Ona

Diskuze

Seriál pro začátečníky: kdy vyrazit na první závod a jak se připravit?

Po pár měsících běhání se vám zlepšila kondice, svoji oblíbenou trať zvládáte v kratším čase a s lepšími pocity. Splnili jste si první vytyčený cíl a najednou se přistihnete, že se občas srovnáváte s běžci, které na trati potkáte, a začínáte si pohrávat s myšlenkou vyzkoušet závod. Kdy a kde tuto myšlenku zrealizovat a hlavně: jak se na takový závod připravit?

mě to  kdysi v mládí celkem slušně běhalo, na hříšti do rychlosti na mě nikdo neměl, a takovej půlmaraton taky nebyl žádnej problém, a dnes?, než abych dobíhal na tramvaj, tak si radši počkám na další ..

0 0
možnosti

T51o19m61á88š 76H95o79r56a

10. 12. 2014 12:05

Ono nejde ani tak o to kolik toho natrénovat než si běžec vyzkouší nějaký závod, ale je to především o délce trati a pak také úrovni startovního pole. Já sám několik let sportoval jen příležitostně, hlavně jezdil na kole, sem tam nějaké plavání. Předloni jsme ale po jednom zánětu průdušek asi půl roku marodil a další třičtvrtě roku se z toho púomalu rehabilitoval, s tím že jsem začal i běhat. A i z důvodu motivace aby mě to běhání bavilo jsem se v Brně přihlásil do běžeckého poháru. Svůj první závod po těchto peripetiích jsem odběhl s náběhem cca. 100 km, byla to 6 km trať. dopředu jsem věděl že ho odklušu tempem kolem 5:30-5:40 na km abych se pohyboval v rozumném tepovém pásmu a také jsem věděl že budu mezi posledními což se potvrdilo, když jsem skončil cca. 260 z 300 startujících. Ale ten pocit být součástí takového "stáda" běžců byl naprosto fantastický a určitě stál za to...

Takže moje doporučení je vybrat si první závod hlavou, podívat se jak rychle se tam v minulosti běhalo, trať si vv rámci tréninku i proběhnout, zvolit si do předu svoje tempo a toho se držet... a pak si první závod neskutečně užijete.