu. Nejsme nejchytřejší, nejsme nejrychlejší, ale jsme otevření a to, co děláme, nás baví. Přidejte se.

  Pokud odešlete svůj příspěvek, redakce si vyhrazuje právo na to, co zveřejní a co ne, bez udání důvodů.

  Marek

  Autor:
  Článek se mi líbí


  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?
  mobilní verze
  © 1999–2018 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.