Diskuze

Ke kolapsu z horka vedou vysoká zátěž, dehydratace i „otrava vodou“

Kolaps v letním horku je nepředvídatelný. Může zaskočit i trénované sportovce, kteří nepodcenili prevenci a pitný režim. Na to, co vlastně kolaps způsobuje a zda mu lze efektivně předejít, jsme se zeptali MUDr. Jana Třešňáka, lékaře se zkušenostmi ze záchranné služby.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Běžet závod jen aerobně - to prostě nezvládnu. To pak není závod. A tak se raději závodů ani neúčastním, čemuž se někteří kolegové docela diví. Zůstávám většinou jen u volnějších tréninků a společných běhů - jak radí ten doktor v článku :-) Z velkého vypětí mě pak den bolí hlava - možná pomůže víc soli... Otestuji to.

0 0
možnosti

David Škára

20. 7. 2016 20:52

Rozumný člověk (ikdyž je zapálený běžec) ve vedrech neběhá a už vůbec nezávodí! K čemu je to utrpení a riskování v takových podmínkách pro většinu začátečníků dobré? A pokud je přesto "nutné" vyběhnout, tak jedině v 5 h. ráno a v lese!!

4 0
možnosti

No hlavní je se nehecovat, nebo exnete. Se podívejte kolik profi sportovců exklo. Třeba při fotbalu. A to šlo vždy o zdravé a trénované lidi. Moc se hecovali, mnoho emocí, vedro a přešli za čáru a konec. Prostě se vypnuli a šli k zemi. Asi by si každý měl opravdu pokud chce jít na závod nechat vypočítat svůj strop a hlídat tepovku a až se mu rozsvítí a rozpípá varování tak zpomalit, nečekat až mozek vyhodí pojistky.

0 0
možnosti
Foto

Takže fungující antiperspirant je vlastně zdraví ohrožující látka a měla by se upravit legislativa pro prodej . Postavit ji na úroveň třeba ricinu.

0 0
možnosti

Asi bych spíš řekl, že povolení ke startu by mělo být podmíněno kontrolou, že ho nemáte aplikovaný ;-).

0 0
možnosti