• Dejte dárek sama sobě, rozběhněte se

  Doběhnout během deseti minut pro kávu do kilometr vzdálené pražírny, i takovou...

  Těkáte očima po běžcích, které potkáváte, a je vám jedno, jak vypadají, jaký styl mají, jestli jsou vystajlovaní nebo v obyčejném triku, mladí, staří, tlustí, tencí. Při pohledu na ně řešíte jen to, že „vy byste to nezvládly“. Stejně ve vás ale dřímá myšlenka, co je to tajemné lákání ve vás.

  příspěvky
  v diskusi
  4

  Psychoanalytik zdarma: pohyb třídí myšlenky a nachází nová východiska

  Běh vás posílí nejen fyzicky, ale i psychicky.

  Taky si při běhu tříbíte myšlenky? Vracíte se z výběhu s novými nápady a vyřešenými problémy? Všimněte si, že běh je dialog se sebou samým a proto ho můžete využít místo návštěvy psychoanalytika i osobního kouče.

  příspěvek
  v diskusi
  1

  Protizánětlivé bylinky aneb domácí běžecká lékárna

  Účinné látky divizny usnadňují vykašlávání

  Někdo si rýmičku léčí barevnými pilulkami, někdo sahá do herbáře po babičce. Přečtěte si, jaké bylinky může běžec použít na zimní neduhy i bolístky z dlouhých tratí.

  příspěvky
  v diskusi
  4

  Co chtít od Běžíška? Inspirujte se dárky prověřenými redakcí

  Rungo.cz vám přeje aby se vám splnilo, co si přejete a abyste si přáli ta...

  Prosinec na krku a stále neumíte odpovědět na otázku „Co bys ráda od Běžíška?“ Nebo kladete stejnou otázku svému milému? Inspirujte se dárky pro sebe nebo své nejbližší. Dáme vám tipy, které jsou naší redakcí prověřené.

  příspěvek
  v diskusi
  1


  Krémy, které poručí větru, dešti aneb jak se starat o pleť v zimě

  Chraňte svoji pleť před zimním sluncem, mrazem i větrem.

  Běžkyně jsou holky, co rády zlobí venku, a to bez ohledu na počasí. Jenže často se stává, že naše pleť při nabíhání zimních objemů po ukončení tréninku červenavě flekatí, pálí a zlobí. Přečtěte si, jak se postarat o kůži, když běháme mezi vločkami.

  příspěvky
  v diskusi
  3

  Omega-3 mastné kyseliny (nejen) ve vánočním kaprovi

  Vydatným zdrojem omega-3 kyselin nejsou jen ryby, ale třeba také chia semínka

  Proč by měl běžec řešit dostatečný příjem omega-3 mastných kyselin? Nestačily by dvě porce smaženého kapra jednou za rok o Vánocích? Proč a jak je do sebe cpát a jaký blahodárný účinek pro tělo i běh mu vynesou nám v exkluzivním rozhovoru prozradily samotné omega-3 mastné kyseliny.

  příspěvek
  v diskusi
  1

  TEST: Dámské kalhotky, které sluší a jsou vhodné k sportování

  Běžecké kalhotky na půlky velikosti melounu i mišpule

  Běžkyně jsou sexy a otevřeně přiznávají, že se na trať vydávají naostro nebo v tangách. Přečtěte si, jaké mají možnosti, pokud si na zimní trénink chtějí podvléknout pod druhou vrstvu prádlo, které je funkční, příjemné a sedí tam, kde má. Vyzkoušely jsme merino vlnu, bambusová i moderní umělá vlákna.

  příspěvků
  v diskusi
  23

  Sladké cukroví plné ořechů a přitom zdravé. Vyzkoušejte naše recepty!

