Diskuze

Nepáchnou, nekoušou, hřejí i mokré. Zkusili jste svršky z ovčí vlny?

Ovčí vlna Merino má velmi dlouhou a bohatou historii a může se pochlubit celou řadou zajímavých funkčních vlastností. Kromě nich si ale dejte pozor i na pár stinných stránek.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Roman Petříček

9. 1. 2017 17:18

Já bych snad ještě doplnil, že oblečení z vlny merino má také dvě nevýhody, které v článku nejsou zmíněné, a to že toto oblečení je těžší než obdobné z technických funkčních materiálů a také mnohem pomaleji schne. Což je dobré vzít do úvahy zvlášťě při vícedenním přechodu hor, kdy zvažujete každý gram, který si nesete na zádech v batohu a perete svršky v horském potoce... Taky je zpravidla oblečení z vlny Merino zhruba cca 2 x dražší než obdobné z technických funkčních materiálů. Určitě bych ho nevolil na letní sporty, spíše se osvědčí na zimu.

0 0
možnosti

Vala Jiří

9. 1. 2017 14:03

Autor nezmiňuje,že existují i výrobky kombinující merino vlnu například s polyamidem. V tomto případě jsou zachovány výhody merina a použité syntetické vlákno zajistí rychlý transport vlhkosti od pokožky.

0 0
možnosti
JH

J39a74n 59H62r21b43á23č

9. 1. 2017 10:47

Jen bych doplnil, z článku to podle mne nevyplývá, že Merino není "jen" jinak zpracovaná vlna. Jedná se o vlnu ze speciálního plemena ovce domácí. Kdo chce najde si na netu, mimo jiné má své chovatelské kořeny také v českých zemích :-).

Takže základní předpoklad je, že se použije tato vlna, až pak se řeší způsob zpracování.

0 0
možnosti