Ona

Diskuze

Energy drinky pod drobnohledem. Zlepšují vytrvalostní výkon, ale...

Pomohou vám vymáčknout ze sebe maximum a posunout hranici. Energy drinky sázejí na kofein v kombinaci s cukrem, který umocňuje jeho sílu a intenzitu. Běžci po nich před či během velmi dlouhého výkonu mohou sáhnout, ovšem výjimečně, a nesmějí zapomínat na konzumaci jiných tekutin.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Je hezké, že se tu píše o doplňujících nápojích.

Existuje nějaký příznivý nebo nepříznivý vliv pro vytrvalostní sporty z obyčejné kombuchy?

0 0
možnosti
Foto

Energy drinky jsou velká móda použivání při extrémním zatížení si myslím, že je správné. Mladí lidé to však mají jako program díky reklamě. Ale každý musí vědět, co mu prospívá. Takové články jsou v tomhle prospěšné si udělat na věc vlastní názor.

0 0
možnosti

Jediný případ, kdy se toho svinstva párkrát do roka napiji je, když potřebuji odřídit dlouhou trasu a nedaří se mi ničím jiným zahnat klimbání. Na to to funguje dost dobře (možná i proto, že jsem kofeinem netknutý -kafe nepiji). Takže plechovku pro tento případ v autě vždy mám.

1 0
možnosti

Článek je samozřejmě ok. Správně vysvětluje, jak energy drinky fungují. A protože jsme na sportovně zaměřeném serveru, je to podáno z pohledu sportovce. Že to používají i nesportovci je jejich blbost, ale to není podstatou článku. Stejně jako článek nenavádí k tomu, aby energy drinky někdo používal, ale prostě jen popisuje plusy a minusy tohoto chování. Takže moc nechápu to ostré vystupování některých diskutérů a říkám - jen houš't!

5 1
možnosti

kdyby ty energy drinky byly pro sportovce tak tam není taurin a hlavně tam není oxid uhličitý - který by celý sportovní výkon podělal. A naopak by tam byly esenciální aminokyseliny, BCAA a místo sacharozy glukoza.

3 0
možnosti

J64a20n 75L61a62k56o45m76ý

1. 8. 2014 19:24

Nevím, když jsem je pil samostatně, nehledě na značku, ani kanystr neměl nijaký účinek. Když s vodkou, tak to bylo vždy tak, že účinek se dostavil, ale pak přišla v časné ráno pecka do hlavy podobná úderu sekyrou a hotovo...

2 2
možnosti

Ehm, sladidla chuť kofeinu přebíjejí, nepřebývají, proto prosím "PŘEBITÍ".

1 0
možnosti

Děkuji za upozornění, nechám opravit.

0 0
možnosti

Přeji všem pěkné odpoledne,

cílem článku není propaganda energetických nápojů ani apel na Vás, abyste je používali. Také jsem nedělala žádný průzkum kolik lidí, kteří energetické nápoje pijí, jsou sportovci, a kolik z nich je pouze mláděž. I když vím, že u dospívajících konzumace těchto nápojů převažuje ve spojitosti s alkoholem, zde se věnuji tématu z pohledu lidí, kteří běhají. Můj názor na věc je, že příležitostné a rekreační sportovce bych nezatěžovala žádným stimulantem. Použití kofeinu je kontrovezrní a záleží z jakého úhlu pohledu se na to podíváte. Každopádně se jedná o stimulant, který povzbudí Vaši nervovou soustavu a jako jediný mezi jeho příbuznými je povolený, tedy zejména pro registrované sportovce. Samozřejmě, že po vypití těchto vysokých dávek stimulantů se Vaše tělo natolik vybudí, že obvykle následuje buď celková únava, pocit na spaní i přes den a chybí chuť do práce či tréninku apod. Sama za sebe mohu řící, že jsem i přes všechna negativa po dobu působení ve vrcholovém sportu tyto energetické nápoje či jiné kofeinové suplementy používala a pokud mohu mluvit i za ostatní, nebyla jsem zdaleka jediná. Žijeme ale v demokracii, kde každý má jiný názor na všechno...Takže pokud nepotřebujete při běhání nic navíc, nejsem proti. Je to jen jakási nadstavba, nikoliv něco, bez čeho se neobejdete. Ale tak je to i s dalšími tisíce jinými věcmi. V žádném případě nemám nic společného s žádnou marketingovou společností a nemám potřebu Vám nic nutit. Děkuji a přeji hezký zbytek dne.

9 0
možnosti

Dobrý den paní Krupková, neberte si diskusi osobně, víc hlav zkrátka víc ví.

Hodně let legální (v lékárně prodávaný) doping používám, proto můžu říct jak to pomáhá lidem kteří pracují hlavou (ale zvýšení výkonu je samozřejmě i u sportovců).

