Běžci dostali zabrat. Hodně

Běžci dostali zabrat. Hodně | foto: jap

Na Bouzově nelétal švec, ale Robert Míč

• 0
Úžasné kulisy pohádkového hradu Bouzov v Olomouckém kraji, hradní dámy i rytíři rámovali druhý díl seriálu Běžíme na hrad. Hradní park se vzrostlými stromy poskytoval potřebný stín běžcům a především dětem, které s rodiči absolvovaly Pohádkovou cestu. Běžce však čekalo peklo na otevřených loukách, kde nebylo kam se ukrýt před tropickým sluncem.

Celkem 350 registrovaných účastníků, připočítáme-li však k dětem i jejich doprovod, tak téměř 600 vyznavačů aktivního víkendu si akci v nádherných kulisách opravdu užilo. Zatímco ale děti soutěžily v chladivém stínu vzrostlých stromů, běžci to měli mnohem těžší.

Bylo to opravdu hodně náročné, vedle vedra prověřila běžce i velice členitá kopcovitá trať s brutálním dlouhým výšvihem po rozpálené louce do cíle v hradním parku. Krátkou trať na 6,1 kilometru ovládl suverénně zkušený běžec Pavel Dvořák z Klubu biatlonu Prostějov, za nímž doběhl se ztrátou 2:49 min. Marek Bubela. Třetí místo obsadil Dušan Kopečný s mankem 3:57 min. na vítěze.

"Byl to moc pěkný závod na hodně náročné trati v krásném prostředí. Běžel jsem od začátku do cíle sólo závod," uvedl vítěz Pavel Dvořák.

ženy: 1. Ivana Motyčková 1:01:44

Závod žen na krátké trati ovládla stejně jako před čtrnácti dny na Točníku Marcela Bradová z Prahy, v absolutním pořadí byla čtvrtá v čase 32:35. "Bylo to mnohem náročnější než na Točníku, hlavně bylo velké horko," řekla Marcela Bradová.

Na hradní věž Bouzova v oblíbené pohádce létal za princeznou Jasněnkou švec Jíra. Tentokrát v podhradí doslova létal běžec Robert. Robert Míč. Dlouhý závod na 12 kilometrů vyhrál závodník Univerzity Brno famózním časem 43:39 minut. Hned od startu vypálil jako raketa a již před výběhem z parku měl před dalšími běžci náskok sto metrů. Zdrcující tempo vydržel až do cíle, nezastavila ho ani rozvázaná tkanička. Za cílem využil měkké trávy a padnul k zemi.

"Strašné vedro, to nemám rád. Byl to těžký závod, trať nahoru, dolů, máknul jsem si na dno sil. Na trati jsem viděl jen předjezdce na horském kole, žádné běžce. Škoda, že tu nebyla konkurence," řekl Robert Míč. Druhý doběhl Antonín Rektor, který byla na bedně i na Točníku, v čase 46:14 a třetí místo obsadil Pavel Dvořák, vítěz krátkého závodu.

Na dlouhé trati startovala jediná žena, která v absolutním pořadí obsadila 10. místo v čase 1:01:44. "Paráda. Dost těžké byly seběhy," konstatovala Ivana Motyčková stručně a hned se věnovala svému dítěti, které přispěchalo s gratulací.