• Čtyři roky s paleo stravou aneb seznamte se s novodobým pračlověkem

    Můj příběh o tom, jak se z diety stal životní styl

    Kdo se ještě nikdy nestal obětí diety, jako by snad ani nežil v nynější době hubnoucích mánií. Ale ruku na srdce, komu jeho nadšení vydrželo déle než pár měsíců? Do honby za dokonalou postavou jsem se před čtyřmi lety dala i já. Přečtěte si, jak to vypadá, když se z diety stane životní styl.

    příspěvků
    v diskusi
    9

    Vltava Run se blíží. Na co by neměl kapitán zapomenout?

    Předávka na prvním úseku.

    Registrace, složení týmu, setkání s organizátory, prostudování pravidel či rozdělení úseků, to vše a spoustu dalších věcí máte na starosti jako kapitán týmu pro štafetový závod Vltava Run. Připravte svůj tým na jeden z nejsilnějších běžeckých zážitků roku.

    příspěvků
    v diskusi
    0

    TEST: Novinka Freedom ISO od Saucony je velmi povedená. A velmi drahá

    TEST: Novinka Freedom ISO od Saucony je velmi povedená a velmi drahá

    Tradiční americká značka Saucony letos představila vůbec první model tlumený pouze speciální pěnou Everun. Přečtěte si, jak si tato bota stojí ve srovnání s konkurencí a jaké jsou její silné i slabé stránky.

    příspěvek
    v diskusi
    1

    Na český trh se dere další značka s běžeckou obuví. Otestovali jsme ji

    TEST: Columbia Montrail Bajada je pohodlná novinka na českých trailech

    Běhání v terénu se nemusí rýmovat jen se značkami Salomon nebo Inov-8. Na trhu je dnes velké množství menších značek, které nabízejí velmi zajímavé boty do všech možných podmínek a pro nejrůznější typy běžců. Jedním z těchto méně známých výrobců je i americký Montrail.

    příspěvky
    v diskusi
    4


    Na slabých chodidlech silné tělo nevybudujete

    Zdravá obuv je ta, která nemá příliš tuhou podrážku

    Jelikož jsou chodidla nejzatěžovanější částí našeho těla, snadno u nich dochází k tvorbě restrikcí, které mohou značně ovlivnit jejich citlivost, pohyblivost a sílu. A tak i kvalitu jak posturálních, tak pohybových funkcí. Kromě častého sezení je další z příčin zhoršení stavu chodidel i časté a dlouhodobé nošení nevhodné obuvi.

    příspěvků
    v diskusi
    0

    Bojíte se trapasu po vašem „pšouknutí“? Víme jak se mu vyhnout

    Pohyb pomáhá i při nadýmání

    Co nasadit, když vás při běhu pravidelně trápí křeče a příliš hlučné příhody? Pravidelný pohyb, kmínový odvar a smysl pro humor.

    příspěvků
    v diskusi
    5

    Záchrana pro ty, co nechodí k lékaři? Senzor zjistí nemoc z potu

    Ilustrační fotografie

    Na světě je speciální senzor, který dokáže na základě vašeho potu zjistit, zda trpíte závažným onemocněním. První žena, která oficiálně běžela Bostonský maraton, si to po 50 letech znovu zopakovala. A nenechte si ujít video běžce, který se vydal na půlmaratonský závod, při kterém vypil 13 piv, a i tak zvládl běžet rychlostí pod pět minut na kilometr.

    příspěvků
    v diskusi
    0

    Vykašlete se na hubnutí, výkon a kilometry, říká trenér

    Trenér PaedDr. Pavel Landa

    Ubrat na intenzitě, snížit zátěž a zkrátit vzdálenost jsou obecné rady, jak sportovat v pokročilejším věku. A přesně na takové musel trenér Pavel Landa zapomenout, když učil v rámci projektu Aktivní senior důchodce sportovat. Zásadní je podle něj individuální přístup, rozcvičení, teplo, doplňky stravy a hlavně tepová frekvence.

    příspěvků
    v diskusi
    8

    TEST: Leatherman Tread je multitool v náramku, který zachrání v nouzi

    Na malé ruce působí poněkud masivně. Navzdory svému vzhledu ale není náramek...

