• Běháme jinak: Na hrad s celou rodinou!

  Běžecký kalendář je nabitý silničními i krosovými běhy v nejrůznějších distancích, vždy ale staví před běžce s dětmi náročné dilema: mám se přihlásit a uspokojit své vlastní běžecké ambice, nebo strávím víkend s rodinou?

  První ze série hradů, které běžecké závody navštíví, bude Točník. Už 24. května | foto: bezimenahrad.cz

  Nový seriál Běžíme na hrad, který startuje již 24. května na hradě Točník mezi  Prahou a Plzní, toto dilema maže a je zcela unikátním druhem běžeckého podniku; uspokojí běžce všech výkonnostních kategorií i jejich rodiny. Ti, kteří si chtějí zasportovat, si mohou vybrat ze dvou variant běhů (krátký, dlouhý), či si mohou zvolenou trať dát jako „nordic walkers“ s hůlkami. Nebo ji absolvovat jako hezkou procházku – v každém případě s atraktivním cílem na hradě.

  Do prvního ročníku akce se zapojilo pět velmi zajímavých hradů z celé České republiky: Točník (24. 5.), Bouzov (7. 6.), Velhartice (14. 6.), Kunětická hora (27. 9.) a Loket (11. 10.), na němž se uskuteční závěrečné vyhlášení.

  Běžíme na hrad je skvělým spojením sportovní aktivity a kulturně-historického vyžití pro všechny bez omezení věku (od dětí po seniory). Akce nabízí víkendové výlety pro celou rodinu do krásné a čisté přírody, která hrady obklopuje.

  Běžíme na hrad

  Detaily a potřebné informace ke každému závodu najdete na www.bezimenahrad.cz.

  Pro děti bude na každém hradě připraven velmi bohatý doprovodný program, například soutěže, pohádková cesta, divadélko či závody. Pro všechny přihlášené účastníky je pak připraven i kvíz Tajemství hradu. Zodpovězením deseti otázek zjistíte skrytá tajemství hradu a můžete vyhrát třeba stan na léto. Účastnit se mohou všichni, malí i velcí.

  Rodina si tak zazávodí či se zabaví jinou aktivitou a nakonec se společně podívá na hrad. Celý den tak stráví spolu a běžec nemá výčitky svědomí, že kvůli vlastní vášni ochuzuje rodinu o svoji přítomnost. Na běžeckém podniku Běžíme na hrad se nikdo nudit nebude.

  Běhat navíc mohou všichni, v okolí všech hradů jsou připraveny dvě trasy – dlouhá v délce kolem 13 kilometrů podle místních podmínek a krátká v distancích kolem 5 kilometrů. Při prvním podniku na Točníku, kde začíná program od 10:00 hod s registrací od 9:00 hodin, jsou připraveny atraktivní trasy v délkách 13,2 kilometru a 5,6 kilometru, cíl je vždy situován v blízkosti hradní brány nebo na nádvoří hradu. Vstupné na prohlídku hradu je zahrnuto ve startovném, vedle běžeckého zážitku čeká každého účastníka i zajímavá kulturně-historická tečka.

  Pětidílný podnik Běžíme na hrad má seriálovou podobu, běhá se o body do celkového pořadí, časy se měří čipovou technikou – i v případě vyznavačů nordic walkingu. Konečné výsledky budou vyhlášeny při posledním podniku v Lokti. Nezávodní charakter má pouze procházka po vybrané trase (i v případě chodců s hůlkami, kteří nemají závodní ambice).

  Partnerem seriálu Běžíme na hrad je i portál Rungo.cz, záštitu převzaly ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, ministerstvo kultury a ministerstvo pro místní rozvoj.

  Autor:


  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?
  mobilní verze
  © 1999–2018 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.