Nový seriál startuje v sobotu na Točníku

  11:00
Premiéra se blíží: nový běžecký pětidílný seriál Běžíme na hrad, orientovaný na celé rodiny, startuje v sobotu 24. května na hradě Točník, ležícím mezi Prahou a Plzní.

I na Točníku se bude běhat! | foto: Profimedia.cz

Pro účastníky budoupřipravené dvě trasy, dlouhou v distanci 13,2 kilometru a krátkou na 5,6 kilometru. Obě trasy, které z 90 procent vedou po lesních a polních cestách a jen 10 procent je na asfaltovém povrhu, lze absolvovat nejen během, ale i chůzí s hůlkami (nordic walking, stejně jako běh bude měřen čipovou technologií) nebo nezávodní procházkou bez měření času. Registrace v základním táboře v podhradí, kde je připraven bohatý soutěžní program pro děti, začíná v 9 hodin a končí vždy půl hodiny před startem závodů, dopředu se lze registrovat online na www.bezimenahrad.cz, kde jsou veškeré informace o seriálu. V ceně startovného je zahrnut i vstup na hrad, v případě Točníku se lze těšit i na televizní medvědí herce Agátu a Martina.

Běh na krátké trati startuje v 11:00 hodin, hned po běžcích odstartují i chodci s hůlkami. Okruh kolem Zámeckého vrchu s táhlým výběhem do cíle má převýšení 185 metrů.

Dlouhá trať odstartuje ve 13:30 hodin, start nordic walkingu je na programu již ve 12:00 hodin. Trať s převýšením 285 m je vedena na dvou samostatných okruzích, přičemž ten druhý je totožný s krátkou trasou.

Nezávodní chodci si mohou obě trasy, které budou mít odlišné barevné značení (krátká červená, dlouhá zelená) vyzkoušet kdykoliv kromě času startů jednotlivých závodů. Již v 10:00 hodin bude odstartována dobrodružná Pohádková cesta v délce 1,2 kilometru pro děti.

"Je to bodovaná seriálová akce pro krosové běžce všech výkonnostních kategorií, ale koncipovaná tak, aby byla zajímavá i pro jejich rodiny. Lidé dnes hodně času tráví v práci, zároveň ale chtějí sportovat a přitom nešidit rodinný život. To jim seriál Běžíme na hrad umožňuje: mohou strávit příjemný sportovní víkend v úžasném přírodním prostředí s historickými kulisami se svými nejbližšími a přitom uspokojit vlastní běžecké ambice," říká šéf organizačního týmu Martin Plecitý.

Po Točníku si běžci i s rodinami mohou zazávodit a pobavit se na hradech Bouzov (7. 6.), Velhartice (14. 6.), Kunětická hora (27. 9.) a Loket (11. 10.). Všude jsou připraveny trasy postavené tak, aby se co nejméně běhalo po asfaltu, v dlouhé distanci podle místních podmínek v rozmezí 12 – 14 km, v krátké mezi 5 – 7 km. Cíl je vždy v hradní bráně nebo její blízkosti.

Autor:
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Nejčtenější

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Měsíce jsem řešila ekzém, diagnóza však zněla Hodgkinův lymfom

Šárka Šteinochrová založila neziskovou organizaci Maminy s rakovinou.

To, co začalo jako svědivý ekzém, se pro mladou maminku Šárku Šteinochrovou změnilo v noční můru zvanou Hodgkinův...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Další z rubriky

Od paty ke špičce: manuál správné chůze nejen pro božského Karla

Ilustrační snímek

Karel Gott nikdy nezápasil s tloušťkou a také v pokročilých letech vypadá mladší a ve slušné kondici, což prokázal při...

Čtyři stravovací chyby, které nám škodí, ale neumíme se jich zbavit

Ilustrační snímek

Informací o tom, jak se správně stravovat, abychom byli zdraví, štíhlí a ve formě, je sice plný internet i regály...

Dietní trendy tohoto léta. Zhubnout se dá i jen tak mimochodem

Ilustrační fotografie

Svět dostává rozum, ve stravování se upouští od nesmyslných vylomenin a na první místo se dostává dobrá kondice....

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.

Najdete na iDNES.cz