Ona

Diskuze

TEST: Sporttester Sigma RC 14.11 vám spočítá naběhané kilometry i bez GPS

Sporttester s cenou jen lehce nad dva tisíce korun, který kromě tepové frekvence umí změřit i rychlost vašeho pohybu a ještě si z něj všechny naměřené údaje můžete stáhnout do počítače, to zní více než zajímavě. Sigma RC 14.11 to dokáže, i když bez chyb není.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

to asi nepozná jak dlouhý kroky dělám když chvíli běžím pomalu a dělám krátký skoky nebo rychle a dělám dlouhý?

0 0
možnosti
Foto

Jak je napsáno v článku, kalibruje se to poměrně sofistikovaně, pro pomalou a rychlou chůzi a pomalý a rychlý běh. Pokud se to budete snažit obelstít běháním jiným způsobem, než stylem, kterým běháte při kalibraci, tak se vám to samozřejmě povede a tolik přesné to nebude. Ale pokud běháte "normálně" a zkalibrujete si to, tak na delších vzdálenostech se různé odchylky většinou ztratí a přesnost je slušná, viz i další zkušenosti čtenářů zde v komentářích (dokonce bez kalibrace).

0 0
možnosti

T24o36m68á50š 77H29o91r76a

24. 7. 2014 8:19

Tento sportester mám osi od února-března, pře tím jsem měl jiné sportestery, ale i Sigmu či Polar, a obecně u těchto věcí nepočítám s tím že by měli vydržet nějak extrémně dlouho. Třeba ten Polar jsem během půl roku reklamoval třikrát a to stál řádově víc (asi 8 tisíc před patnácti lety). Tudíž za ty 2 tisíce to beru jako spotřební zboží.

Ale raději řeknu své postřehy k tomuto sportesteru. Samotné hodinky jsou velimi dobře čitelné, přenos signálu je dobrý, přenos dat do počítače rovněž. Pro mě je ovládání po několika chvílích cviku celkem intuitivní, takže s tím problém nemám. Z obou barevných provedeních je žluté provedení pro mě osobně vydařenější, konečně na sport se není třeba oblékat komorně jako do divadla.;-D

Samotný pás mě nečiní žádné problémy, je textilní elastický a oproti pásům co mají část snímání plastovo-gumovou je naprosto konfortní. Utahuji ho minimálně o po pár chvílích o něm nevím, při běhu či na kole nesjíždí. plavání jsem nezkoušel, ale tam je logicky sjíždění pásů možné, protože jeho povrch je celkem hladký.

Při provozu z pásem každopádně nemám žádné problémy a to ho používám každý den minimálně 1,5-2 hodiny (běh) či celý den (cyklo výlety). Jsem trochu alergik, takže z některých pásů se mě dělal i exem, ale zde je pokožka v naprosté pohodě, žádné otlačeniny atd. Tudíž zmíněné problémy článku půjdou na vrub nějaké osobní indispozice či chyby použití.

Pokud jde o přesnost měření uběhnuté vzdálenosti, tak u mě bez kalibrace je opřesnost 3-5%, tudíž na 10 km mě to dělá chybu 300-500 metrů. Kalibraci jsem zatím neprováděl.

Dodaný software je skutečně zajímavý, samotný tréning se dá doplnit o další důležité informace, trasu běhu a profil trati, data se dají pěkně porovnávat. Za ty peníze je to dle mě velice dobrý počit, který by měl uspokojit každého sportovce bez profesionálních ambicí.

1 0
možnosti

Taky používám téměř denně, mám na něm naběháno téměř 2000 km. Hrudní pás hodnotím jako bezvadný. Nemám žádný problém s otlačenínami.

Co se týče přesnosti tam je to horší. Moje hodinky jsou schopny udělat na 10km trati i 15% rozdílu, pravidelně uběhnu delší vzdálenost. Dokonce čím běžím rychleji tím více naběhnu na té stejné trati. Než jsem na to přišel měl jsem naběháno a tak jsem se na kalibraci vykašlal. Nevěděl jsem ani kde pořádně to zkalibrovat. Nakonec jsem se s tím naučil nějakým způsobem pracovat a jsem nad míru spokojen. 

Důležitou věcí kterou jsem při koupi preferoval (kromě ceny :-)) byla možnost stáhnout data do počítače. S uspořádáním a přehledností dat v aplikaci jsem spokojen, plně my vyhovuje. Jen snad škoda, že neumí rozeznat profil trati.

0 0
možnosti

Měl jsem model Sigma RC1209 a asi po dvou letech přestaly hodinky ukazovat tep (jen kroky). Na netu si na to stěžovalo víc lidí, takže nešlo o jeden vadný kus. Ale třeba nový model vylepšili.

0 0
možnosti

T61o59m14á53š 29H28o89r27a

24. 7. 2014 8:22

Toto bych bral z nadhledem, já měl před 15 lety sportester Polar a asi po půl roce jsem ho vracel, mezi tím byl 2x nebo 3x na reklamaci, a to byl tehdy polar top výrobek za cenu asi 8 tisíc. Takže pokud si koupím takovéto zařízení za cenu 1-2 tisíce korun, aktivně ho používám, potím se u toho, občas t ozmokne atd, tak ty dva roky provozu (na které je konečně záruka) beru jako rozumnou životnost.  konečně běžecké boty oběhám za půl roku a taky se tomu nedivím. ;-D

Nehledě na to že technika se pořád vyvíjí a vylepšuje což je znát i u sporttesterů, takže po 2-3 letech je dřívější TOP sportester stařeček vhodný do důchodu. ;-D

0 0
možnosti

Martin Růžička

23. 7. 2014 11:25

Sporttester používám skoro rok a s recenzí mohu plně souhlasit. Největší slabina je asi pás já mám na hrudi pernamentně dva pruhy o délce 5 cm, podle toho jak se usadí pás.Zvykl jsem si ,ale když se vysleču může si někdo myslet ,že mám po operaci srdce. Já jsem ještě nekalibroval , i když některé běhy  mám víc jak 10% hodnoty , hlavně při závodech. Jak prohlásil Švejk v ordinaci : "Mě na nějakém to kroku nesejde." Mohu parafrázovat: " Mě na nějakém tom metru nesejde a nezblázním se z toho.";-D

2 0
možnosti

T27o10m10á24š 90H26o12r54a

24. 7. 2014 8:23

Ty pruhy mě matou, na samotném pásu není nic co by mohlo tlačit, nemátě ho příliš utažen?

0 0
možnosti

Jak se z frekvence kroku urcuje vzdalenost? Pri stejne frekvenci mam uplne jinou delku kroku z kopce nez do kopce, v lese a na asfalte, atd.

0 0
možnosti
Foto

No Sigma počítá s tím, že neběháte stejnou frekvencí do kopce jako s kopce, stejně jako v lese nebo na asfaltě, což asi dělá opravdu málokdo. Většinou se s délkou kroku mění i frekvence, alespoň pokud se to zprůměruje za delší vzdálenost než pár kroků, tak to kupodivu funguje docela dobře. Na stejném principu fungují footpody, které se dávají do bot.

0 0
možnosti