    Společnost Leatherman má už leckdo z nás uloženou v paměti jako výrobce vychytaných multitoolů s povedeným designem. Relativní novinka ale zachází ještě dál: schovává sadu nářadí do masivního ocelového náramku. Nahradí ale tato „chuťovka“ klasický multitool? Vyzkoušeli jsme za vás.

    příspěvků
    v diskusi
    23

    Na stará kolena fit: domácí kruhový trénink pro ženy 60+

    Buďte fit i ve starším věku

    V každém věku lze začít s novým sportem nebo pokračovat v tom, který vás vždy bavil. Chce to ale myslet na pravidelnou „údržbu“. Trenérka Petra Janů z fitness Contours sestavila jednoduchý kruhový trénink pro ženy, které ani po šedesátce nechtějí zakrnět.

    příspěvků
    v diskusi
    8

    TEST: Dynafit Vertical 4 je povedená novinka mezi ultralehkými batohy

    TEST: Dynafit Vertical 4 je povedená novinka mezi ultralehkými batohy

    Představení Dynafit Vertical 4 jsem sledoval s velkým zájmem, protože běžeckých batohů není nikdy dost. Každý totiž máme jiné nároky a očekávání. O tvaru postavy nemluvě. Kvůli tomu platí, že čím víc batohů vyzkoušíte, tím spíše naleznete ten pravý pro vás. Ten od značky Dynafit nabízí skvělý poměr cena - výkon.

    příspěvků
    v diskusi
    0

    Paleo strava: všelék, nebo nebezpečný trend?

    Paleo strava, podstata výživy inspirovaná pravěkem

    Zatímco vegetariánství nepovažují za život ohrožující extrém snad už ani naše babičky, účinky paleo stravy jsou stále terčem diskuzí. I když zastánci pravěkého stylu života potvrzují zlepšení zdravotního stavu i kondice, někteří z odborníků zůstávají stále skeptičtí.

    příspěvků
    v diskusi
    45

    TEST: Nová, měkčí, pohodlnější. To je objemovka adidas Supernova

    TEST: Tlumená silniční bota adidas Supernova

    Dá se nahradit běžecká bota, která sbírala prestižní ocenění za nejlepší silniční objemovku u nás i v zahraničí? Adidas vsadil místo faceliftu na razantní změny a místo očekávaných Glide 9 představil zbrusu novou Supernovu.

    příspěvky
    v diskusi
    4

    Po běhu mi pivo víc chutná, říká organizátor závodů

    Karlovarský půlmaraton

    Nejen vyčištění si hlavy, ale také stará přátelství a vytváření nových. To znamená běh pro jednoho z hlavních organizátorů Okresní běžecké ligy a vtipálka Vasila Dogaru. „A taky slastné pivo v cíli,“ nezapomíná dodat chlapík, které kromě běžecké ligy pořádá též RUNGO.cz výběhy.

    příspěvků
    v diskusi
    0

    S odhodláním a bez výmluv: Hubnu, abych stačila mámě

    Terka (vpravo) se svou maminkou  v cíli závodu

    Můžete se vymlouvat na nedostatek času, těžkou školu, geny a od přírody statnou postavu a zůstat, jací jste. Nebo můžete být jako Tereza a říct si, že to sice bude těžké, ale nikoliv nemožné. A pracovat na sobě s pevným odhodláním a bez výmluv. Inspirujte se jejím příběhem.

    příspěvek
    v diskusi
    1
    Komerční sdělení

    Jak efektivněji regenerovat a rychleji se vrátit do hry?

    Jak efektivněji regenerovat a rychleji se vrátit do hry?

    Při aktivním sportování dochází k mikro traumatům svalového i kloubního aparátu, jako jsou menší poranění, otoky, krevní výrony, podlitiny apod. Možná jste se s tím už setkali. Vyřadilo vás to na pár dní či týdnů ze sportovní aktivity? V této chvíli byste dali cokoliv za něco, co by vám urychlilo vaši regeneraci a vrátilo zpátky do hry. Protože sport je vaše droga a chybí vám.

    příspěvků
    v diskusi
    0

    TEST: Novou bundu od Compressportu si oblečete přes batoh

    TEST: Zapomeňte na sundavání batohu s novou bundou od Compressportu

    Co si představíte, když se řekne sto deset gramů? Něco hodně malého a drobného. Compressport však dokázal do sta gramů vtěsnat povedenou bundu, která neprofoukne. V batohu tak nezabere skoro žádné místo.

    příspěvků
    v diskusi
    6

    Rozdejte si to v závodě s autem! Kdo mu uteče nejdále, vyhraje

    Catcher car je pohyblivý cíl, pro tyto závodníky běh právě skončil

    Letos sedmého května již počtvrté v ulicích Bratislavy proběhne unikátní charitativní akce Wings for Life World Run, při které si to běžci nerozdávají mezi sebou, ale s jedoucím automobilem.

    příspěvků
    v diskusi
    0

    Levné běžecké boty? Poradíme vám, jak je správně vybírat

    S výběrem bot vám hravě poradí v dobré specializované prodejně. Starší modely...