  Cukroví zdravě

  Na Vánoce se těší všichni. Tedy všichni kromě těch, kteří chtějí zhubnout nebo udržet váhu pro rekordy v nové sezóně. Pojďme se spolu na vánoční cukroví podívat trochu jinak: jak si zamlsat, ale zdravě?

  příspěvek
  v diskusi
  1

  Běžec v lese: jak nedoplatit na medvědy, bažanty či myslivce

  Sledujte doby lovu, ať nepřijdete do guláše.

  Vedou vaše běžecké cesty parky plnými nevychovaných hafanů nebo se musíte na svých trailech vyhýbat jelenům v říji a vytrvalému stalkingu kance Evžena? Zjistili jsme přímo od běhajícího myslivce, jak se vyhnout a bránit nebezpečným tvorům v našich hvozdech.

  příspěvků
  v diskusi
  11

  Začátečníci: jak se naučit číst počasí a vyběhnout správně oblečení

  Pláštěnku nechte doma. Zkuste třeba tenkou softshellovou bundu.

  Zkoušíme vše od vystrčení nejcitlivější části těla ven z okna po analyzování výstupů naší hi-fi meteorologické stanice a stejně se nám to stane. Vyběhneme a do pěti minut je nám jasno, že jsme to s oblečením přepískli. Nebo nedopískli. Pojďme si tedy říct, čím se řídit.

  příspěvků
  v diskusi
  7

  Jóga: pomůže stoj na hlavě vašemu běhu?

  Pozice Orla, nebo pozice slona

  Během podzimních běžeckých prázdnin nebudeme jen tak sedět na gauči a popíjet kakao. Nesmíme sice běhat, aby se nám uklidnily achilovky a okostice, ale hledáme náhradní aktivity, které nás posunou dál. Jóga je nejen forma sebeuvědomění v pohybu a samomasáže, navíc běžce naučí pracovat s dechem.

  příspěvek
  v diskusi
  1

  Zánět močového měchýře vás donutí ke sprintu i stopce najednou

  Zánět močového měchýře vás donutí ke sprintu i stopce najednou

  Jsou věci, o nichž se nemluví. V případě nachlazení močového měchýře ale může tabu-téma vést k tomu, že se vám zánět přenese na ledviny nebo se stane vaším chronickým společníkem pro několik příštích let. A vystaví běhání stopku. Odložme tedy stydlivost klášterních panen a proberme si původce, příznaky i prevenci.

  příspěvky
  v diskusi
  4

  Podzimní fashion story aneb běžecká studie v tyrkysové

  Běžecká studie v tyrkysové

  Podzimní pošmourno není důvod k vyhlášení běžecké hibernace až do Velikonoc. Protože nikdy není špatné počasí, ale jen špatně oblečený běžec, vyrazily jsme si s výherkyněmi naší soutěže „Staňte se modelkou naší fashion story“ Luckou a Aničkou zaběhat na Letnou. A vzaly jsme si k tomu fotografa a tyrkysovou podzimní kolekci adidas.

  příspěvků
  v diskusi
  0

  Kde hledat agresora a jak se bránit? Video a tipy pro vás

  Nebezpečí číhá na běžce i běžkyně, a to i na frekventovaných místech.

  V Brně zbil psychopat dvě běžkyně kvůli nenávistné pomstě za dívku, která si ho dovolila opustit. V Chomutově těsně u cyklostezky rozbil agresor obličej běžkyni, když se bránila znásilnění. Tohle jsou dva nejznámější mediální případy přepadení běžců za uplynulý rok. A uměli byste se účinně bránit?

  příspěvků
  v diskusi
  18

  SOUTĚŽ: Staňte se modelkou naší fashion story

  Běžecká kolekce adidas podzim/zima 2014

  Po éře princezny a krasobruslařky se většina dívek zatouží stát modelkou. Ale být hvězdou, jejíž jedinou prací je stát jako bohyně v záři reflektorů a při té příležitosti klofnout hokejistu na bílé jachtě, je prý privilegiem jen pro vysoké a štíhlé divy. RUNGO vám ten sen splní bez ohledu na věk, výšku, váhu a počet vrásek.

  příspěvků
  v diskusi
  0

  Sebeobrana pro běžkyně, ale i běžce s RUNGO výběhem

  Nenechte si ubližovat!

