Ona

Diskuze

Pojď, ještě kousek, to zvládneš aneb jak jsem si užil We Run Prague

Jsou závody, na které si jdete udělat osobák, takové, kam jedete sbírat zkušenosti, nebo takové, kam si jdete užít atmosféru. Úplně jinou kategorií je We Run Prague, běžecký happening. Už čtyři roky se ho účastní tisíce běžců hobíků i eliťáků. Přicházejí se pobavit a užít si společně konec léta.

Byl jsem na prvním ročníku a pak letos. Organizačně to bylo letos o několik tříd výše. Změna trasy mi také vyhovovala, protože ta závěrečná rovinka od Vyšehradu  v předchozích ročnících je strašně ubíjející. Cíl byl kolem padesáté minuty ještě v pořádku, žádné tlačenice. Jen některé ty uličky byly až moc úzké a běh po dlažebních kostkách opravdu nemusím.

Jinak u mě zlepšení skoro o 7 minut, takže velká spokojenost ;-D

Diváci mi přišli fajn - zvládnout fandit třeba hodinu, než se převalí celý ten žlutý had, je jen pro zaryté fandy běhu ;-)

0 0
možnosti

Byl to můj čtvrtý ročník a tak mohu srovnávat. Trasa byla moc pěkná a souhlasím s názorem, že klikatá trať je lepší než dlouhé rovinky. Ovšem cíl byl opravdu špatně zvolený. Pozitivum bylo, že se k občerstvení v cíli dostali opravdu běžci a ne jako v loni, že jsem viděl mnoho neběžců, kteří skrz dav natáhli ruku, aby také něco ukořistili.Jinak i nás to občasné plácnutí si s diváky dokázalo povzbudit a v tom s autorem článku mohu jen souhlasit. Jsem zvědavý už teď, co si organizátoři vzali z negativ i pozitiv letošního ročníku a jaký bude ten pátý. :-)

0 0
možnosti

Nová trasa byla super, protože nemám rád dlouhý rovinky a ty zatáčky člověka zabaví. V cíli jsem tlačenici nezažil, protože jsem doběhl o něco dříve, ale i tak už tam bylo plno - takže hned pryč. O to lepší pohledy z druhého břehu na ten zelenej pruh dobíhajících lidí R^

Negativa - cirkus před startem, první občerstvovačka až na 5. km, dost vlažně fandící diváci a nepřehlednost cíle - z dálky jsem ty svítící balonky tušil podél cílové rovinky a pásku až za, takže mi nakonec pár sil ještě zbylo :-)

0 0
možnosti

Honza K

1. 9. 2014 13:26

Trošku nepříjemné momenty: 180stupňové otočky, úzké uličky, blokovaná sanitka, v cíli tlačenice a přetížení mobilní operátoři. Jinak ale paráda., těším se příště R^

0 0
možnosti

Zuzana Šebková

1. 9. 2014 12:31

Já běžela letos poprvé a trasa byla fajn. Je pravda, že jsem běžela z posledního koridoru, takže až na první 180 stupňovou zatáčku na mostě, kde přešlo dost lidí do chůze jsem neměla nikde s tlačenicí problém. Cíl byl sice trochu přecpaný, ale při čekání byl čas si vydechnout a prožívat tu euforii. Čas 1:14:59 splnila nad očekávání můj cíl 1:30 a přítelův/koučův cíl 1:20 takže spokojenost na všech stranách.

Jenom s těma záchodama na startu by se mělo něco udělat, fronta odhadem tak na hodinu :-)

0 0
možnosti

Silvie Silovská

1. 9. 2014 12:10

i přes úzké uličky a zácpy ve 180°obratech jsem si čas z loňska vylepšila o 7 minut ;-) Vaše povzbuzování zní při čtení fantasticky a určitě mnoha běžcům pomohla. Stejně jako mě pomohlo, když jsem se nahlas sama sebe asi 300m před cílem zeptala:" tak kde je sakra ten cíl"? Už jsem nemohla a "kolega" vedle mě povídá rozhodným hlasem:" Už tam jsme, makej" ... WRP 2014 bylo fajnés, moc se těším an další ;-)

0 0
možnosti

V cíli to bylo peklo. Stáli jsme tam asi pět minut na místě, dav se vůbec nehýbal a  za nás dobíhali další a další. lidi.

Mě se dosavadní trasa líbila, nebylo nutné ji měnit. Letošní mi nikterak hezší nepřišla, možná naopak. Místo probíhání přes staromák jsme se prodírali prťavejma uličkama, kde není nic k vidění a hlavně to byla samá prutká zatáčka. No a pak ten cíl, hrůza.

Jinak závod se mi líbil, nijak to nehaním, prostě mi přijde, že to chtěli ještě vylepšit, ale dopadlo to naopak.