Diskuze

Jak prát funkční oblečení? Není tak chatrné, dejte mu do těla

Taky svému oblečení ustřihnete cedulky, aby vám ostudně nekoukaly z výstřihu, a pak jen marně pátráte po tom, jak máte tu kterou věc prát? Po konzultaci s katedrou oděvnictví Technické univerzity v Liberci jsme pro vás připravili krátkou exkurzi do světa funkčních materiálů a jejich údržby.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Tereza Nová

10. 3. 2015 10:57

První vrstva- jedině merino! Kdo na vlastní kůži pozná, nebude chtít nic jiného. Protože po sportovním výkonu odložit triko, které nesmrdí...nejlepší. A pokaždé se prát fakt nemusí..

A na praní, také z vlastní zkušenosti, doporučuji zmíněny Biowash...přírodní, nealergení,perfektní. A je to český výrobek.

0 0
možnosti

Point k bonudam a susicce - v clanku se sice nedoporucuje, ale hodne vyrobcu naopak doporucuje nacpat bundy do susicky, coz by melo obnovit vodoodpudivou upravu....

2 0
možnosti

Stacilo mi docist k prvnimu odstavci, kdy se pry moira nemusi prat po kazdem pouziti. Vetsi ptakovinu napsat ani nemohli. Samozrejme, ze se funkcni obleceni musi prat po kazdem pouziti z toho prosteho duvodu, ze pot obsahuje castecky soli, ktera (stejne jako avivaz) ucpava pory. Takze pri druhem a dalsim pouziti uz proste tricko neni "funkcni". Na veskere sportovni obleceni pouzivam Perwoll Sport. Ten ovsem jeste pred nedavnem nebyl k dostani v Cechach. Pereme vsechno na 30°C s extra machanim a vse funguje jak ma.

1 0
možnosti

Tak tou solí je nacucáno spodní funkční prádlo. Tílko, slipy. Takže to můžete prát současně s tím jak "perete" sebe. Prostě se člověk sprchuje a to triko hodí do sprchy taky. Propláchne se to pořádně současně s váma a sprchový gel účinkuje dobře. Pověsíte a zítra to bude suché na další výběh...

0 0
možnosti

Na funkční prádlo místo aviváží používám máchadla. Český výrobek přímo od výrobce. Na rozdíl od aviváží nezanáší vlákna ani pračku.  Díky přírodním kyselinám neutralizuje prací gel, takže oblečení má pak ph zdravé pokožky. Od stejné firmy používám na veškeré funkční prádlo i prací prostředek, který není založen na mýdlové bázy a obsahuje lanolin. Funkční prádlo v pohodě a kamarádky jsou taky nadšené. To že je vše ekologické a nedostává se nám žádná chemie do těla, to je příjemná přidaná hodnota :-)

1 0
možnosti

Jaký je rozdíl mezi máchadlem a aviváží?

1 0
možnosti

Kdyř nepoužiju aviváž, budu se nabíjet a schytávat od všeho brutální rány statické elektřiny. Jak se to potom má řešit, když normálně toto řeší aviváž?

0 0
možnosti

Tak já s tím tedy osobně problém nemám, že by mě to jakkoliv staticky nabíjelo :-) . Podle mě je to spíš takové dogma dávat všude za každou cenu aviváž, případně Vaniš atd.,  ale když to  vyperu v tom Perwotu co jsem zmiňoval níže, tak mi prádlo voní tím prostředkem a není problém v tom třeba 3 dny ,do dalšího praní,  běhat.  Samozřejmě že po doběhu to dám vždy na balkon na šňůry do druhého dne vyschnout a vyvětrat a je to O.K.

1 0
možnosti

P62e19t14r 11S11o30k96o10l

4. 3. 2015 9:21

Článek mi vyzněl tak, že kromě věcí z PES si nic dobře  nevyperete. Zmínka o aviváži mi udělala vyloženě "radost", u nás doma se přidává možná i do oběda... :-P

0 0
možnosti

T62o51m53á43š 32H47o66r20a

28. 2. 2015 19:38

Já peru běžecké prádlo cca. 2x týdně na 30 minutový program, teplota 30 st., odstřeďování 800 otáček, tekutý prací prostředek Ariel na barevné prádlo. Vypere všechny běžné v přídě získané nečistoty (blato, zelená tráva atd.), a oblečení mě pak přijemně voní... do té doby než znovu vyběhnu. ;-D

1 0
možnosti

...souhlasím, dělám to stejně, jen ten prášek doporučuji speciálně na "funkční" prádlo. Pokud se použije klasický prášek, tak může porušit tu funkčnost a to pak není dobrý.

0 0
možnosti

Peru v Perwoll Sport & Active  na 30 st. a nemám problém.

1 0
možnosti

Po kazdem behani dam na 15minutovy program s pracim gelem a misto avivaze desinfekci. Diky tomu to pak nesmrdi :)

0 0
možnosti

Jakou desinfekci? Ocet?

0 0
možnosti