  Večery se prodlužují a řada běžkyň řeší dilema, zda vyběhnout za tmy nebo z bezpečnostních důvodů omezit svůj trénink jen na běhací pás. Vydáváte se na svoji oblíbenou trasu s obavou, že vás může potkat nějaká nepříjemnost? Uměla byste si v takové situaci poradit? Instruktor Krav Maga Academy Jakub Otipka vám v rámci středečního RUNGO výběhu poradí, jak se nedostat do potíží. A pokud potíže nastanou, jak je řešit.

  příspěvky
  v diskusi
  2

  TEST: šortky, které budou vašemu zadečku slušet

  Šortky Kalenji

  V druhé půlce závodní sezony nastal čas ukázat světu sluncem vybarvená stehna, než je budeme nuceny na pár měsíců schovat do zimníků. Ať jste si vypsala v rámci babího léta loveckou sezónu na mužné protiběžce, nebo na osobáky, běžkyně a módní bloggerka pro vás mají pár tipů, jak vybírat s ohledem na tloušťku peněženky i oblost svých stehen.

  příspěvků
  v diskusi
  5

  Red Bull Steeplechase: náročný trail v národním parku

  Závod Red Bull Steeplechase konaný 5. října 2014 v britském národním parku Peak... Závod Red Bull Steeplechase konaný 5. října 2014 v britském národním parku Peak... Závod Red Bull Steeplechase konaný 5. října 2014 v britském národním parku Peak... Závod Red Bull Steeplechase konaný 5. října 2014 v britském národním parku Peak...

  Narazil jsem na něj na internetu jen náhodou, trail Red Bull Steeplechase konaný 5. října v britském národním parku Peak District nedaleko Manchesteru mě ale oslovil na první pohled. Jen vzdálenost 21 mil bych viděl raději v kilometrech.

  příspěvky
  v diskusi
  2

  Technika ženami pochopená

  Patříte mezi ženy, kterým se dělají osypky, mají-li jen najít ve změti ovládání...

  Na rozdíl od nás mužů si ženy většinou moc neužívají všechno to zkoumání a zkoušení nejrůznějších technických doplňků. Častěji ocení spíše intuitivní ovládání, bez zbytečných překvapení, jednoduchost a spolehlivost. A právě pro ně jsme připravili několik doporučení a tipů na běžecké pomůcky.

  příspěvky
  v diskusi
  3

  Bezmasé hody připravené na grilu pro běžce gurmeta

  Fazolovo houbový burger

  Prázdniny jsou za námi, ale teplé letní večery nám ještě nějakou dobu vydrží. Příjemné klima babího léta je navíc ideálním časem pro vytváření osobních rekordů. Přečtěte si, kompletní menu, jaké si běžec může dát na grilovačce, aby podzimní části závodní sezóny neublížil.

  příspěvků
  v diskusi
  0

  TEST: Běžecké sukně pro fešandy, lolitky i horalky

  Běhání v sukni je prostě sexy!

  Některá běhá v sukni, jen když chvátá na randíčko, někdo jí umně maskuje větší stehna, další už má prostě svůj věk a důstojnost, než aby pádila v upnutých šortkách. Otestovali jsme pro vás běžecké sukně a máme tipy, ze kterých si vyberete, ať jste městská fešanda, nebo konzervativní horalka.

  příspěvků
  v diskusi
  13

  Rozběhni se s kamarádkou aneb letní trénink na mých 5 kilometrů

  Adéla s maminkou v plném tréninku

  Rozběhly se s kamarádkou, napsaly nám krásný příběh a my jsme je za to podpořili startovným na zářijový adidas Běh pro ženy a vybavením na běh. Jak probíhá letní běžecká příprava vítězných dvojic? Tady je zpověď Adély, která se usilovně snaží trénovat svoji maminku. A to i na dovolené v Itálii!

  příspěvků
  v diskusi
  0

  Mých pět kilometrů aneb jak rozběhat ženu

  Žena běžící, spokojeností zářící.