    Přemýšlíte o nákupu běžeckých bot, ale nechce se vám za ně dávat příliš mnoho peněz? Pak pro vás máme jednu dobrou a jednu špatnou zprávu.

    příspěvků
    v diskusi
    28

    REPORTÁŽ: Mám já to zapotřebí? Odpověď přichází po závodě

    Lucie Pecinová na Craft RUNGO razovitém běhu 2017

    Aby člověk zažil úžasný pocit, musí často na začátku překonat pocity opačné, stejně jako Lucie Pecinová, která vášnivě ráda běhá a podělila se s námi o to, jaké vnitřní pochody během závodů zažívá.

    příspěvek
    v diskusi
    1

    Ráno pršelo štěstí a pak popřálo šťastný běh Slunce. V Ostravě se závodilo

    Craft RUNGO razovitý běh v Ostravě 2017

    Ostrava dnes zažila skvělou atmosféru, tvořenou závodníky. Běžel se třetí ročník Craft RUNGO razovitého běhu. Má svého vítěze i vítězku, ale i dalších 353 spokojených běžeckých duší.

    příspěvky
    v diskusi
    2

    Zprávy ze světa: novinky od garminu a dojemné video z půlmaratonu

    Nový sporttester Garmin Forerunner 935 a  Running Dynamics Pod.

    Garmin představil nový sporttester Forerunner 935, který je levnější alternativou k nadupaným Fenix 5. Nová studie zjistila, že uběhnutí maratonu je pro ledviny podobná zátěž jako operace srdce, a video dojímá vzájemnou pomocí běžců na cílové rovince půlmaratonu ve Filadelfii. Přečtěte si novinky ze světa běhu.

    příspěvků
    v diskusi
    5

    Nemůžete se donutit běhat pomalu? V Plzni jsou speciální výběhy

    Plzeňská parta na výběhu

    Plzeň má na RUNGO mapě své pevné místo. Pořádáme zde jeden z našich závodů a taktéž pravidelně pořádáme výběhy a atletické tréninky. Nedávno však přibyl do kalendáře další pravidelný výběh, určený těm, kteří rádi pohodu v klidném tempu. Přidejte se!

    příspěvků
    v diskusi
    0

    Běhání v ráji: šest tipů jak si užít ultramaraton

    6 Cradle Mountain Run: Selfie

    Splnil jsem si sen, kvůli němuž jsem s ultramaratony před necelými dvěma lety začal. Úspěšně jsem doběhl Cradle Mountain Run, 82 kilometrů dlouhý závod napříč tasmánskou divočinou ve společnosti vombatů, tasmánských ďáblů a jedovatých hadů. Přečtěte si ponaučení, která jsem si odnesl.

    příspěvky
    v diskusi
    2

    Další Craft RUNGO výzva je tu, předežeň šéfredaktora a vyhraj

    Marek Odstrčilík

    Venku se otepluje a počasí láká k výběhům více než dřív. Pojďte běhat s námi, vzájemně se povzbuzovat a při troše štěstí získat parádní oblečení od Craftu.

    příspěvků
    v diskusi
    0

    TEST: Obalte si stehna kompresí pro lepší výkon a rychlejší regeneraci

    TEST: Kompresní návleky na lýtka Compressport For Quad a volné kraťasy...

    Kompresní podkolenky jsou dnes u běžců častější než klasické nízké ponožky. Oblibu si kompresky získaly zejména díky schopnosti chránit svalová vlákna při dlouhém běhu. Pokud však rádi běháte v horách, pak byste měli pozornost stran komprese přesunout spíše na stehna.

    příspěvky
    v diskusi
    3

    TEST: Běháte všude a chcete jedny boty? Zkuste Dynafit Trailbreaker

    TEST: běháte všude a chcete jedny boty? Zkuste Dynafit Trailbreaker

    Univerzální krosovky jsou v kurzu. Většina běžců totiž kombinuje silnici i trail a úzce specializovaná bota jim příliš nevyhovuje. Pokud i vy rádi běháte po lese i ve městě, je novinka Dynafit Trailbreaker určena přímo pro vás.

    příspěvek
    v diskusi
    1

    TEST: Levné sportovní oblečení z Tchiba

    Testování probíhalo v teplotách pod nulou a za větru, bunda ale vlivům počasí...