Taurin jsem popsal níže, rozhodně se snažím vyhýbat všemu co obsahuje.

Kofein byl dlouhou dobu zakázaný a povolen byl ne proto že by nebyl doping, ale právě proto že žijeme v neodemokracii, tj. lidé, kteří mají více peněz, snáze prosazují své zájmy. 

Výrobci energetických nápojů, spec, stravy pro sportovce atd. potřebovali, aby jejich přípravky měly okamžitý účinek, aby vyvolávaly alespoň takový pocit, i když už jste na dně. Dále viz:

http://www.sportvital.cz/sport/vyziva-ve-sportu/kofein/kofein-a-jeho-uzivani-ve-sportu/ To, co dělají děti, a hlavně restaurace a na diskotékách - akce "Semtex s Vodkou za extra cenu" by podle mne měla stíhat hygiena nebo potravinářská inspekce atd - toto míchání je v rozporu i s přiloženým letákem/návodem k použití, a je to opravdu super spalovač mozkových buněk. Zvlášť když si do toho ještě dají cigaretu atd. Ale pak tu máte spoustu moc pěkných legálních látek, které vám nepřinášejí okamžitý efekt, ale fungují - je to celá škála volně prodejných léků, vitamínů a výživových doplňků a některé z nich jsou kupodivu dovoleny i v šachu - což je mi opět záhadou, ale budiž, nejsem výkonnostní šachista tak mne to netrápí :-)

0 1
možnosti

Nevím, energy drinky radši nepoužívám, věřím výluhu z červeného zelí (před výkonem zvyšuje výkonnost) a na delší vytrvalostní akce si beru normální kofolu (samozřejmě s cukrem).

1 1
možnosti

Funguje to, ale bacha na taurin- a hlavně na to čím si smaží vaše děti mozky - zabiják je např. Semtex s vodkou a tak, pak se divte že jsou děcka úplně pitomý na matiku.

Samozžejmě hodně z těch přípravků obsahuje jen hromadu kofeinu, takže platíte za hodně drahý kafe, ale to nesmíte holt nakupovat podle reklamy.

TAURIN vám je schopen docela pěkně rozhodit hospodaření s cukry, proto pozor:

http://www.diab.cz/dokumenty/49_diab_dny_prog_abstrakta_fin.pdf

"P25

NEJASNÉ HYPOGLYKÉMIE U 20LETÉHO MUŽE – KAZUISTIKA ... Východisko: V kazuistice popisujeme případ muže s hypoglykémiemi po vìtším pøísunu energetických nápojù. Jejich hlavní složkou je taurin (400 mg/100 ml), dále kofein (32 mg/100 ml), glukuronolakton, inositol, nìkteré vitamíny, sacharóza, glukóza a další ... Závìr: Taurin (obsažený mj. v energy drincích) mùže vést ve vyšších dávkách k hypoglykémii. "

0 0
možnosti

Pánové, já si nemyslím, že by zrovna tenhle článek byl slátaninou.  Samozřejmě máte pravdu v tom, že jsou to v podstatě "sra.ky", které se podbízejí lidem v reklamách jen proto, aby firmy vydělali, ale to není přeci hlavním předmětem článku.

Já osobně energetické drinky v lásce zrovna moc nemám a připadá mi to všechno jako jedna velká chemická žumpa, ale pokud si někdo dá  (nebo chce dát) před závodem a nebo v jeho průběhu něco na doplnění energie, tak beru tenhle článek, jako určité objasnění téhle problematiky. Já nevím jak už jinak by jste to chtěli líp napsat, aby to nebyla protiřečící slátanina, či reklamní poutač.

Podle mě je to článek o dost lepší, než některé jiné, které se zde občas objeví.

1 0
možnosti

Ja jsem az tak prikry nebyl:-) Akorat si myslim, ze clanek je mimo misu a to z nekolika duvodu.

Za prve: hlavnim konzumentem energy drinku nejsou sportovci pri vrcholovych vykonech, nybrz mladez pri aktivitach nesouvisejicich se sportem. Mozna pritom maji diky reklame dojem, ze sportuji. Videl jsem, jak si to z automatu kupuji i deti. Tak snadnou dostupnost uz povazuji za obecne ohrozeni.

Za druhe: kdo delsi dobu vytrvalostne beha vi, jak nabrat energii pred a pri vykonu bez toho, aby pil predrazenou skodlivou chemii.

Za treti pri bezich kratsich nez 60-90 minut neni potreba energii vubec doplnovat. Vetsi vykony pravidelne podava mozna promile lidi a navic pochybuji, ze by zrovna oni byli hlavni cilovou skupinou i vzhledem k bodu dva.

Ja si na delsi beh beru susene rozinky, ale na tom tezko nekdo vydela:-)

1 1
možnosti