Ona

Diskuze

Nevíte, jak vybrat běžeckou obuv? Poradíme vám

Ať už se rozhodnete brázdit silnice v objemových botách, křižovat české lesy v některém z trailových modelů, nebo dáváte přednost minimalismu, výběr běžecké boty s sebou nese několik záludností, na něž je dobré si dávat pozor.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

mě by hlavně zajímalo, co udělat s potenciálně problematickou - bortící se klenbou. nechat si udělat na běhání speciální vložky? na chůzi mi stačí kupované, ale ty jsou dost tvrdé...

0 0
možnosti

Před rokem jsem koupil boty v Lidlu za 500 Kč. jsou lehké, pevné a dobře se mi v nich denně běhá.

To znamená, že značkové boty jsou o 5% lepší, ale o 150% dražší.

Ceny neurčují výrobní náklady, ale poptávka a jméno firmy.

0 0
možnosti
Foto

Doporučuji začít v botách z Lidlu běhat výraznější objemy po asfaltu... až v nich za půl roku budete mít řekněme 1000km, napište, jak jste na tom. Budu se těšit na vaši reakci :-)

0 0
možnosti

Celej tenhle web mi připadá jako dost těžká úchylka ;-D

0 0
možnosti

Tak tahle snůška "rad" mi přijde podobně odborná asi jako když jsem kdysi v Gigasportu musel tamnímu prodavači vysvětlovat, jaký je rozdíl mezi běžkami na klasiku a na skate. Tyhle věci snad ví každý, kdo si někdy obul boty???

.

A jinak souhlas - když už dělat srovnání, zoufale mi tam chybí Salomon.

Ovšem, jak tak vidím fotky (proboha, v tom se vůbec dá běhat???!), tak je mi jasné, že autor polyká tisíce kilometrů na asfaltu a jeho paty si s tím asfaltem užijí víc než dost. No jo, takoví o Salomon moc nezavadí...

0 0
možnosti
Foto

Autor, světe div se, naběhá daleko víc kilometrů v trailu a na horských závodech, než po silnici. Ono se to totiž dá běhat i v něčem jiném, než je Salomon.

Jak jsem psal níže, s touhle francouzskou značkou zatím bohužel nemám žádnou konkrétní zkušenost a osobně se mi jejich boty začaly líbit teprve nedávno s příchodem Sense řady.

První odstavec nechám bez komentáře, ať si každý posoudí podle svého, ale zajímá mě jedna věc - co konkrétně se Vám nelíbí na nafocených modelech? Míra tlumení, robustnost...? Pak mi přijde docela zajímavé, že vám v článku chybí zrovna Salomon, který má drtivou většinu svých modelů konstruovaných na opravdu vysoké míře tlumení a podpory :-)

4 0
možnosti

T28o21m54á92š 84M40r29á29z

16. 4. 2014 21:15

Já jen s úžasem sleduji, jak se přete, které boty způsobují otlaky a které ne. Každý má přednoží individuálně široké v závislosti na stavu příčné klenby, pronaci, vrozené konfiguraci a tvaru kostí na noze,... Tak co není Vencovi může super sedět Jirkovi. Pro člověka s vysokým nártem budou nepohodlné tvrdé boty, pro hyperpronátora budou OKej... Jděte na to s rozumem a chce to chvilku zkoušení. Sám nemůžu běhat v adidaskách kromě Canadii, Salomon super, NB minimus boží ale vydržely 5 měsíců a rozpadly se, NIKE lunarglide okej.

2 0
možnosti

Karel Voráček

16. 4. 2014 12:28

Vzkaz pro T. Augustina - až poběžíš maraton či něco delšího, zjistíš asi tak po 2,5 až 3 hodinách běhu, že boty "akorát" nejsou akorát!

1 0
možnosti

Daniel Misak

16. 4. 2014 11:00

Nějak jsem neviděl ani zmínku o značce SAUCONY. Pro mě nejpohodlnější boty se skvělým kontaktem s povrchem, jen možná trochu menší životnost svršku, ale jinak paráda.

0 0
možnosti

Asics jsou velice dobré boty, už jsem je několikrát držel v ruce, ale nakonec mám "stále" Mizuno.  Lasery na trénink, WR 16 na delší běh a tempovky Sayonara na desítku.  Všechny modely super!!!!!

3 0
možnosti

Preferuji Nike v kterych se fakt dobre citim.

1 0
možnosti