    Nadchne vás i potrápí. Bunda nemá chybu, kalhoty trochu zklamaly. Běžecké termooblečení od Tchibo jsme testovali běháním za každého počasí a na akčních vycházkách při venčení dětí.

    příspěvky
    v diskusi
    4

    Sezóna opruzenin začíná. Pomáhá proti nim vzduch, ale i antiperspirant

    S teplem i vzdáleností uběhnutých kilometrů stoupá riziko opruzenin, nejlepší...

    Zná je téměř každý běžec. Stačí, aby v citlivé oblasti oblečení nesedělo. Při běhu člověk nepohodlí nevnímá, pálení a svědění si všimne až později. Přečtěte si, jak se opruzeninám vyhnout a co s nimi, když už na ně dojde.

    příspěvků
    v diskusi
    6

    SOUTĚŽ: Známe výherce novinky značky Nike

    Momentky ze štafetového závodu Vltava Run (květen 2016)

    Máte zálusk na novou běžeckou obuv? Právě pro vás je jako stvořená soutěž o boty, které jsou nyní horkou novinkou. Stačí správně odpovědět na otázku, a aby se pak na vás usmálo trochu štěstí.

    příspěvky
    v diskusi
    3

    Před 50 lety se porvala o vytoužený cíl maratonu. Letos opět startuje

    Trenér Arnie Briggs (vlevo) a Kathrinin přítel Tom Miller (zcela vpravo) brání...

    Píše se rok 1967, americké ženy mají již téměř 50 let volební právo a zdá se, že je na poli rovnoprávnosti téměř dobojováno. Pak si ale jedna dívka usmyslí, že chce běžet maraton, a strhne lavinu reakcí. Kathrine Switzerová však boří mýty dál: v sedmdesáti letech se letos opět postaví na start „Bostonu“.

    příspěvek
    v diskusi
    1

    TEST: Salming EnRoute ukazuje, že i pohodlná bota může být rychlá

    TEST: Salming EnRoute ukazuje, že i pohodlná bota může být rychlá

    Od tréninkové běžecké boty se očekává, že bude výborně tlumená a maximálně pohodlná. To ovšem ještě neznamená, že musí být zároveň robustní, nebo těžkopádná. Novinka Salming EnRoute je živoucím důkazem, že i tréninkové boty mohou být lehké a svižné.

    příspěvky
    v diskusi
    3

    BEFM: Takhle se shazují kila. Revoluce, která pochází z Česka

    BioEasyFatMaker (BEFM)

    Neslibuje lehkou cestu, ale zázrak to rozhodně je. BEFM zatočí s vašimi partiemi, které vás dohánějí k šílenství. Nebojte se, nejde o chemické čárymáry, které budete muset polykat. Připravte se ale na tvrdou dřinu a čtrnáctidenní naprostou destrukci svého těla. Odměnou vám bude zrození nového člověka.

    příspěvků
    v diskusi
    5

    Při porušení tepny máte na záchranu lidského života necelou minutu

    Poskytnutí první pomoci je povinnost - morální i zákonná

    Běžecké závody umí být občas nebezpečné a kritický stav může na kohokoliv přijít kdykoliv. Nestůjte stranou a pomozte. Řekneme vám jak.

    příspěvků
    v diskusi
    13

    Pět věcí, které urychlí regeneraci

    Pět věcí, které vám zkrátí dobu regenerace

    Býváte po běžeckém tréninku rozlámaní a trvá několik dnů, než jsou vaše svaly opět použitelné? Doporučujeme vyzkoušet některou z pěti věcí, které vám pomohou výrazně zkrátit a zpříjemnit dobu regenerace

    příspěvků
    v diskusi
    6

    TEST: Upletené boty z jednoho dílu, použitelné i pro tempový trénink

    Nike LunarEpic Flyknit 2

    Myslíte si, že na běžeckých botách už nelze vymyslet žádný nový prvek, který by výrazně změnil jejich vzhled? Chyba. Nike u svého modelu LunarEpic ukazuje, že fantazii se meze nekladou.

    příspěvky
    v diskusi
    4


    mobilní verze
    © 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
    Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.