Běháte? Běhejte s Rockym!

Sportujete? Běháte? Baví vás to, nebo se k ničemu nemůžete dokopat? Chcete mít super postavu, bejt v létě fit, ale máte každej den asi 50 důvodů, proč zrovna dneska ne a zejtra... možná... třeba? A víte čím to je? Já jo.

| foto: Henry Šílenýpro iDNES.cz

Chybí vám správná motivace. Pokud jste chlap, mohla by jí bejt super prsatá, blonďatá, OK, tak teda černovlasá kočka. No a jestli jste holka, nějakej muž roku by taky moh udělat zázraky. Ovšem tak jednoduchý to není, motivace zvenčí je ošemetná. Funguje, ale nevydrží - a taky vůbec nemáte jistý, že když na sobě budete makat a lítat jako blázen, v létě nějakou Angelínu nebo Brada fakt sbalíte.

To znamená, že je třeba začít s tim zdokonalováním se kvůli sobě a věřit tomu. Ovšem člověk si na to musí přijít sám a taky si musí pořídit „must have“ věci, pokud chce, aby to někam vedlo. Takže, co potřebujete k tomu, abyste vůbec začali běhat a nepřestali?

  1. Správný oblečení: Nešetřete na sobě, už jen pro ten pocit. Když vypadáte dobře, jste hned napůl sportovec/sportovkyně.
  2. Vhodnou trasu: Po městě je to o ničem, takže co takhle nějaká stezka loukou a lesem?
  3. Mobilní aplikaci: Fakt to pomáhá. Pohled na uběhlou trasu je super odměna.
  4. Důvod proč: Něco osobního. Abych se mohl v klidu najíst, abych zhubnul, dal se dohromady zdravotně. Abych se dostala aspoň třikrát tejdně na vzduch.
  5. Nadšení: OK, bez trochy dobrý vůle to nepude.
  6. Nějakej „hrdinnej“ vzor a pořádnou muziku na běh

Líbil se vám článek?

Všem článkům od čtenářů nyní můžete dávat hlasy a odměnit tak autory za jejich práci. Pokud se vám článek líbil, klikněte dole pod článkem na tlačítko Článek se mi líbí.

Autory nejlépe hodnocených článků pak každý měsíc odměníme.

Jo, přesně tak, o hrdinovi, kterýho si člověk váží, a o muzice, která vás nakopne, bude druhá část tohohle článku. Jako každýho chlapa i mě baví rocková muzika, ale při běhu jsem zjistil, že Visací zámek je sice super kapela, ale na běh to moc neni. Schválně si zkuste běhat třeba na Cigára nebo Pepermintovej bourbon. To se vážně nedá. Maximálně tak ještě Traktor, co je Zetor a jede do hor.... Z taneční muziky a ze všech možnejch aerobních powersongů se mi obvykle zvedá žaludek, tak jsem hledal a vzpomněl si na dobu, kdy sem viděl poprvý Rockyho 4. A nesmějte se a neklepejte si na čelo!

Jasně, je to slátanina, správňáckej italoamík si to rozdal z nasteroidovaným Rusákem, vyhrál a donutil Gorbačova k slzám. Sly si, jen tak mimochodem, za tenhle film odnesl i Zlatou malinu za nejhorší hereckej výkon. Ale to teď nic neznamená, hudebně je totiž tenhle film skvělej. Od začátku do konce je to vlastně samej adrenalin, testosteron a trénování, a to vše doplněný vynikajícím soundtrackem. A jako motivace to funguje skvěle. Mrkněte se třeba na YouTube.

Takže, až se zejtra ráno nebo večer budete zase přesvědčovat, že je třeba něco dělat, ale zrovna neni venku ideální počasí, zkuste si do mobilu naládovat Rockyho 4, dejte si volume doprava, sluchátka do uší a pak si jen doběhněte pro titul, pro kozatou blondýnu, pro namakanýho fešáka a nebo jen pro ten dobrej pocit. Fakt to stojí za to! Mimochodem, kompletní soundtrack k Rockymu, najdete třeba tady.

Tak na co čekáte? Utíkejte!

Napište svůj článek i VY

Tahle rubrika je určena těm, kteří se chtějí podělit o své zážitky, zkušenosti nebo tipy kolem běhání. Může jít o reportáž, test, tip na zajímavou trasu nebo jen zamyšlení. Nejsou dány žádné mantinely ani tématické okruhy.

Tohle je místo, které je určené pouze vám. Lhal bych však, kdybych tvrdil, že to bude hřiště bez pravidel. Vaše příspěvky nepůjdou hned na stránky Rungo.cz, ale projdou "rychlým" okem někoho z redakce, nikdo ale nebude řešit vaše stylistické a gramatické záležitosti. Tento prostor berte jako blog-neblog, kde si za svůj obsah ručíte sami.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Ale tím to nekončí. Pokud se nám něco opravdu hodně zalíbí, může se stát váš příspěvek i hlavním textem na Rungo.cz. I vy tak můžete aktivně tvořit obsah a být součástí našeho týmu. Nejsme nejchytřejší, nejsme nejrychlejší, ale jsme otevření a to, co děláme, nás baví. Přidejte se.

Pokud odešlete svůj příspěvek, redakce si vyhrazuje právo na editaci článku a co zveřejní (a co ne), bez udání důvodů.

Marek

NÁZOR ČTENÁŘE NEMUSÍ KORESPONDOVAT S NÁZOREM REDAKCE!!!

Autor:
Článek se mi líbí
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Nejčtenější

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Menstruace bez vložek a tamponů. Češka nabízí nepropustné kalhotky

Menstruační kalhotky Snuggs

Protože použité menstruační vložky a tampony představují ročně tuny odpadu, rozhodla se Linda Šejdová, že místo běžných...

Další z rubriky

Od paty ke špičce: manuál správné chůze nejen pro božského Karla

Ilustrační snímek

Karel Gott nikdy nezápasil s tloušťkou a také v pokročilých letech vypadá mladší a ve slušné kondici, což prokázal při...

Únava, padání vlasů i hubnutí. Poznejte, že vám nefunguje štítná žláza

Štítná žláza (ilustrační fotografie)

Problémy se štítnou žlázou mohou mít dalekosáhlé následky. Ať už jde o neplodnost, hubnutí či naopak tloustnutí a...

Menstruace jako byznys. Pomůcky pro ženy zažívají nebývalý boom

Ilustrační fotografie

Ačkoli patří do života většiny žen, stále je menstruace tabu. Což je zvláštní paradox ve chvíli, kdy právě menstruační...

Advantage Consulting, s.r.o.
ZÁMEČNÍK

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 25 000 - 29 000 Kč

Najdete na iDNES.cz