Ona

Diskuze

Puchýře: propichovat či nepropichovat? Záleží na situaci

Pravděpodobně to alespoň jednou v životě poznal každý. Nepříjemný pocit v botě a po vyzutí – puchýř. Přečtěte si, jak se ho co nejdřív zbavit.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

a jak prroblem resi profesionalove? jeden je nema vubec,druhyotevrene priznava ze to dela tak, jak by se to delat nemelo ;-DR^ kristal uz ceka;-D

0 0
možnosti

Eva Nebeská

20. 9. 2016 12:47

Puchýř je nejlepší prošít nití, voda vyteče ale kůže se nepřilepí zpět a to celé přelepit náplastí

0 0
možnosti

Na vojně jsme si i v létě brali do bot dvoje silné ponožky aby noha byla v botě utažena napevno - puchýře totiž vznikají třením nohy ve volné botě ........ autor článku tady je tupě tlachá !

0 0
možnosti

F43i61l20i61p 54S25o38k30o18l

11. 9. 2016 22:05

Puchýře dokonce celé odstřihnout, ihned, omýt vodou, a případně namazat jelením lojem ( na noc ). A zalepit náplastí. Za dva dny to bude zahojené.

První náplast nesundávat ani během sprchování. Ač se to zdá jako čuňárna, pomáhá to tělu vytvořit látky pro zacelení rány ( nahrazení kůže ). Hygiena ( mytí ) je ale potřeba.

0 0
možnosti

Tenhle web opravdu nechapu. Puchyru jsem mel na rukach stovky. Nikdy jsem je neresil a pokracoval v 'praci'. Nekdy byly krvave, jindy s nejakou pruhlednou vodou, nekdy se strhly a nekdy ne. Nikdy jsem se s zadnou infekci nesetkal.

Ti, co o puchyrich neco vedi, vi, ze se na jednom miste puchyr udela pouze 3x a pak uz nikdy, protoze kuze se premeni v mozol.

A ze tady takovou blbost jako puchyr resi clanek na x stranek? Pak je jasne, ze o trochu vic komplexnejsim tematu (vyber bot) se popise vic stranek, nez popsal Jirasek. A pritom jde o takovou hloupost, jak jit do obchodu a koupit boty.

0 3
možnosti

To myslíte vážně? Nikdy jste nejspíš neběhal a asi ani nebudete, ale blbosti co tu melete jsou fakt úžasný. Ze vy jste nikdy neměl infekci znamená, že žádná není? Puchýřů jsem měl mraky, a věřte neb ne i víckrát na jednom místě. Víte co je to mozol? Žádná změna kůže, pouze silnější vrstva odloučených buněk. Je odolnější, ale i tak puchýř může vzniknout.

Další reakce na nákup bot je taky vtipná. Jistě můžete si jen tak koupit boty, ale lidi co zde čtou, běhají i ultramaratony a nohy trpí a hodně.

Tak prosím příště se zdržte komentů a běžte prudit jinam

1 0
možnosti

Nevím co je Compeed, ale asi je to Babišova reklama na Compeed :-).

0 0
možnosti

Ačkoli se snažím dávat si do bot dvojitou tenkou ponožku, abych minimalizoval tření o kůži, ani to občas nepomůže, protože mám nohy zpohodlnělé, prostě se mi udělají při delších túrách puchýře. Pokud je puchýř už hodně nafouknutý, tak ho prostě propíchnu dezinfikovaným nástrojem a hned pevně překryju nějakou větší náplastí. Odumřelá kůže vyschne a po pár dnech prostě odpadne. Nebudu čekat, až se mi puchýř bolestivě utrhne a dostanu do něj zánět ... zatím vždycky bez problémů.

0 0
možnosti

Josef Novák

5. 9. 2016 1:05

Stržený puchýř jsem snad nikdy neměl, takže propíchnout, vše důkladně vymačkat, důkladně osušit a následně přelepit bezpolštářkovou širokou náplastí, klasická 5cm široká spofa, pokud byl puchýř větší, tak klidně klasickou textilní kobercovou lepící páskou. Nutné ovšem přelepit opravdu pevně, nic volného, vlastně tak uděláte "novou kůži". Výsledkem je, že můžete vyrazit běhat dá se říct okamžitě a vlastně často vůbec nic nepoznáte. V případě potřeby opakovat. Volná kůže ztvrdne, pod ní se vytvoří nová a je to v klidu. Platí i pro zkrvavělé puchýře. Na soustředění minulý rok v Tatrách se mi udělaly při dopolední pěší tůře 2 puchýře, velký krvavý na zadní části paty a druhý pod palcem. Odpolední trénink jsem nic nepoznal, naprosto bez problémů.

1 0
možnosti

Větší boty? Neudělá se pak puchýř náhodou právě tím posouváním nohy v botě?

3 0
možnosti

Je to stejné jako když jednou za rok vezmete do ruky lopatu nebo rýč.

0 0
možnosti

Ty puchýře na rukou nejsou tak hrozné, ony někde na kraji prasknou a pak tečou a tečou a ani moc nebolí.

0 0
možnosti