• Nový seriál startuje v sobotu na Točníku

    11:00
  Premiéra se blíží: nový běžecký pětidílný seriál Běžíme na hrad, orientovaný na celé rodiny, startuje v sobotu 24. května na hradě Točník, ležícím mezi Prahou a Plzní.

  I na Točníku se bude běhat! | foto: Profimedia.cz

  Pro účastníky budoupřipravené dvě trasy, dlouhou v distanci 13,2 kilometru a krátkou na 5,6 kilometru. Obě trasy, které z 90 procent vedou po lesních a polních cestách a jen 10 procent je na asfaltovém povrhu, lze absolvovat nejen během, ale i chůzí s hůlkami (nordic walking, stejně jako běh bude měřen čipovou technologií) nebo nezávodní procházkou bez měření času. Registrace v základním táboře v podhradí, kde je připraven bohatý soutěžní program pro děti, začíná v 9 hodin a končí vždy půl hodiny před startem závodů, dopředu se lze registrovat online na www.bezimenahrad.cz, kde jsou veškeré informace o seriálu. V ceně startovného je zahrnut i vstup na hrad, v případě Točníku se lze těšit i na televizní medvědí herce Agátu a Martina.

  Běh na krátké trati startuje v 11:00 hodin, hned po běžcích odstartují i chodci s hůlkami. Okruh kolem Zámeckého vrchu s táhlým výběhem do cíle má převýšení 185 metrů.

  Dlouhá trať odstartuje ve 13:30 hodin, start nordic walkingu je na programu již ve 12:00 hodin. Trať s převýšením 285 m je vedena na dvou samostatných okruzích, přičemž ten druhý je totožný s krátkou trasou.

  Nezávodní chodci si mohou obě trasy, které budou mít odlišné barevné značení (krátká červená, dlouhá zelená) vyzkoušet kdykoliv kromě času startů jednotlivých závodů. Již v 10:00 hodin bude odstartována dobrodružná Pohádková cesta v délce 1,2 kilometru pro děti.

  "Je to bodovaná seriálová akce pro krosové běžce všech výkonnostních kategorií, ale koncipovaná tak, aby byla zajímavá i pro jejich rodiny. Lidé dnes hodně času tráví v práci, zároveň ale chtějí sportovat a přitom nešidit rodinný život. To jim seriál Běžíme na hrad umožňuje: mohou strávit příjemný sportovní víkend v úžasném přírodním prostředí s historickými kulisami se svými nejbližšími a přitom uspokojit vlastní běžecké ambice," říká šéf organizačního týmu Martin Plecitý.

  Po Točníku si běžci i s rodinami mohou zazávodit a pobavit se na hradech Bouzov (7. 6.), Velhartice (14. 6.), Kunětická hora (27. 9.) a Loket (11. 10.). Všude jsou připraveny trasy postavené tak, aby se co nejméně běhalo po asfaltu, v dlouhé distanci podle místních podmínek v rozmezí 12 – 14 km, v krátké mezi 5 – 7 km. Cíl je vždy v hradní bráně nebo její blízkosti.

  Autor:


  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?


  Nový seriál startuje v sobotu na Točníku

  Proboha, čí nápad je to běhání u historických památek, nebo po lese v počtu větším než malém?To je vám úplně jedno, že...
  Chtěl bych upozornit sportovce, že trasa je velmi zarostlá a na menší okruh někdo navozil stavební suť. Jsou tam asi...

  V diskusi jsou 2 příspěvky, poslední příspěvek 22. 5. 2014, 18:11  mobilní verze
  © 1999–2018 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.