  Máte přítelkyni nebo kamarádku, která otálí s prvním vyběhnutím? Chcete ji vytáhnout na výběh, ale jeden den je na ni moc pošmourno, druhý den má rozvázané tkaničky a třetí den si není jistá, zda běh nemají praktikovat jen masochisté nastříkaní načerno? Poradíme vám, jak rozběhat každou ženu.

  příspěvků
  v diskusi
  14

  Blízká setkání běhu s luxusem

  Pravidelné výběhy lze snadno spojit s výběrem nového sportovního oblečení

  Nejen pro boty a kabelky platí, že jsou značky a ZNAČKY. Víte, že některé domy haute couture vyrábí i běžecké oblečení? A že je nejen šik, ale i překvapivě funkční? Ať jste městští fashion runneři, nebo dáváte přednost odrbané ležérnosti, dovolte nám inspirovat váš kontokorent i estetické cítění.

  příspěvky
  v diskusi
  4

  Jak se pořádně namazat aneb vyznejte se v opalovacích krémech

  Na citlivou pokožku obličeje, krku nebo dekoltu zvolte krém s minerálními filtry

  Ozónová díra a srpnové slunce nutí běžce chránit si kůži. Přečtěte si, jaký opalovací krém je natolik neopotitelný, že se po jeho použití při tréninku nevznítíte jako upír, a jak zvolit správný ochranný faktor a filtr.

  příspěvky
  v diskusi
  3

  ANKETA: Líbí se vám pánové, když se ženy na sport líčí?

  Krásníme pohybem. Ale předtím to někdy trochu vylepšíme.

  Pokud běháte desítku pod čtyřicet pět minut, můžete si u toho dovolit vypadat jako pračlověk. Já pravidelně dofuním do cíle na předposledním místě a nemíním u té potupy vypadat jako strážce hrobky. Jak jste na tom s válečným závodním zbarvením vy?

  příspěvků
  v diskusi
  19

  Ovocné orgie ve sportovcově letním období

  Ovocné orgie

  Léto svádí k ovocným orgiím u vody či v parku, ty si ale s běžcovou zdravou životosprávou ne vždy rozumí. Přesto si ale slast v podobě melounů, meruněk či broskví nemusíte odpírat. Přečtěte si, jak si sportovec může vystrojit svůj ovocný den.

  příspěvků
  v diskusi
  22

  Jak se během sedmi dnů prolízat na dovolené k běhu

  Dovolená - ideální doba na to, abyste do svého života vpustili běh.

  Z každé dovolené si přivážím zvyk, který mě k medovým prázdninovým dnům přibližuje natolik, aby mě depka z návratu neskolila hned v pondělí při nástupu do práce. Po použití medu do jogurtu (Řecko), levandulového mýdla po ránu (Provence) a Grana Padano na cokoliv těstovinového (Sicílie) jsem po dovolené v Miami začala pravidelně běhat.

  příspěvků
  v diskusi
  5

  A vítězkou se stává... v adidas Women's Challenge ale vítězí každá

  To jsou ony, vítězka (vpravo) a miss sympatie (vlevo) adidas Women's Challenge...

  Když se dvanáctka soutěžících chytila za ruce, aby proběhla cílem zářijového adidas běhu na pět kilometrů společně, uzavřela se i naše adidas Women´s Challenge. Jenže ne tak docela, zbývalo zvolit nejúspěšnější běžkyni a miss sympatie, kterou vybrali čtenáři Rungo.cz.

  příspěvek
  v diskusi
  1

  Kdo si získal vaše sympatie v adidas Women's Challenge? Hlasujte

  Komplet dvanáctka adidas Women's Challege 2014 s trenérem Milošem Škorpilem...

