Ona

Diskuze

Zkušenost čtenáře: přetrénovanost, extrémní tep a konec s běháním

Onoho odpoledne jsem se cítil dobře, počasí bylo ideální a já vyrazil vzhůru na oblíbenou trasu kolem Vltavy v Praze u zoologické zahrady. Jenže trénink nedopadl, jak jsem si představoval. Mé srdce vystavilo běhání stopku.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Gregory M

4. 7. 2017 16:03

Výrazný vzestup tepovky jsem jednou zažil v důsledku přehřátí na kole. Po cca 2 hodinách jízdy mi vzrostla tepovka při stejném zatížení asi o 20. Hodinku domů jsem dojel hodně volně (ač pořád s nezvykle vysokým tepem). Po vychladnutí a dostatečném napití bylo vše OK. Bez přetrvávajících následků, které však popisuje autor...

0 0
možnosti
Foto

P10e72t89r 56H23a20r97a34n81t

28. 6. 2017 16:19

Chyba HR pásu, snímač je v pohodě, ale elektrody již po delším používání ne. Následně pás začíná namísto tepovky přebírat kadenci - vlastní zkušenost. Po výměně pásu za nový OK. (Fenix 3)

Musíte vzít, že pás je spotřebák, stejně jako řetěz u kola, boty u běhu, prostě jednou za čas chce vyměnit (je drahý, ale to nové boty taky).

Vždyť je to extrémní prostředí potu a nevím jak často sportujete, ale mě odešel po více než 400hodinách sportovních aktivit...

To že si prsty nenaměříte tepovku okolo 170 je jasný, mě se to od 150ti taky nedaří. Následnou únavu bych viděl jako psychosomatickou z prodělané zkušenosti.

Zajděte na specializovanou sportovní analízu (CASRI apod) a budete mít jasno.

1 0
možnosti

Vyhledal bych lékaře a nenechal se odbít. Nevěřím, že je možno se takovým způsobem přetrénovat za 2 měsíce při objemech, které uvádíte.

0 0
možnosti

Honza K

26. 6. 2017 17:15

Ema Nová: přesně tak R^

1 0
možnosti

Jiří Dvořák

26. 6. 2017 9:56

Na přelomu roku 2015-2016 jsem prodělal virózu. Po 14 dnech jsem si šel zaběhat, tepovka ihned vyskočila nahoru tak, jak jsem do té doby neznal. Po 2 km jsem to vzdal, protože jsem nemohl. Říkal jsem si, že to může být ještě dozvuk nemoci. Za týden jsem vyběhl znovu a opět se to opakovalo. Tepovka po 1 km byla kolem 190.

Postupně se zvýšila i klidová tepovka, začala únava i během klasického pracovního dne, třes v rukou,...

Po vyšetřeních mi zjistili hyperfunkci štítné žlázy, která to celé způsobila.

1 0
možnosti

No a melo to nejake pokracovani? Jaka byla lecba a treba nasledky na normalni zivot a behani?

0 0
možnosti

Doporučuji zátěžové EKG (ergometrii) a jako prevenci i kompenzaci častěji zařazovat nízkotepové aktivity, včetně rychlé chůze a/či pomalého běhu, na tepu 110-130, toto by mělo být velmi šetrné a i srdci spíše pomoci. Kolísání výkonnosti, které se projevuje i výrazně horšími tepy při stejné rychlosti, je přirozené, může to trvat i dost dlouho a ostatně někdy může dojít i ke skokovým změnám, třeba to respektovat a příliš to neřešit, však nejsme žádní profíci. Dovolil jsem se kouknout na výsledky v běžeckých tabulkách, vidím tam letos zlepšení na desítce o skoro 2 minuty proti loňsku, třeba tělu dát čas na adaptaci na novou výkonnost, vše má svůj čas a často je odezva na větší zátěž opožděná, avšak o to silnější. Úplný klid nedoporučuji, tělo už je na sportovní aktivity zvyklé (vidím závodění od roku 2014) a pokud mi je známo, tak v takovém případě vesměs riziko srdečních selhání naopak roste - stačí pak, když se někdy rozběhnete za tramvají apod. A vše při vědomí, že je sice pěkné mít desítku za xx minut, ale vlastně na tom při naší výkonnosti zas tolik nezáleží, je-li za xx či yy minut, či je-li to desítka či pětka apod. Přeji vše dobré!

0 0
možnosti

Ale s behanim snad konec neni! Par tydnu az mesicu na uklidneni, trochu jine aktivity zaradit a pak se uvidi. Vlastne je dobre si dat takovou pauzu letos, to jsem na vsech zavodech nejstarsi v kategorii do 39 let. Pristi rok budu nejmladsi v kategorii 40-49, tak to se to bude behat:-)

1 0
možnosti

Petr Kaspar

24. 6. 2017 21:57

Nevím, jestli Vám to pomůže, v průběhu VŠ-studií v letech 80 až 83 jsem několikrát týdně chodil po ránu běhat mj. "rovinky do kopce", tedy asi 40 vteřinový výběh maximálním úsilím, a tepová frekvence v cíli se běžně pohybovala kolem 240. Po vydýchání šla samozřejmě rychle dolů. Přeji dlouhý spokojený sportovní život.

0 0
možnosti

Co se týče tepu na hodinkách, to se mi stalo s levnějším pásem z eBaye, tep přes 235, hned zase 60, vysoký tep se dal udělat poklepáním přímo na krabičku. Tolik k technice, ale pokud tu jsou i nějaké nepříjemné pocity či příznaky čehosi, to už není legrace a chtělo by to asi zátěžový test. Pokud ovšem ty příznaky nevznikly díky pohledu na hodnoty na displeji.

0 0
možnosti

No praveze k nejak vyraznym pocitum nedoslo. Trochu tlaku na hrudi, proto pohled na hodinky, tam 200, tak hned do kleku at nepadam z vysky :-) Pak to chvilku rostlo, ale za chvili 115 a klus k autu v pohode.

1 0
možnosti

Tak tohle se mi taky stalo už párkrát, dvě stě třicet už jsem taky viděla (na hodinkách), mírně přes dvě stě se mi podaří celkem běžně a nic se neděje. V klidu mám tepovku mírně přes padesát, občas i pod. Je fakt, že mě nic nebolelo, všimnu si toho až doma, když se koukám na statistiku běhu.

0 0
možnosti

JInak, někdy mám pocit, že do kopce chcípnu. A tepovka se nedostane ke dvěma stům. A potom si ničeho zvláštního nevšimnu a je tam při prudším kopci třeba dvě stě deset.

0 0
možnosti