Ona

Diskuze

Srdeční frekvence, skvělý prostředek k řízení tréninku

Anaerobní práh, tepovka a další pojmy létají běžeckými diskuzemi o tréninku velmi často. Právem, jsou jeho základními stavebními kameny. Jak si zjistit vlastní hodnoty a čemu jsou, vám přiblíží odborník na triatlon Jaroslav Formánek.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J98o90s25e82f 48H52e60r64t17l

12. 2. 2017 14:21

"Větší nepravidelnost ukazuje na lepší stav našeho organizmu, než když jsou intervaly mezi jednotlivými tepy pravidelnější."

Jak prosím??? Takže arytmie jsou známkou zdraví?

1 0
možnosti

Reagoval jsem úplně stejně. Už dlouhodobě se mi klidová frekvence dostala ke 45 tepům, ale poslední měsíc je problém ji změřit, když mám velký rozptyl v pravidelnosti tepů. Ještě bych chápal, že s nádechem se frekvence mírně zvýší, ale když mám v klidu doslova výpadky jednotlivých tepů, tak to asi úplně dobře není. Nebo snad ano?

Jen poznamenám, že kdybych si nenahmatal tep na zápěstí, tak to ani nezaznamenám, žádné divné stavy s tím spojené nejsou. Při plavání srdce zvládá poměrně vysoké zatížení bez protestů.

0 0
možnosti

Jan Hnízdil

11. 2. 2017 12:15

""Od hodnoty SF na ANP do maximální SF, tedy při vyšších intenzitách s vyšší SF, než je ANP, již dochází k odklonu SF, která stoupá daleko rychleji, než se zvyšuje zátěž" - ve skutečnosti je tomu přesně naopak. Od ANP již nestoupá SF vzhledem ke zvyšující se intenzitě pohybu tak rychle. Viz Conconiho princip.

1 0
možnosti