  Jsme ve finále. Několikaměsíční projekt adidas Women's Challenge skončil, nyní je na řadě bilance. Co komu projekt dal a vzal? Kolik srdce, sil a času vložila dvanáctka žen do realizace svých cílů? Vyberte jednu z nich, která dostane kromě dobrého pocitu také odměnu hmatatelnou.

  příspěvků
  v diskusi
  0

  Alena: děkuji ti milé Ústí, reparát proběhl na jedničku

  Alena už běží pro sebe, nechce nic lámat silou.

  Ne vše se daří hned na první dobrou. České Budějovice přinesly Aleně více zkušenost, než radost z rekordu. Na půlmaratonu v Ústí nad Labem slíbila Alena sobě i čtenářům zlepšení. A co k němu vedlo? Především trénink dobře skloubený s odpočinkem.

  příspěvků
  v diskusi
  0

  Irena: v adidas Women's Challenge jsem cítila, že jsem tu správně

  Irena Výborná je vždy dobře naladěná. Neskolí ji ani špatné počasí.

  O Ireně Výborné, finalistce projektu adidas Women's Challenge 2014 se dá říct mnoho nej. Nejstarší z dvanáctky účastnic, nejvíc nabitá energií, nejpozitivnější a mohli bychom pokračovat. Její text o nabitém programu a nevzdávání se je toho důkazem.

  příspěvek
  v diskusi
  1

  Běžci, pozor! Běžkyně sledují váš zadek, lýtka, úsměv i rozkrok!

  Co se běžkyním líbí na běhajících mužích. Jasně vede pozadí.

  Zatímco muži se při běhu soustředí na nahánění pevných zadečků, ženské pozorovací preference by vydaly na nedělní přílohu. I když v souhrnu běžkyně tvrdí, že na vytrvalcích obdivují jen jejich vytrvalost a na sprinterech všechno ostatní, zjistili jsme pro vás, které detaily je donutí zpomalit tempo a zvednout oči od sporttesteru.

  příspěvků
  v diskusi
  40

  TEST: Sportovní podprsenky pro malá ňadra

  Podprsenky pro malé velké ženy.

  Někdy méně znamená více. Platí to i ve sportu u žen, jejichž tělo preferuje na hrudníku prvky minimalismu. Menší prsa totiž skýtají větší pohodlí. Přesto i tyto ženy nosí, k nelibovůli mužů, sportovní podprsenky. Patřím mezi ně a prozradím vám tipy ze svého šatníku, v čem běhám raději a které podprsenky slouží pouze jako náhradní.

  příspěvků
  v diskusi
  15

  Půlmaraton Ústí nad Labem: osobák jsem minula o dvě sekundy

  Na devátém kilometru se ještě v pohodě rozhlížíme a zdravíme známé tváře.

  Zradila mě hlava, ale také staré boty, ve kterých jsem se byla proběhnout dva dny před závodem. Oslabená bolestmi kotníku, ale rozhodnutá osobák zaběhnout, jsem se posílila o vodiče a do Ústí nad Labem na nedělní půlmaraton přesto vyrazila.

  příspěvků
  v diskusi
  7

  Vzpomínky, zážitky a báječné lidi kolem, to mi dal projekt adidas

  Poslední pózování fotografovi a nejnáročnější část dne, Cooperův test, může...

  Začalo to všechno jedním přihlášením do neznámého projektu koncem listopadu. Začátkem ledna cestou do fitness čtu mail, že jsem byla vybrána. Zapřemýšlela jsem, kam jsem se přihlásila a měla najednou obrovskou radost. Vůbec jsem netušila, co mě bude čekat, ale účast jsem potvrdila.

  příspěvků
  v diskusi
  0


  mobilní verze
  © 1999–2018 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.